• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Jerzy W

Well-known member
Ok, dzięki. Ja na szczęście niczego bardzo nie czuję ale może dlatego, że uważam? Co ciekawe, gram na gitarze i zauważyłem ostatnio, że przy One (Metallica) muszę przy jednym z akordów uważać bo pojawia się ból śródręcza. Po zaprzestaniu gry tego fragmentu wszystko się uspokajało.
Reasumując: pierwszy i ostatni raz w życiu decyduję się na taką kurację fluorochinolowcami. To jest jak zajrzenie do reaktora w Czernobylu.
Albo pomoże albo będę z tymi drobnymi w sumie objawami i dolegliwościami żył do końca życia.
No może jeszcze będzie egzotyka typu pijawki czy fagi 😉
Czyli teraz już wiemy że Kirk Hammett nie brał Levoxy
 

Grom

Well-known member
Ja raczej jestem trochę bardziej przygnębiony i przewrażliwiony. Mniej rzeczy sprawia mi radość. Dużo jest obaw o finał leczenia.
 

jarcy

Well-known member
A ja chodze wkurwiony bo nie moge chlać alkoholu 🤣. Ale wcześniej nadwrażliwość cewki i te napiecia powodowały że byłem strasznie rozdrażniony i nawet hałas mi przeszkadzał. Teraz jak tylko jaco boli i to średnio to tylko mam jak wyżej wkurwa że chlać nie mogę a uwielbiam jak kot mleko
 

Grom

Well-known member
Jest to możliwe. Po antybiotykoterapii, jeśli organizm szybko się wzmocni, nie pozwala na nadmierny rozwój bakterii. One są pod napletkiem ale z wymazu nie wyjdą bo jest ich zbyt mało.
 

jarcy

Well-known member
Czy ktokolwiek miał dolegliwości od strony samiej miednicy znaczy np. Siadajac czuł kości kulszowe ? Ostanio od 2 tygodnii jak siadam i sie wprostuje to czuje normalnie kości w tyłku i zastanawiam się czy może prostata tam generować nadwrażliwość
 

Grom

Well-known member
Jak najbardziej @jarcy .
To jeden z podstawowych objawów jaki mam. Dlatego po antybiotykoterapii wracam do mojej urofizjoterapeutki. Gdy człowiek chodzi, leży bądź stoi to wszystko jest ok. Ale jak się posiedzi na twardym to wyraźnie czuć ból. Oczywiście ja to zminimalizowałem za pomocą poduszki ale liczę na to, że kiedyś nic nie będzie mnie męczyć.
 

Grom

Well-known member
Na elektryku śródręcze lewej dłoni mocniej dostaje ale da się przeżyć. W prawej grając kostką trochę nadwyrężamy nadgarstek. Tak czy siak obecnie do godziny dziennie to jest optimum.
 

abst3

Well-known member
No jasne, ale lewe sobie tylko pykają a prawym się młotkuje. Fajna technika bo robi wrażenie na słuchaczu a jest bardzo prosta.
Efektowna ale prosta potwierdzam. Dawno nie grałem ale nie chwaląc się pykalo się kiedyś Van Haleny i inne cuda miałem kiedyś piecyk laneya i stratocastrera ale nie Fendera, tylko firma squier czy jakoś tak ;)
 

Ptaku

Active member
Witam. Nie ma nic nowego czyli nie zmieniło się nic. Mocz mętnawy z drobinami, które w nim są. Nasienie wodniste, przyżółknięte. Prostata odpukać w niemalowane spoko. No nie mam objawów no ale jak się tak zastanowić żeby w XXI wieku przez 2,5 roku czterema celowanymi terapiami nie zwalczyć bakterii to by to ch.. strzelił. Lekarz odnoszę wrażenie skapitulował. Myślę że mój przypadek i te 16 lat chorej prostaty to jeden z gorszych przypadków na forum.

Niestety względny spokój nie trwał długo. Wczoraj atak choroby - ponad 39 C gorączki i taki cholery ból stawów/mięśni, nie do wytrzymania. Problemy z oddawaniem moczu, ból przy sikaniu no i ból jądra. Lekarza nie ma przez najbliższe 10 dni z tego co się dowiedziałem. I co teraz?...

Jutro planuję zrobić posiew nasienia chociaż wiadomo że mam bakterię E.coli w prostacie w ogromnej ilości. Pojadę do innego miasta niż zazwyczaj bo tutaj u mnie te posiewy to robią w sposób kiepski co tutaj na forum już zostało stwierdzone.

Generalnie to jestem w tej chwili wrakiem człowieka. Te 2,5 roku ostatnie tak mnie dojechały, że mój organizm jest tak słaby, że nie jest w stanie sam kontrolować tego zakażenia i przypuszczalnie dlatego takie objawy.
 

jarcy

Well-known member
Niestety względny spokój nie trwał długo. Wczoraj atak choroby - ponad 39 C gorączki i taki cholery ból stawów/mięśni, nie do wytrzymania. Problemy z oddawaniem moczu, ból przy sikaniu no i ból jądra. Lekarza nie ma przez najbliższe 10 dni z tego co się dowiedziałem. I co teraz?...

Jutro planuję zrobić posiew nasienia chociaż wiadomo że mam bakterię E.coli w prostacie w ogromnej ilości. Pojadę do innego miasta niż zazwyczaj bo tutaj u mnie te posiewy to robią w sposób kiepski co tutaj na forum już zostało stwierdzone.

Generalnie to jestem w tej chwili wrakiem człowieka. Te 2,5 roku ostatnie tak mnie dojechały, że mój organizm jest tak słaby, że nie jest w stanie sam kontrolować tego zakażenia i przypuszczalnie dlatego takie objawy.
Ostatnio byłem u lekarza takiego starszego, który robił mi fale w Warszawie. Koleś bardzo mało kompetentny jak ci wszyscy starsi urolodzy ale doświadczony w kwestii ludzi których obsługuje bo jak widomo fale robią już desperaci np. Tacy jak ja. Ale do rzeczy opowiadał mi chistorie czlowieka bardzo bogatego, który zauważył iż w lato objawy spadły do minimum a w zime wracały no i kupil dom w ciepłych krajach, jego walka i wyjazdy na zime trwaly 10 lat. Aha i warto też wtrącić, że u niego pojawiały sie bakterie a potem znikały i tak w kółko. Po tych 10 latach ze zgledu na przewlekły ból zeba poszedł do dentysty i wyrwał ząb i od tamtej pory jest zdrowy.
Szukaj przyczyny gdzieś indziej skoro antybiotyki nie pomagaja a non stop masz bakterię. U mnie bakterii brak i dlatego jeżdżę na fale za kilka dni pijawki itd. Ten lekarz powiedział, że wyleczenie prostaty jeśli tylko jest bakteryine jest proste problem sie zaczyna jesli bakterii brak albo po ich wyleczniu skądś się pojawiają.
 

Grom

Well-known member
Masakra @Ptaku, że Gentamycyna nie pomogła.
Najgorsze jest to, że na pewno gdzieś jest źródło problemu i gdzieś jest rozwiązanie. Ale jak je oba odkryć? @Ptaku pracujesz czy jesteś na rencie?
Prostata pisałeś nie boli więc może problem jest w jądrze?
 

Ptaku

Active member
Od ponad 2 lat jestem na bezrobociu po utracie pracy. Czasami gdzieś dorywczo idę. Generalnie ta nasz choroba jest kosztowna w leczeniu. Wszystko prywatnie a u mnie przez 16 lat się uzbierała niezła suma. Szczerze pisząc nie mam za bardzo środków by w obecnej sytuacji jeździć po Polsce w poszukiwaniach kolejnego lekarza.
@jarcy czy te fale one tylko mogą pomóc przy niebakteryjnym zapaleniu gruczołu? W sumie chyba nigdy nie słyszałem by przy bakterii ktoś się tego pozbył.
@Grom prostata ostatnie 3 tygodnie nie bolała. Obecnie ją czuję, uwiera przy siedzeniu. Lekarze tłumaczą ból jądra promieniowaniem od prostaty.

Na chwilę obecną biorę pod uwagę:
1. Ciągłe dostarczanie bakterii E.coli do prostaty tzw. nadkażanie (pytanie skąd? - odpowiedzi brak).
2. Prostata jest nią tak "zawalona" że dotychczasowe leczenie nie daje rezultatu wybicia bakterii ze względu na słabą penetrację abx.

Koledzy jak powinien wyglądać prawidłowo wykonany antybiogram przy posiewie nasienia?
 

jarcy

Well-known member
Nie wiem czy mogą w ogóle pomóc, ja już byłem na 3 a różnicy procz wydania ponad 2 tyś jak dotąd nie widzę
 

Podobne tematy

Do góry