• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Wzwód po plastyce wędzidełka

NieMrawy

New member
Cześć, mam pewien problem, a bardziej pytanie.
Ponad 2 tygodnie temu miałem robioną plastykę wędzidełka normalną metodą wszystko wydaje mi się dobrze zrastać, został mi ostatni szew, ale problem jest w przypadku wzwodów są one bardzo często, boję się że przez to może mi się coś zrobić i będę musiał mieć ponowną operację bo może coś się zabliźni, czy wzwód nie przeszkadza już po takim czasie i czy w ogóle ma znaczenie. zaznaczę ze miałem wzwody od początku po zabiegu praktycznie po kilku dniach.

Drugą kwestią jest, że przy ściąganiu napletka poza rowek tak dalej w dół odczuwam ból jakby mi się coś nadrywało myśle ze to za sprawą tego szwa co został ostatni jest on w miejscu wędzidełka, mam się martwić czy dać temu czas aż szwy odpadną i wtedy próbować odciągać do końca, a teraz po prostu myć i zostawic?

Według mnie wszystko ładnie się goi i zagoiło, ale czy powyższe sprawy mogą być powodem do zmartwień czy nie ma co się martwić i dam po prostu temu czasu?

I ostatnie po jakim czasie najlepiej wrócić do aktywności seksualnej, seks itd?
 

NieMrawy

New member
A ogólnie mogły zaszkodzić? Bądź na coś innego mam teraz uważać bo jak mam wzwód to nie napinam by nie pogorszyć a co z tym ściąganiem napletka
 

nope

Well-known member
Od wzwodow sie juz nic nie stanie ale nie szarp sie jeszcze z fredem czasem bo to za wcześnie. Co do sciagania napletka. Jak jest zabieg udany to po 3-5 tyg napletek powinien w miare komfortowo smigać góra dół.
 

NieMrawy

New member
Właśnie pytam się, ze względu na to ze wszędzie w internecie jest napisane ze trzeba unikać wzwodow przez pełny okres rekonwalescencji i trochę się przestraszyłem, bo u mnie stoi praktycznie codziennie i czasem po kilka razy

A jak mam stwierdzić czy zabieg się udał?

i ostatnie, mam chyba pozostałość po szwie taki czarny mały punkcik mam to wyjąć czy lepiej zostawić niech się to rozpuści.

bo trochę jakby wydaje mi się miałem naderwany napletek i zastanawiałem się czy to przez to jak ściągałem napletek czy przez to Że mi stał i bałem się ze się to zabliźni i powróci problem krótkiego wędzidełka czy nie ma powodu do obaw
 

NieMrawy

New member
Bo jest
Właśnie pytam się, ze względu na to ze wszędzie w internecie jest napisane ze trzeba unikać wzwodow przez pełny okres rekonwalescencji i trochę się przestraszyłem, bo u mnie stoi praktycznie codziennie i czasem po kilka razy

A jak mam stwierdzić czy zabieg się udał?

i ostatnie, mam chyba pozostałość po szwie taki czarny mały punkcik mam to wyjąć czy lepiej zostawić niech się to rozpuści.

bo trochę jakby wydaje mi się miałem naderwany napletek i zastanawiałem się czy to przez to jak ściągałem napletek czy przez to Że mi stał i bałem się ze się to zabliźni i powróci problem krótkiego wędzidełka czy nie ma powodu do obaw
bo jest napisane wszędzie ze trzeba unikać wzwodow ze względu na naciąganie wędzidełka i stad moje pytanie i jestem trochę zdziwiony ze teraz nic się nie stanie przez wzwód, ktoś może wyjaśnić?
 

nope

Well-known member
Słuchaj tak czy tak ci staje w nocy wiec ? To co sie malo zagoic zeby sie nie rozerwalo to się zagoiło i to trzymały szwy. Teraz daj mu sie goic w spokoju a wzwody to wiadomo nie chodzi o to zeby caly dzien siedziec i ogladac gole laski zeby pala stala tylko nie srac po gaciach ze sobie siedzisz w domu i ci stanie na kilka minut mały to znaczy ze juz wszystko sie porozrywa. Jakby wzwody byly takim sporym przeciwskazaniem na etapie 2-3 tyg po zabiegu to bys jadł tabsy przed zabiegiem zeby je oslabialy. Co do sciagania napletka to po na pewno nie siluj sie z nim, probuj tylko sciagac w spoczynku i najlepiej przy myciu się żeby przy okazji zadbać o higienę chyba ze ci lekarz zalecil inaczej. Nie wiem jak to przy plastyce ma wygladac. Poczekasz az sie zagoi calkowicie to bedziesz testowal. Jesli bedzie ból itd to zabieg nieudany. A na przyszlosc to zalecam wstawiac foty problemu bo nikt nie wie jak ci sie to na prawde goi i jak to wyglada, wiec rzucanie rad z fusów nie jest wskazane. Jak masz stwierdzic czy wszyskto ok? Jak po pełnej rekonwalesacji nie bedziesz mogl sciagac napletka w wzwodzie to lipa. To ty masz stwierdzic czy jest dalej ciasno czy nie a nie my.
 

NieMrawy

New member
Dobra dzięki, pytam się o takie rzeczy ze względu na to że lekarz mało mi co powiedział prócz tego ze wszytsko się dobrze goi, nic nie mówił o wzwodach i ściąganiu skory, wiec zacząłem czytać na internecie. Z każdym razem mogłem ściągnąć napletek z żołędzia tylko on mi się naderwał podczas mycia i został wydłużony i teraz jak próbuje go ściągnąć jak jest mały to nie mogę ciągnąć do końca bo czuje jakby coś się nadrywalo ale to raczej przez ostatni szew który jest wiążący żołędzia z napletkiem, wiec narazie daje spokój jak pisałeś nic na sile bo tylko sobie zaszkodzę
 

NieMrawy

New member
Dobra dzięki, pytam się o takie rzeczy ze względu na to że lekarz mało mi co powiedział prócz tego ze wszytsko się dobrze goi, nic nie mówił o wzwodach i ściąganiu skory, wiec zacząłem czytać na internecie. Z każdym razem mogłem ściągnąć napletek z żołędzia tylko on mi się naderwał podczas mycia i został wydłużony i teraz jak próbuje go ściągnąć jak jest mały to nie mogę ciągnąć do końca bo czuje jakby coś się nadrywalo ale to raczej przez ostatni szew który jest wiążący żołędzia z napletkiem, wiec narazie daje spokój jak pisałeś nic na sile bo tylko sobie zaszkodzę
Do końca, czyli za żołądź schodzi na luzie i tak samo poza rowek ale nie na maks ściągnięta skore
 

nope

Well-known member
No to poczekaj jeszcze az sie wszystko zagoi. Czyli wędzidełko cie trzyma jeszcze i jeden szew ?
 

NieMrawy

New member
Odpadł mi ostatni szew tydzień temu i minął już ponad miesiąc od zabiegu dokładnie 30 dni, ściągając napletek bez wzwodu odczuwam lekki ból gdy próbuje ściągnąć do końca, podczas wzwodu się boję, boje się ze coś się zle zagoiło lub ze jest nadal za krótki, powinien go rozciągnąć jakoś? Jak tak to jak do jakiego momentu, aż poczuje ból?
 

NieMrawy

New member

Wszystko wydaje mi się dobrze zagoiło jestem już 7 tyg po zabiegu, staram się rozciągać tą bliznę. Ostatnio spróbowałem seksu po 2 miesiącach od początku zabiegu, czułem ból podczas wkładania do pochwy, takie ciągniecie przy wędzidełku, lecz po włożeniu już było dobrze. Boje się ze coś jest nie tak oraz czy przypadkiem nie nadrywam sobie przez to ze mnie to bolało. Poczekać może jeszcze z tym? Czy wszystko dobrze się zrosło?
 

nope

Well-known member
Zrosło się okej. Próbuj to juz po takim czasie masz byc sprawny i w miare lub delikatnym dyskomfortem czasem masz normalnie seksic. Ogólnie masz nie do końca usunięte wędzidełko i jeszcze trzyma ale juz na tyle sie rozwija ci skóra ze będzie bez problemów u ciebie
 

NieMrawy

New member
Super, to będę próbował, właśnie rozciągam coraz bardziej tą bliznę bo na początku to nie mogłem do tego momentu aż, wiec myśle ze z czasem będzie coraz lepiej. Ogólnie to boje się o tą cienką kreskę po zrośnięciu się ze to może się nadrywac. Myśle ze to wszystko zależy na początku od nawilżenia. Co myślisz o tej kresce?
 

nope

Well-known member
Ciężko powiedziec coś o tej kresce. Lec z początku troche zachowawczo i pamietaj o nawilzeniu. Stopniowo wszystko. Jak sie bedzie nadrywac to wiadomo co potem. Zabieg 2 raz , usunac calkiem i po problemie ale ja mysle ze bedzie okej.
 

nope

Well-known member
Plus tak masz racje , blizna - miejsca szycia sie rozciągają i stają się miększe. Ale też nie przesadzaj z tym naciąganiem bez powodu. Samo z siebie jak bd uzywał to sie rozciagnie.
 

Podobne tematy

Do góry