• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Jerzy W

Well-known member
Czyli jak ? Siedzą normalnie to jest srandardem ?
Niewielkie ilości to normalne. Większe ilości to stan chorobowy. U jednego wejdą do prostaty a u innego nie. Odpowiedz dlaczego to nagroda Nobla. Jeżeli w układzie moczowym rozwija się zakażenie daną bakterią i pojawiają się objawy od prostaty to prawie napewno ona będzie w prostacie. Jednak pewność da tylko skuteczne zbadanie wydzieliny z prostaty jak piszę kolejny raz.
Dedukcja i logika jest cenna, ale lepszy jest twardy dowód.
 

Grom

Well-known member
Przyjąłem piątą dawkę. W niedziele szósta i ostatnia. Oby pomogło. Odczekam miesiąc i zrobię wymaz z wydzieliny a po kilku dniach z nasienia. Jerzy kiedy Ty masz kolejną szprycę?
 

jarcy

Well-known member
Ja dziś z rańca pobrałem sobie wymazówką materiał do posiewu z cewki do tej pory jak mam iść do łazienki to zastanawiam się czy to konieczne tak mnie cewa szczypie a miałem najcieńszą z możliwych i może na 2 cm tylko włożyłem. Kurna wkładanie tam tego na sucho to jakiś dramat jest żeby można było czyś nawilżyć a tak to uszkadza się wewnętrzna ściankę i przy oddawaniu moczu taki ból, że aż się odechciewa
 

Jerzy W

Well-known member
Przyjąłem piątą dawkę. W niedziele szósta i ostatnia. Oby pomogło. Odczekam miesiąc i zrobię wymaz z wydzieliny a po kilku dniach z nasienia. Jerzy kiedy Ty masz kolejną szprycę?
25 styczeń. Dzisiaj czułem prostatę czyli niewielkie pogorszenie. Być może to efekt najbardziej stresujących 48 godzin w życiu?!
 

Jerzy W

Well-known member
Ja dziś z rańca pobrałem sobie wymazówką materiał do posiewu z cewki do tej pory jak mam iść do łazienki to zastanawiam się czy to konieczne tak mnie cewa szczypie a miałem najcieńszą z możliwych i może na 2 cm tylko włożyłem. Kurna wkładanie tam tego na sucho to jakiś dramat jest żeby można było czyś nawilżyć a tak to uszkadza się wewnętrzna ściankę i przy oddawaniu moczu taki ból, że aż się odechciewa
Czyli prawidłowo pobrałeś.
 

Grom

Well-known member
Słuchajcie, mnie cały czas nie dawał spokoju ten lekki ból odbytu. Nie boli prostata, żadnych objawów z pęcherza a tu ćmi. Polepszyło się po propolisie ale nie do końca. Nie mogłem tego ogarnąć więc przejrzałem starą dokumentację medyczną gdy byłem u proktologów. Wtedy, 8 lat temu, nie miałem jeszcze pojęcia o jakości polskiej medycyny.
I właśnie przeczytałem rozpoznanie z badania rektoskopem:
Noduli haemorrhoidales II stopnia.
Pamiętam jak zapytałem co to jest a lekarz powiedział, że nic ważnego, jeść dużo owoców.
Teraz odpaliłem Google a tam jest opis co to powoduje i jak się leczy. Mało mnie szlag nie trafił. Po 8 latach to może tam być gorzej zwłaszcza, że 8 lat temu zmieniłem pracę na biurową.
Na pewno coś jest/było z prostatą ale te objawy całkowicie zeszły a pozostał ten jeden kompletnie niecharakterystyczny.
Masakra. Też durny jestem jak but. Po szczepionce walę do dobrego proktologa.
 

Grom

Well-known member
Dzięki Jerzy, trochę daleko spod Wrocławia ale niewykluczone, że pojadę. Chciałem jechać na autoszczepionkę do Krakowa to pojadę do Dr Jacka 🙂
Wczoraj sprawdzaliśmy z żoną jak z innym objawem od prostaty czyli bolesnym wytryskiem. Nic! Sama przyjemność. A było słabo miesiąc temu. Teraz już wiem dlaczego lepiej mi po nasiadówkach z korą dębu. Też tego nie mogłem ogarnąć.
Jutro zamawiam maść typowo na hemoroidy, nigdy takiej nie stosowałem oprócz tych czopków i maści z propolisem. Pisałem na forum (nieco zdziwiony), że nawet pomagają. Zresztą dokupiłem. Teraz już wiem na co pomogły.
 

roolf

Member
Panowie, chciałem zapytać, czy w ogólnym badaniu moczu nigdy nie macie leukocytow więcej niż 5 wpw? Czy zawsze u Was posiewy moczu są jałowo (<10^5) ? grom - to podobny trop do mojego. Moze czesc objawów zwiazana jest właśnie z hemoroidami, a pogorszenie przyanyybiotyku wynikało z pogorszeniem wypróżniania. Jesli chodzi o fosfomycyne to znalazłem niepokojacy artykuł w którym pisali ze fosfomyxyna osiąga około 4mg/L w prostacie , a MIC mojego feaclisa to az 24mg :/
 
Panowie, chciałem zapytać, czy w ogólnym badaniu moczu nigdy nie macie leukocytow więcej niż 5 wpw? Czy zawsze u Was posiewy moczu są jałowo (<10^5) ? grom - to podobny trop do mojego. Moze czesc objawów zwiazana jest właśnie z hemoroidami, a pogorszenie przyanyybiotyku wynikało z pogorszeniem wypróżniania. Jesli chodzi o fosfomycyne to znalazłem niepokojacy artykuł w którym pisali ze fosfomyxyna osiąga około 4mg/L w prostacie , a MIC mojego feaclisa to az 24mg :/
Fosfomycyna glowinie jest na Coli (przynajmniej te badania, o których czytałem)...na Feaclisa .... I am not sure
 

Grom

Well-known member
Pozytałem na necie pooglądałem zdjęcia i uzbrojony w lusterko do łazienki. No i cóż... pozostaje żałować, że człowiek tak rzadko staje ze swa własną du.. twarzą w twarz. Są hemoroidy dość pulchne choć chowające się same. Zrobiłem nasiadowkę i je wymacałem. Więcej jest ich po prawej stronie gdzie bardziej mnie "dyskomforci".
Roolf, co ja Ci powiem, gdyby nie szczepionka, która w kilka dni zniwelowała wszystkie objawy oprócz jednego to bym się z tym bujał.
Teraz wiem dlaczego pomagała mi dieta warzywna i tak na nią tu cisnąłem. Aż mi wstyd.
Roolf masz antybiogram, że wrażliwa?
 

Grom

Well-known member
Dlatego nie weźmiesz jednej saszetki tylko trzeba będzie sporo tego wchłonąć jednocześnie udostępniając prostatę wszelkimi możliwymi sposobami. W "nowoczesnej" medycynie nie istnieje leczenie synergiczne. Walą antybiotyk i zatroskani lekarze konstatują, że nie penetruje do prostaty. A że żaden jełop nie pomyśli co dołożyć aby tą prostatę antybiol penetrował, cóż...
 

roolf

Member
No na pewno spróbuję, zanim wezmę pierwsza musze mieć źródło, które zapisze mi długą kurację w razie czego. Na razie z tym slabo
 

Jerzy W

Well-known member
Jednym z leków który daje lepszą penetrację leków do prostaty jest tadalafil. Moim zdaniem hemoroidy nie powodują zapalenia prostaty wersji brkteryjnej. Natomiast dają podobne objawy, więc warto się ich pozbyć. Gumki u Lizonia to świetny wariant, ale po pierwszej wizycie on wszystko powie co i jak. Przyjmuje w krk w Bonadea - zjeżdża się z autostrady na obrzeżach miasta.
Na pewno stan zapalny w obrębie hemoroidów może „promieniować” na prostatę pod warunkiem że są umiejscowione na przylegającej ścianie odbytu. To wynika z mechaniki stanu zapalnego sterowanego przez cytokiny wydzielane przez leukocyty. Wydzielanie cytokin w jednej komórce indukuje ich powstawanie w kolejnej przyległej.
Tak więc jeżeli mamy przewlekłe zapalenie prostaty bakteryjne lub nie to stan zapalny bliskiego hemoroidu go na pewno nasili.
Jeżeli mamy bakteryjne i zabijemy bakterie w prostacie to obecność hemoroidu nie ma już znaczenia. Jeżeli mamy zapalenie niebakteryjne na tle autoimmunologicznym to istnienie hemoroidów ma KLUCZOWE znaczenie moim zdaniem dla ograniczenia objawowo ze strony prostaty.
Tak czy tak dla obecnych na tym forum pozbycie się hemoroidów jest ważne. Jeżeli pozbędzimy się hemoroidu to nie uchroni nad to od zapalenia bakteryjnego. Ja jestem przykładem.
 

Grom

Well-known member
Po 4 dawce a nie 5. Piąta w niedzielę.
Pełna zgoda Jerzy. Choć mnie zastanawia czy przez ranki na hemoroidach bakterie nie przedostają się do kwioobiegu i również do prostaty.
Wiem jedno, wszystkie objawy od prostaty zniknęły. Czuję się tak jakbym nowo się narodził.
Ale gdy nie wyleczę teraz hemoroidów to kto wie czy różne bakterie z poziomu odbytu nie będą atakować moich tkanek.
Na razie wymoczylem odbyt w korze dęba, dałem czopek propolisowy i posmarowałem maścią propolisową. I po raz pierwszy od 8 lat, pomimo temperatury 37,3, nic nie czuję, żadnego bólu, żadnego dyskomfortu.
 

Jerzy W

Well-known member
Po 4 dawce a nie 5. Piąta w niedzielę.
Pełna zgoda Jerzy. Choć mnie zastanawia czy przez ranki na hemoroidach bakterie nie przedostają się do kwioobiegu i również do prostaty.
Wiem jedno, wszystkie objawy od prostaty zniknęły. Czuję się tak jakbym nowo się narodził.
Ale gdy nie wyleczę teraz hemoroidów to kto wie czy różne bakterie z poziomu odbytu nie będą atakować moich tkanek.
Na razie wymoczylem odbyt w korze dęba, dałem czopek propolisowy i posmarowałem maścią propolisową. I po raz pierwszy od 8 lat, pomimo temperatury 37,3, nic nie czuję, żadnego bólu, żadnego dyskomfortu.
Gdy bakterie przenikają do krwioobiegu to już jest bardzo groźnie bo może pojawić się sepsa. Przenikanie bakterii do prostaty moim zdaniem jest możliwe w ekstremalnych stanach zapalnych w okolicy odbytu gdy pojawiają się przetoki poza odbyt. Ale nie mówimy o takich stanach.
To, że kora dębu (bardzo skuteczna w łagodzeniu stanów zaplanych) Ci pomogła to oczywiste.
Również oczywiste, że masz 2 choroby naraz, tj. zapalenie prostaty i zapalenie powiększonych hemoroidów.
Objawy jednej i drugiej są podobne i łatwo je pomylić. Stan zapalny hemoroidu po stronie prostaty indukuje stan zapalny prostaty. To jasne, bo tak działa stan zapalny. Mechanizm stanu zapalnego to reakcja obronna organizmu. W jego rezultacie dochodzi do obrzeku i rozszerzenia naczyń, co ma ułatwić przenikanie leukocytów, aby zniszczyć patogeny. Powstające cytokiny "przyciągają" kolejne leukocyty. Jeżeli w narządzie bliskim do miejsca stanu zapalanego, np. blisko hemoroidu jest stan zapalny (Twoja prostata) to ten stan zapalny hemoroidu do nasili. Oczywiste.
Jednak jeżeli w prostacie masz bakterie to czy jest hemoroid czy też nie one tam będą dalej, bo organizm i tak nie radzi sobie sam z ich usunięciem u nas.
Czy
 

Podobne tematy

Do góry