• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Ptaku

Active member
Dlatego zapytałem tutaj jak to brać bo mi lekarz w ogóle tego nie polecił co na forum zostało wyśmiane. Pisałem już że powiedział iż fosmocyna tj. Monural u mężczyzn ma znikome działanie.
 

Piotr Basista

New member

Witajcie Panowie,
jak część z Was wie jestem fizjoterapeutą, który zajmuje się od wielu lat mięśniowymi przyczynami tzw: " zapalenia prostaty", "prostatitis", "prostatodynii" etc.
Za namową pacjentów nagrałem dla Was film, który mam nadzieje wyjaśni wiele wątpliwości i pomoże odnaleźć właściwą drogę do zdrowia.
Postanowiłem umieścić film w kilku miejscach na forum, aby wszyscy zainteresowani mogli łatwo do niego dotrzeć.
Serdecznie Was pozdrawiam i wspieram w drodze do zdrowia.
 

Kinyo

New member
Czy pieczenie w cewce po wytrysku to jednoznaczny objaw zapalenia prostaty? Pieczenie występuje po kilkudniowej abstynencji od wytrysku. Nie jest jakieś bardzo uciążliwe i mocne, ale powoduje pewien dyskomfort zwłaszcza psychiczny. Innych objawów w postaci bólów pleców, jąder i tym podobnych nie odnotowałem. Nie mam również trudności z oddawaniem moczu. Nie występuje również wtedy pieczenie lub jest ono bardzo znikome. Zaobserwowałem natomiast pewne problemy dotyczące potencji. Przy czym przy odstąpieniu od masturbacji nawet kilkudniowym wzwody są mocniejsze, niekiedy pojawiają się nawet spontaniczne. Takie przerwy powodują natomiast wspomniane pieczenie w cewce. Planuje wybrać się do urologa, ale ze względu na obecną sytuację jest to nieco problematyczne. Widzę natomiast, że coraz mocniej zamartwiam się psychiczne, nawet tutaj przeczytałem już większość tematów. Proszę o opinie czy samo sporadyczne palenie w cewce (nie bardzo uciążliwe) oraz osłabienie wzwodu, ale bez jakichkolwiek objawów bólowych jest wystarczające, aby móc podejrzewać przewlekłe zapalenie prostaty?
 

Ptaku

Active member
Jeszcze pytanko odnośnie fosfomycyny tj. Monuralu. Czy ten antybiotyk mieliście przepisany jako dodatkowy, pomocniczy (niektórzy tak właśnie mieli) czy jako główny i tylko ten Monural zażywaliście?
 

tomiszon

Member
Witam wszystkich mam takie pytanie do osób ze stwierdzonym zapaleniem prostaty. Jaki macie kolor nasienia? Lekarze którzy próbowali mnie leczyć twierdzili, że nasienie powinno być białe nawet po wielu dniach wstrzemięźliwości.... Żółty kolor świadczy natomiast o zapaleniu bakteryjnym tak mi sugerowano.
 
Witam wszystkich mam takie pytanie do osób ze stwierdzonym zapaleniem prostaty. Jaki macie kolor nasienia? Lekarze którzy próbowali mnie leczyć twierdzili, że nasienie powinno być białe nawet po wielu dniach wstrzemięźliwości.... Żółty kolor świadczy natomiast o zapaleniu bakteryjnym tak mi sugerowano.
Moje jest troszkę żółtawe, śnieżnobiałe nie jest napewno.
 

tomek745

Member
Kogo to obchodzi jak nic nie boli czy biale czy zółtawe byle nie zielone..... tyle w temacie nie doszukujmy sie bo w paranoje wpadniemy Najważniejsze sa objawy bólowe czy dyskomforty. Jak cie boli gk to cos jest nie halo czy bakteryjne czy nie trzeba szukac przyczyn nie kolorów.
 

rpg

New member
Stosowaliscie te czopki proxelan?
Ja właśnie jestem w trakcie 5 opakowania. Jest napisane, że działanie czopków opiera się na długotrwałym stosowaniu i postanowiłem to sprawdzić. Mam wrażenie, że nie działają jednak tak jakbyśmy chcieli i obiecuje producent. Chyba można określić ich działanie jako bardzo słabe. Myślę, żeby spróbować czopków Apirectal z propolis.
Ostatnio walczyłem z zapaleniem zewnętrznym żołędzia i napletka. Tak jakby te bakterie szukały kolejnego słabego punktu. Jak dotąd pomogło smarowanie Rivanolem kilka razy dziennie.
 

RTHadzaj

Active member
Myślicie, że stosowanie Monuralu razem z szczepionką urivac będzie bezpieczne? Myślę nad tym, aby załatwić monural i przyjmować przez pierwszy tydzień codziennie 1 saszetka, potem 2 tygodnie co drugi dzień 1 saszetka, a potem przez 3 tygodnie co 3 dzień jedna saszetka, do tego ten urivac i oczywiscie wspomaganie się witaminami typu wit. C, magnez, cynk, dieta bez cukru + aktywność fizyczna. Dodam, że to wszystko na fekalisa i e coli. Co Wy na to? Jakie są skutki uboczne stosowania tych szczepionek urivac/strovac?
 

Ptaku

Active member
Skąd to dawkowanie? Ja też chcę załatwić Monural od lekarza pierwszego kontaktu, ale ostatnimi czasy "pomoc" użytkowników forum mnie przeraża. Pytałem, nie odpowiedział nikt, a podobno tylu ludzi tutaj stosowało fosfomycynę.
 

coleman1

Member
Skąd to dawkowanie? Ja też chcę załatwić Monural od lekarza pierwszego kontaktu, ale ostatnimi czasy "pomoc" użytkowników forum mnie przeraża. Pytałem, nie odpowiedział nikt, a podobno tylu ludzi tutaj stosowało fosfomycynę.
Może nikt nie odpisze, bo nie stosował... ja nie stosowałem. Natomiast chciałbym spróbować jednego z dwóch antybiotyków: lek III generacji, tj. lewofloksacyna(np. levoxa) lub IV generacji, tj. moksyfloksacyna (np. moloxin). Mam stwierdzone enterococcus faecalis w prostacie. Cipronex i augmentin nie pomógł. jeśli ktoś miał doświadczenie z tymi lekiem (moloxin lub moksyfloksaycną), proszę o opinię.
 

rpg

New member
Skąd to dawkowanie? Ja też chcę załatwić Monural od lekarza pierwszego kontaktu, ale ostatnimi czasy "pomoc" użytkowników forum mnie przeraża. Pytałem, nie odpowiedział nikt, a podobno tylu ludzi tutaj stosowało fosfomycynę.
Ja kilka razy brałem Monural ale w małych dawkach, 2-3 saszetki. Miałem wrażenie, że ten Monural to mi tak dają na pocieszenie, jak już nie wiedzą sami co zrobić.
Pisałem o tym we wcześniejszym poście, że jak miałem dużo różnych bakterii w wymazie z cewki, nasieniu i moczu, to dostałem na raz: 2 tygodnie augmentinu i tydzień gentomecynę w zastrzykach. To pomogło, a miałem ecoli, protabis mirabilis i chyba entaroccus fecalis. Po upływie ponad miesiąca zaatakowała mnie kolejna bakteria i walczyłem z nią bez antybiotyku. Pisałem też o tym.
 

RTHadzaj

Active member
Skąd to dawkowanie? Ja też chcę załatwić Monural od lekarza pierwszego kontaktu, ale ostatnimi czasy "pomoc" użytkowników forum mnie przeraża. Pytałem, nie odpowiedział nikt, a podobno tylu ludzi tutaj stosowało fosfomycynę.
Skąd to dawkowanie? Żeby to wybić na amen, myślę, że było by optymalne a nawet za mało, a nie stosowanie 3 saszetek w przeciagu 2 tygodni i koniec, i to mi niby ma pomóc?
 

Podobne tematy

Do góry