• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Strach i obawy...

gargamel.9292

New member
10 lutego mam zabieg w Sosnowcu w prywatnej klinice: http://www.instytutcentrum.pl/
Będzie mnie to kosztowało 600zł (zabieg+wizyty kontrolne).
Zależało mi na tym aby mieć zabieg prywatnie, ponieważ nie muszę zostawać w szpitalu na 2 dni. Jak czytam Wasze doświadczenia związane z zabiegami to praktycznie każdy musiał przyjechać do szpitala tylko dniu zabiegu i w tym samym dniu szpital opuszczał. Czemu w szpitalu św. Barbary w Sosnowcu tak nie ma?

1.Macie jakieś doświadczenia z tą kliniką i doktorem Maciejem Kupajskim?

2.Ile będę miał szwów po zabiegu przedłużania wędzidełka i jak wygląda higiena i pielęgnacja po takim zabiegu? Czy zmiana opatrunku boli?

3. Czy można się spokojnie wyspać po takim zabiegu?
 

hesome

New member
Zalezy od tego jak sie zabieg "uda"
Szpitale maja swoje przepisy ktorych musza przestrzegac i pewnie dlatego chcieli Cie zostawic na 2 dni.
Ja mialem w szpitalu w Belchatowie, tez mialem niby lezec dwa dni ale ciotka kotorka cos tam zdzialala i mnie wypisali 3h po zabiegu ;).

co do pytan, na 2 i 3 masz odpowiedzi na forum, ale ok:

2: Zalezy od lekarza. Zmiana opatrunku nie powinna bolecm no moze pierwszy raz lekko, ale to bardzo lekko. Opatrunek moze lekko sie przyklejac, ale wystarczy polac woda/rivanolem zeby namoklo i bez problemu sie sciagnie go ;).

3: TO juz zalezy od kazdego z nas. Ale chyba wszyscy mieli problem z nocnymi wzwodami ;) Choc sam zabieg wedzidelka nie jest tak dokuczliwy jak usuniecie stulejki, wiec mysle ze nie powinienes miec problemow z wyspaniem sie :).
 

gargamel.9292

New member
Witam ponownie:)

No i właśnie jakąś godzinę temu miałem zabieg wydłużania wędzidełka w S-ce. Wszystko nie trwało dłużej niż 20minut, jednak martwi mnie to, że lekarz nie kazał zakładać mi żadnego opatrunku, niczym nie przemywać sprzętu, i do wizyty kontrolnej czyli do poniedziałku mam go nie ruszać, jedynie delikatnie mam odchylić napletek przy oddawaniu moczu.
W dodatku powiedział, że nie potrzebuję zwolnienia na w-f.

Czy to normalne, wszystko w porządku z jego strony? Zapłaciłem 600zł więc trochę liczyłem na więcej troski z jego strony a tutaj, głupiego opatrunku nie kazał mi zakładać.

Pozdrawiam
 

gargamel.9292

New member
po tym względem jest wszystko ok-nic nie boli. Ale jednak martwi mnie to, że nie muszę mojego sprzętu niczym przemywać po oddawaniu moczu itp. Powiedział też, żeby do poniedziałku, czyli do kontroli, nie odsuwać napletka.
 

waldek

New member
Witam, też dziś miałem wydłużane wędzidełko. Zalecenia po od mojego lekarza: przez dwa dni nie robić nic poza delikatnym zsuwaniem napletka przy sikaniu, 3 dnia delikatnie przemyc woda samą czystą, od 4 dnia do dnia wypadnięcia ostatniego szwu moczyć wacka przez 10 minut dziennie w rumianku.
 
Podobne tematy
Rozpoczęty przez Tytuł Forum Odp Data
B Obrzezanie częściowe - obawy, strach i stres Obrzezanie 30
P Strach! Przed zabiegiem obrzezania 3
D Strach przed badaniem Stulejka 1
M strach przed załupkiem Stulejka 5
K Strach przed badaniem Stulejka 6

Podobne tematy

Do góry