Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Rodzaje obrzezania

 1. #1
  Member
  Dołączył
  maj 2012
  Posty
  44
  Oznaczenia postów

  Post Rodzaje obrzezania

  Podstawowe zagadnienia:

  Zanim podejmiesz decyzję o obrzezaniu, powinieneś rozważyć kilka czynników, które zadecydują o tym, czy będziesz zadowolony z rezultatów zabiegu. Rozmowa z lekarzem powinna zawierać trzy podstawowe punkty:

  1. Naciągnięcie skóry po obrzezaniu (całkowita ilość skóry do usunięcia);
  2. Rodzaj skóry do usunięcia (zależność procentowa wewnętrznej i zewnętrznej powłoki napletka);
  3. Wędzidełko - usunąć, czy pozostawić.

  Trochę teorii o napletku i obrzezaniu:

  System skórny penisa powinien być rozpatrywany jako pojedynczy, rurowaty kawałek skóry, pokrywający w całości trzon penisa, który bierze swój początek u podstawy żołędzi, a kończy się przy podstawie penisa przechodząc w skórę brzucha i mosznę. U nieobrzezanych mężczyzn znajduje się "nadmiar" skóry, który pokrywa głowę penisa tworząc dwie warstwy (zewnętrzną i wewnętrzną), biegnąc od podstawy żołędzi do jej końca i z powrotem. Te dwie warstwy zwane są napletkiem. Obrzezanie jest w zasadzie skróceniem tego pojedynczego kawałka skóry. Aby skrócić skórę należy dokonać dwóch cięć, usunąć skórę między tymi cięciami, i zszyć końce razem.
  Typy obrzezania:

  Rozróżnić można cztery podstawowe typy obrzezania (posłużę się tutaj terminologią angielską, ze względu na uniwersalność i łatwość wyszukiwania informacji w innych serwisach):

  High and Tight;
  High and Loose;
  Low and Tight;
  Low and Loose.

  1) High and Tight. Jest to typ obrzezania najczęściej wybierany przez dorosłych mężczyzn (polecany także przeze mnie). Polega na wycięciu większej ilości skóry z trzonu penisa i zewnętrznej warstwy napletka, pozostawiając wewnętrzną jego warstwę nietkniętą, lub tylko częściowo usuniętą. Blizna wówczas umiejscowiona jest daleko od żołędzi, będąc bardzo widoczną. Ogólna ilość usuniętej skóry jest na tyle duża, iż podczas erekcji niemożliwe jest przesunięcie pozostałej skóry wzdłuż trzonu penisa, lub zaledwie o kilka milimetrów, a w stanie spoczynku głowa penisa jest całkowicie odsłonięta.

  2) High and Loose. Występuje wówczas, gdy wewnętrzna część napletka pozostaje nietknięta (lub usunięta z mniejszej ilości). Ilość skóry trzonu penisa i zewnętrznej warstwy napletka w stosunku do poprzedniego typu obrzezania jest dużo mniejsza, umożliwiając ruch w pozostawionej po zabiegu części skóry podczas erekcji, a w stanie spoczynku nadmiar skóry pokrywa częściowo żołądź.

  3) Low and Tight. Podobnie jak w pierwszym modelu obrzezania (high and tight) ilość usuniętej skóry jest na tyle duża, aby podczas erekcji uniemożliwić ruch w pozostawionej jej części wzdłuż trzonu penisa,a podczas spoczynku pozostawić żołądź całkowicie odsłoniętą. Różnica tkwi tutaj w rodzaju usuniętej skóry a tym samym w umiejscowieniu blizny obrzezania. Większa część wewnętrznej warstwy napletka jest usunięta, a blizna znajduje się blisko głowy penisa. Zdarza się, że wprawny chirurg na życzenie pacjenta usunie niemalże całkowicie wewnętrzny napletek, umiejscowiwszy bliznę niewidocznie pod obręczą żołędzi.

  4) Low and Loose. W tym przypadku mamy do czynienia z usunięciem większej ilości wewnętrznej strony napletka pozostawiwszy na tyle dużą ilość skóry, aby w stanie spoczynku pokrywała częściowo lub w całości żołądź, a podczas erekcji zapewniała duży ruch wzdłuż trzonu penisa. Wielu mężczyzn wybiera ten model obrzezania, aby w miejscach publicznych uchodzić za nieobciętych.

 2. #2
  Banned
  Dołączył
  lis 2010
  Lokalizacja
  Odense
  Posty
  8
  Oznaczenia postów
  Typ obrzezania penisa
  Podajcie link do jak wygląda penis po operacji i przez operacja
  chodzi o 4 typy stulejki.

 3. #3
  Junior Member
  Dołączył
  sty 2017
  Posty
  1
  Oznaczenia postów
  Najgorzej, że tez zabieg może nieodwracalnie "popsuć" wygląd sprzętu

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •