• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Wybór rodzaju obrzezania

Karol89

New member
Witajcie.

Za tydzień zostanie u mnie wykonany zabieg obrzezania całkowitego. Mam obecnie krótkie wędzidełko i częściową stulejkę (zsunięcie napletka w trakcie erekcji jest możliwe z oporami).

Mój dylemat dotyczy rodzaju obrzezania a konkretnie, czy lepiej zostawić napletek wewnętrzny i mieć bliznę gdzieś tam na trzonie penisa, czy też usunąć napletek wewnętrzny i schować bliznę blisko żołędzi.

Skłaniam się raczej do odsunięcia estetyki na bok i pozostawienia napletka wewnętrznego w spokoju. Chętnie jednak poznam opinie i doświadczenia osób, które maja zabieg za sobą. Jak obecnie, już po dokonaniu zabiegu postrzegacie tę kwestię?

Pozdrawiam.
 

oxis

Member
Poproś lekarza, by zostawił jak najwięcej napletka wewnętrznego (tak zwany styl high@tight) i o wydłużenie wędzidełka. Nie gódź się na całkowite usunięcie wędzidełka, bo to ryzyko znacznego pogorszenia wrażliwości i spadku doznań podczas seksu.
Kwestia estetyki jest dyskusyjna.Są tacy, co uważają styl high@tight za najbardziej estetyczny. Jeśli już zdecydowałeś się obrzezać, to chociaż nie trać wszystkich stref dających najwięcej przyjemności.
Ale pamiętaj, że ryzyko zawsze jest.Przy stulejce to ryzyko może i warto podjąć.Każdy powinien mieć prawo sam podjąć decyzję, znając potencjalne ryzyko i możliwe korzyści.

http://meskiezdrowie.pl/rodzaje-obrzezania-4180.html
 

alfred666

New member
Poproś lekarza, by zostawił jak najwięcej napletka wewnętrznego (tak zwany styl high@tight) i o wydłużenie wędzidełka. Nie gódź się na całkowite usunięcie wędzidełka, bo to ryzyko znacznego pogorszenia wrażliwości i spadku doznań podczas seksu.[/url]

Wstrzymałbym się z udzielaniem tak bezpośrednich dyrektyw.
Sam zabiegu jeszce nie miałem, ale jedno mogę Ci doradzić: sam dużo czytaj i nie sugeruj się pojedynczymi sugestiami, które są motywowane prywatnym "widzimisię".

Jak wpiszesz w google "rodzaje obrzezania" "typy obrzezania" czy szczegolnie z ang. "types of circumcisson" to znajdziesz masę informacji. Dużo poczytaj i sam zdecyduj, bo inaczej zdasz się na cudze (niekoniecznie racjonalne i Tobie pasujące) widzimisię. Coś jak z tatuażami, powiedziałbym: jedni lubią dużo kolorowych, inni nie wyobrażają sobie mieć tatuaż, a jeszcze inni mają mały gdzieś w mało widocznym miejscu.

Generalnie rozróżniamy 4 rodzaje obrzezania:
- low & tight
- high & tight
- low & loose
- high & loose

Szukać info możesz również po rodzajach obrzezania.

Sam czytałem dużo w temacie i powiem Ci tyle, że co do każdego rodzaju obrzezania widziałem zarówno rozczarowania jak i satysfakcję z efektów... Nie ma reguly. Tyle ode mnie.
 

oxis

Member
Rzeczywiście, indywidualne opinie z internetu nie powinny być głównym drogowskazem. Warto poznać też rzetelne badania, które wskazują, że obrzezanie ma negatywny wpływ na życie seksualne. I skoro ktoś ma tylko częściową stulejkę i krótkie wędzidełko, to rozsądniejsza byłaby plastyka i wydłużenie wędzidełka.
Koreańskie badanie na dużej liczbie obrzezanych w wieku dorosłym jest najlepszym dowodem na to, że amputacja napletka to powinna być ostateczność.I że jest duże ryzyko, że po zabiegu będzie rozczarowanie.
20 % respondentów stwierdziło, że ich życie seksualne się pogorszyło. 48% odnotowało spadek przyjemności podczas masturbacji(ale nie miało to istotnego wpływu na częstość masturbacji)

The effect of male circumcision on sexuality - Kim - 2006 - BJU International - Wiley Online Library
 
Ostatnia edycja:

Karol89

New member
Jasne, czytałem już całkiem sporo. Uznałem tylko, że doświadczenia osób po zabiegu mogą być wartościowym uzupełnieniem i dziękuję za odpowiedzi. W końcu co sobie zrobię, to będę miał na całe życie.

W plastykę nie chce mi się bawić. Jak wydawać pieniądze na zabieg w tym miejscu to po to, by mieć problem z głowy raz na zawsze bez ryzyka powtórki.
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry