• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Wzwody

Bartek12

New member
Macie może jakiś sposób na te wzwody? Bo nie daje rady z nimi , dzisiaj zacząłem 3 dzień a spałem tylko 3 godziny bo ciągle jesy w gotowości , nie umiem tego opanować, w dzień jakoś wychodzi ale tez jest trudno , cisgle jest stres że szwy popękają

I co o tym myślicie
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Nic nie zrobisz na wzwody. Nie da się ich kontrolować gdy się zaśnie. Możesz co najwyżej pod wieczór nie pić, dosikac się dobrze i tyle. Opuchlize żeś zasłonił opatrunkiem i pytasz co o niej myślimy, to co widać na zdjęciu pod gazą to lekkie opuchniecie które prawie zawsze jest po zabiegu.
 

Trolo

Well-known member
Na wzwody nocne to ciasny opateunek powinno się robić, wtedy w mniejsze ryzyko rozerwania szwów. Co do opuchlizny to widać, że jest spora ale powinna zejść. W ciagu dnia zmniejsza się, a po nicy wieksza jest?
 

Bartek12

New member
Ostatniej nocy dostałem wzwodu to wstałem ale z rana patrzyłem to żadne szwy się nie rozerwały tylko trochę opatrunek był w krwi, a co do opuchlizny to w ciągu dnia jak i w nocy jest taka sama
 

mar_get

New member
Robiłem ciasny opatrunek, przyklejałam go do góry na plastry na opatrunki te szerokie z apteki, mi puchł jeśli tylko ciut dłużej był do dołu, lub chodziłem bez plastrów, 2 tygodnie w opatrunku go miałem, szwy nie puściły, bo plastry go trzymały, ale dobrze się wysikać przed snem, chociaż to i tak nic nie daje, moim zdaniem, staje wtedy jak na złość, częściej. Swędzi i będzie aż się wygoi.
 

Bartek12

New member
Ostatnio właśnie miałem ten wzwod i byl tylko ból żaden szew nie puścił ale maly ciagle był w gotowości chociaż na 50% przez całą noc
 
ja bylem tak wyczulony dzisiaj w nocy ze tylko sie podnosil o 1 stopien do wzwodu i sie budzilem i wstawalem z lozka zeby rozchodzic :D
jak wyczuwacie odpowiednia ciasnosc opatrunku ? prawde mowiac ja sie troche boje tam go mocno zwiazywac, jestem 2 dni po
 

Bartek12

New member
Ja we wtorek miałem zabieg, dzisiaj sobie tylko zrobiłem ciaśniej opatrunek na te wzwody,możesz pokazać jak to u ciebie wszystko wygląda?
 

Bartek12

New member
Wygląda git, to chyba ja mam tylko taka ogromną opuchliznę ze aż strach patrzeć, jutro będę zmieniał opatrunek to zrobię więcej zdjęć
 
spokojnie, roznie organizmy reaguja, ja bym na twoim miejscu pozapisywal pytania i do lekarza probowal sie skontakotwac na spokojnie, na forum widzialem setki takich oponek moze ja tez jeszcze bede mial
 

morgan66

Active member
@jastrzab95 odnośnie tego co napisałeś wyżej - raczej nie sądzę żebyś mógł mieć oponkę bo masz zostawione stosunkowo mało napletka wew. @Bartek12 moim zdaniem (bo widać na zdjęciu nie wszystko) to masz dość sporą tą oponkę/opuchliznę (choć bywały i większe) - w takich przypadkach na forum zwykle zaleca się próbę naciągnięcia napletka wew. na żołądź jeśli jest go wystarczająca ilość. Jeśli sytuacja jest stabilna i oponka nie rośnie to czekaj, ale jakby rosła to warto zadziałać.
 

morgan66

Active member
@jastrzab95 nie taki był cel mojej wypowiedzi. Wypowiedziałem się na podstawie zdjęcia i wygląda to bardziej na "low" niż "high", ale przecież sam najlepiej widzisz ile zostało napletka wew.
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
L 5 dni po, krwawienie, wzwody Po zabiegu obrzezania 0
M Nocne wzwody Stulejka 1
M "Bezpieczne wzwody" Po zabiegu obrzezania 7
C Mimowolne wzwody Inne 6
P Nocne wzwody zaraz po operacii? Skrzywienie prącia 2

Podobne tematy

Do góry