• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Illmatik

Well-known member
Nie masz czym się przejmować, a podstawową terapią zakażeń dróg moczowych jest właśnie picie dużej ilości płynów, żeby jak najczęściej chodzić do toalety. Popatrz na to z innej strony - niektórzy chcieliby latać do toalety jak normalny człowiek, a nie chodzić z rurką w penisie. To co opisujesz jest normalne i nie myśl tyle nad tym, bo szkoda na to czasu.

Dokładnie, ja to dzisiaj mam problem innej natury bo szczam ale dupom .... sraka na maksa, brałem rano tabletkę na przeczyszczenie przed rezonansem, ale myślałem że pójdę raz i tyle a tu regularna sraczka.... chyba że to po kontraście, im więcej się człowiek leczy tym więcej choruje ;)
 

toastt

Well-known member
Śmiało możesz wziąć loperamid (laremid I podobne), szybko Ci przerwie. Raczej nie masz tego po kontraście, bo po nim to się raczej ma wysypkę i anafilaksję, ale każdy człowiek jest inny inaczej reaguje. Ciekawe co Ci wyjdzie w tym badaniu.
 

Jerzy W

Well-known member
Ja mogę pochwalić się częściowym sukcesem, bo zapalenie zostało mi tylko w lewym płacie i w mięśniach, prawy jest w badaniu ok. Węzły chłonne w prawej pachwinie też nie są już wyczuwalne pod palcem (w lewej nadal nabrzmiałe). Dla przypomnienia miałem e. coli HLAR i e. faecalis HLGR, teraz mam k. pneumoniae i e. cloacae wzrost średni, wrażliwe na kilka antybiotyków.

Aktualnie podjąłem leczenie u dra Szmera,
wynikami leczenia pochwalę się za kilka tygodni, bo na razie go nie rozpoczynam - czekam na zabieg operacyjny, który będę miał za miesiąc i nie będę włączał teraz leków tylko po to, by je zaraz odstawiać. Ogółem polecam się wybrać do Pana Doktora, bo niewątpliwie ma on pojęcie o tej chorobie jak żaden inny urolog (u T. Gołąbka nie byłem i nie będę, ale przypuszczam, że mają taką samą lub podobną wiedzę). Lekarz holistycznie patrzy na pacjenta i to mi się bardzo podoba. Na wizytę kontrolną mam wykonać pakiet badań hormonalnych, w tym zbadać glukozę i insulinę.
Szmera widziałem tylko na YouTube i robi świetne wrażenie. Poza tym jest mega tani w porównaniu z Gołąbkiem . Jeżeli została tylko Klebsiella i e cloacae to świetnie bo to już prosty temat.
 

Maskonur

Active member
Ja zrobiłem dzisiaj badanie ogólne moczu i wyszło że są obfite pasma śluzu i dość liczne bakterie. Pozostałe parametry ok. Czy śluz i bakterie mogą występować w moczu?
 

kaolik98

Well-known member
Dzisiaj w BadBaku zrobiłem wymaz z cewki i oddałem nasienie. Wszystko na tlenowe i beztlenowe. Do tego szeroki antybiogram. Oddali od razu na podłoże. Zamieniłem parę zdań z paniami laborantka i powiedzieli, że większość klientów tego laboratorium to osoby z powikłaniami/niedoleczonym/wciąż zapaleniem prostaty. Doskonale zdają sobie sprawę z dziadowskich Łabowa, w których nic nie wychodzi, bo próbki trafiają za późno. Wyniki za 10-14 dni.
 

Illmatik

Well-known member
Dzisiaj w BadBaku zrobiłem wymaz z cewki i oddałem nasienie. Wszystko na tlenowe i beztlenowe. Do tego szeroki antybiogram. Oddali od razu na podłoże. Zamieniłem parę zdań z paniami laborantka i powiedzieli, że większość klientów tego laboratorium to osoby z powikłaniami/niedoleczonym/wciąż zapaleniem prostaty. Doskonale zdają sobie sprawę z dziadowskich Łabowa, w których nic nie wychodzi, bo próbki trafiają za późno. Wyniki za 10-14 dni.
Bolesny wymaz z cewki w badbak ?
To trochę nas musi być skoro większość ich klientów to osoby z zapaleniem prostaty
 

Jerzy W

Well-known member
Dzisiaj w BadBaku zrobiłem wymaz z cewki i oddałem nasienie. Wszystko na tlenowe i beztlenowe. Do tego szeroki antybiogram. Oddali od razu na podłoże. Zamieniłem parę zdań z paniami laborantka i powiedzieli, że większość klientów tego laboratorium to osoby z powikłaniami/niedoleczonym/wciąż zapaleniem prostaty. Doskonale zdają sobie sprawę z dziadowskich Łabowa, w których nic nie wychodzi, bo próbki trafiają za późno. Wyniki za 10-14 dni.
Na świecie mało jest dobrych rzeczy a mnóstwo gówna
 

bartix

Active member
Cześć zmieniłem urologa na Pana dr Szmera jestem b zadowolony napisze wiecej. Dostałem Fosfomycyne + Ampicyline (fosfomocyne jak pomoze i nie bede mial problemow z zoladkiem to mowil cos ze pol roku bede nawet mogl brać) do tego leci szczepionka URO VAXOM czy ja na pewno mozna brać razem z antybiotykami ? Jak nie bedzie efektu to lecimy w żyłe.
 

Jerzy W

Well-known member
Cześć zmieniłem urologa na Pana dr Szmera jestem b zadowolony napisze wiecej. Dostałem Fosfomycyne + Ampicyline (fosfomocyne jak pomoze i nie bede mial problemow z zoladkiem to mowil cos ze pol roku bede nawet mogl brać) do tego leci szczepionka URO VAXOM czy ja na pewno mozna brać razem z antybiotykami ? Jak nie bedzie efektu to lecimy w żyłe.
Uro vaxom można z antybiotykiem oczywiscie bo to nie są żywe bakterie tylko zabite - lizat e coli. Fosfomycyna brana prze kilka miesięcy potrafi zniszczyć niektóre bakterie w prostacie - są wyniki takich badań. Niezły schemat! Szmer nie jest bałwanem jak 99% urologów w zakresie przewlekłego zapalenia.
 

Jerzy W

Well-known member
Cześć zmieniłem urologa na Pana dr Szmera jestem b zadowolony napisze wiecej. Dostałem Fosfomycyne + Ampicyline (fosfomocyne jak pomoze i nie bede mial problemow z zoladkiem to mowil cos ze pol roku bede nawet mogl brać) do tego leci szczepionka URO VAXOM czy ja na pewno mozna brać razem z antybiotykami ? Jak nie bedzie efektu to lecimy w żyłe.
 

Illmatik

Well-known member

Faktycznie obiecujące, z 44 pacjentów 32 zostało wyleczonych fosfomycyna w ciągu max 6 miesięcy, do tego najgorszy skutek uboczny to sraczka u 18% wszystkich pacjentów. Także bartix jestes na bardzo dobrej drodze, też planuję się umówić z dr szmerem tylko jeszcze porobię kilka badań, czy może doktor ma jakiś swój pakiet badań na który wysyla
 

bartix

Active member
Faktycznie obiecujące, z 44 pacjentów 32 zostało wyleczonych fosfomycyna w ciągu max 6 miesięcy, do tego najgorszy skutek uboczny to sraczka u 18% wszystkich pacjentów. Także bartix jestes na bardzo dobrej drodze, też planuję się umówić z dr szmerem tylko jeszcze porobię kilka badań, czy może doktor ma jakiś swój pakiet badań na który wysyla
Weeks - tygodni także 6-12 tygodnii. Ale potem możesz brać fosfomycyne nawet przez pół roku raz na tydzień tak zrozumiałem. Zaczynamy od większych dawek a potem mniejsze. Podobno dobrze penetruje drogi mlczowe i prostatę.
Jestem ciekawy jak to się ma z Ampicylina czy mi nie przemieli żołądka. Ale mam jakieś poczucie że jestem w dobrych rękach.
Jerzy dzięki za artykuł. Jak się czujesz na dzień dzisiejszy ?
 

Jerzy W

Well-known member
Weeks - tygodni także 6-12 tygodnii. Ale potem możesz brać fosfomycyne nawet przez pół roku raz na tydzień tak zrozumiałem. Zaczynamy od większych dawek a potem mniejsze. Podobno dobrze penetruje drogi mlczowe i prostatę.
Jestem ciekawy jak to się ma z Ampicylina czy mi nie przemieli żołądka. Ale mam jakieś poczucie że jestem w dobrych rękach.
Jerzy dzięki za artykuł. Jak się czujesz na dzień dzisiejszy ?
Szczerze mówiąc ampicylina doustnie to ślepy zaułek.
 

Podobne tematy

Do góry