• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

kaolik98

Well-known member
Pamiętam, brałem Apo-Tamis w 2020 r. rok temu, i mi pomógł, poprawił strumień moczu i złagodził objawy niemalże do zera. Mam zapas jego. Ale podsumowując, to jakie jest działanie tego alfa-blokera?
 

Ptaku

Active member
Przypomniało mi się że kobieta w laboratorium jak odbierałem wynik posiewu te 3 tygodnie temu jak byłem po leczeniu gentą stwierdziła (i było to napisane na wcześniejszym wyniku) że genta należy do grupy antybiotyków które powinny być stosowane w leczeniu skojarzonym. Lekarz nie zwrócił na to uwagę zapewne albo ma inne zdanie i rypnął mi samą gentę. Co było później to już wiecie.
Myślę też że skoro jest taki problem z dotarciem antybiotyków do prostaty to dlaczego przez naście lat leczenia żaden! urolog nie wspomniał o lekach udostępniających prostatę? To też jest ciekawe.
 

Grom

Well-known member
Antybiogram ok. Oczywiście mogliby określić jaki wzrost ale to jakby sprawa mniejszej wagi.
Najbezpieczniejszy z tych antybiotyków to Piperacylina ale najskuteczniejszy i bardzo niebezpieczny to levofloxacyna (cipro tak samo szkodliwe a słabiej penetruje), Gentamycyna i niebezpieczna (słuch i nerki) i średnio penetruje.
Co do bakterii trudno mi cokolwiek powiedzieć.
 
Antybiogram ok. Oczywiście mogliby określić jaki wzrost ale to jakby sprawa mniejszej wagi.
Najbezpieczniejszy z tych antybiotyków to Piperacylina ale najskuteczniejszy i bardzo niebezpieczny to levofloxacyna (cipro tak samo szkodliwe a słabiej penetruje), Gentamycyna i niebezpieczna (słuch i nerki) i średnio penetruje.
Co do bakterii trudno mi cokolwiek powiedzieć.
Dzięki grom, ja już kiedyś stosowalem levoxe i cipro, urolog dawał mi to w ciemno, muszę powtórzyć to badanie , bo kiedyś z posiewu nasienia wychodziły całkiem inne bakterie, i zrobię jeszcze raz wymaz z prostaty, a która liczba określa że jest bardziej wrażliwa na antybiotyk s<4 czy s<1?
 

Grom

Well-known member
Dla każdego antybiotyku są inne wartości.
Wpisz w Google tabele EUCAST 2020 pdf i sobie ściągnij i poanalizuj. Twoja bakteria to Enterobacteriales czyli pierwsze tablice z kolei (przed pseudomonas spp.)
Widać, że stosowałeś levofloxacynę i cipro ponieważ dla tych antybioli są one na skraju wrażliwości i średniowrażliwości. Niemniej w pełni są przydatne. Lekarz pewnie by się skłaniał ku gentamycynie ale to już gdybanie.
 
Dla każdego antybiotyku są inne wartości.
Wpisz w Google tabele EUCAST 2020 pdf i sobie ściągnij i poanalizuj. Twoja bakteria to Enterobacteriales czyli pierwsze tablice z kolei (przed pseudomonas spp.)
Widać, że stosowałeś levofloxacynę i cipro ponieważ dla tych antybioli są one na skraju wrażliwości i średniowrażliwości. Niemniej w pełni są przydatne. Lekarz pewnie by się skłaniał ku gentamycynie ale to już gdybanie.

Grom mam tą tabele i dla lewoksy tak to wygląda https://iv.pl/image/screenshot-20210602-141626-comadobereader.GIeKKQf
Myślisz że ta lewoksa dała by radę, to cipro jak brałem kiedyś to nic mi nie pomogło a brałem przez 30 dni, od tamtej pory nie byłem wcale u lekarza i nie brałem żadnych antybiotyków skoro i tak mi nie pomógł, dodam że robiłem wtedy posiew nasienia i miałem 3 bakterie, w tym ecoli i lekarz dał mi to cipro według antybiogramu, a pozostałe bakterie to podobno flora, było to wszystko jeszcze przed pandemia czyli jakieś 2 lata temu.
 

Grom

Well-known member
Szczerze mówiąc to ja bym się bał łyknąć tyle fluorochinolowych w przeciągu 2 lat. Ja teraz walę 4 tygodnie levofloxacynę i koniec kropka. Jak nie pomoże to już do tej grupy antybioli nie wrócę.
 

taki_tam

Active member
To czym to wyleczyć, w takim razie w ciągu dwóch lat to tak często jest?
masz cefalosporyny w antybiogramie, które są dobrymi antybiotykami, choć nie najlepiej penetrują prostatę. Do tego dłuższe leczenie może przebiegać trimetoprimem (najlepiej samym, mniejsza toksyczność) lub fosfomycyną, której brakuje w Twoim antybiogramie, a która zyskuje popularność w leczeniu prostaty.
@Grom jak sądzisz? Moim zdaniem za wąski antybiogram...
 

Grom

Well-known member
@grzesiek2812
Czytałeś wątek o antybiotykach fluorochinolowych na tym forum? Niestety prawda jest taka, że przy długotrwałym stosowaniu tych chemioterapeutyków wzrasta ryzyko wystąpienia poważnych objawów. Efekty spożycia tych środków często zostają do końca życia albo cofają się przez lata. Ja po zażyciu 500 mg Xyvelamu czuję się jakbym połknął kawałek pręta paliwowego z elektrowni jądrowej.
To czysta śmierć w dawce, która ma dotrzeć wszędzie i zabić wszystko. Nigdy bym nie polecał nikomu tych leków ale wiem, że w życiu niekiedy trzeba zaryzykować życiem.
@taki_tam racja. Brakuje fosfomycyny. Ale ja bym wybrał Piperacylinę z tazobaktamem. W tym zestawie jest mnóstwo antybioli do wykorzystania więc chyba bym nie zaczął od fluorochinolowych.
 
@grzesiek2812
Czytałeś wątek o antybiotykach fluorochinolowych na tym forum? Niestety prawda jest taka, że przy długotrwałym stosowaniu tych chemioterapeutyków wzrasta ryzyko wystąpienia poważnych objawów. Efekty spożycia tych środków często zostają do końca życia albo cofają się przez lata. Ja po zażyciu 500 mg Xyvelamu czuję się jakbym połknął kawałek pręta paliwowego z elektrowni jądrowej.
To czysta śmierć w dawce, która ma dotrzeć wszędzie i zabić wszystko. Nigdy bym nie polecał nikomu tych leków ale wiem, że w życiu niekiedy trzeba zaryzykować życiem.
@taki_tam racja. Brakuje fosfomycyny. Ale ja bym wybrał Piperacylinę z tazobaktamem. W tym zestawie jest mnóstwo antybioli do wykorzystania więc chyba bym nie zaczął od fluorochinolowych.

Tylko co najlepiej będzie penetrować do prostaty, powtórzę jeszcze raz posiewy by mieć pewność co do bakterii i może udam się do urologa, sam się niewiem czy żreć te antybiole, żebym sobie nie pogorszył czasami, suplementuje sobie od kilku dni himalaya himlasia i czuje się lepiej po tym, mniejsze parcie na mocz itd...
 

taki_tam

Active member
@grzesiek2812
Czytałeś wątek o antybiotykach fluorochinolowych na tym forum? Niestety prawda jest taka, że przy długotrwałym stosowaniu tych chemioterapeutyków wzrasta ryzyko wystąpienia poważnych objawów. Efekty spożycia tych środków często zostają do końca życia albo cofają się przez lata. Ja po zażyciu 500 mg Xyvelamu czuję się jakbym połknął kawałek pręta paliwowego z elektrowni jądrowej.
To czysta śmierć w dawce, która ma dotrzeć wszędzie i zabić wszystko. Nigdy bym nie polecał nikomu tych leków ale wiem, że w życiu niekiedy trzeba zaryzykować życiem.
@taki_tam racja. Brakuje fosfomycyny. Ale ja bym wybrał Piperacylinę z tazobaktamem. W tym zestawie jest mnóstwo antybioli do wykorzystania więc chyba bym nie zaczął od fluorochinolowych.
piperacyliny nie chcą dawać na zapalenie prostaty, trzeba mieć już wtyki w szpitalu. Choć to najlepszy wybór
Tylko co najlepiej będzie penetrować do prostaty, powtórzę jeszcze raz posiewy by mieć pewność co do bakterii i może udam się do urologa, sam się niewiem czy żreć te antybiole, żebym sobie nie pogorszył czasami, suplementuje sobie od kilku dni himalaya himlasia i czuje się lepiej po tym, mniejsze parcie na mocz itd...
palma sabałowa i pokrzywa pomagają na początku, ale na dłuższą metę to słabe specyfiki. Jakieś leki przeciwzapalne brałeś/bierzesz?
 

Grom

Well-known member
Jak pomaga Ci Himalaya himlasia to spróbuj Himalaya Cystone, a właściwie obydwu na raz.
Cóż, wszystko trzeba przemyśleć, ja 5 miesięcy się wzmacniałem nim zdecydowałem się na antybiotyki.
 
piperacyliny nie chcą dawać na zapalenie prostaty, trzeba mieć już wtyki w szpitalu. Choć to najlepszy wybór

palma sabałowa i pokrzywa pomagają na początku, ale na dłuższą metę to słabe specyfiki. Jakieś leki przeciwzapalne brałeś/bierzesz?
Nie biorę obecnie, brałem już sporo tych specyfików różnych kwercetyne palmę i pylek pszczeli i diclofenak w czopkach itd... Dowiedziałem się że mam zapalenie prostaty jakieś 5 lat temu, a miałem je już dużo wcześniej bo od dawna latałem często do kibla lac, ale nie miałem kłucia przy wtrysku i żółtawego nasienia, było za to pieczenie przy oddawaniu moczu za młodych lat, ale olewalem temat, miewałem Stany ze pobolewało w podbrzuszu, przechodziło po kilku dniach, więc myślałem że to może pęcherz mnie boli jakieś zapalenie, i tak to pewnie się zaczęło, a może to wszystko przez stres, sam nie wiem kiedy i od czego to się zaczęło nie pamiętam już, poszedłem do lekarza piec lat temu jak zaczelo mnie kłuć przy wtrysku, lekarz wsadził palucha w dupe i stwierdził zapalenie, bolało jak chuj, od tej pory wiem że mam zapalenie, a może to od anala bez gumy, albo orala, wydaje mi się że to może być to, bo ta bakteria co mi wyszła teraz w posiewie bytuje właśnie w kale z tego co czytalem
 

kaolik98

Well-known member
Panowie, ile trzeba odczekać, żeby przyjmować antybiotyk po zakończeniu szczepienia przeciwko Covid-19? Pytam z czystej ciekawości.
 

Podobne tematy

Do góry