• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Rok po obrzezaniu i problem z biała plamą na penisie :(

ryba9

New member
panowie jakis rok a moze juz 2 mialem obrzezanie calkowite no i wszytsko ładnie pieknie do teraz jakis czas temu pojawila mi sie dziwna biała plama na penisie w miesjcu ciecia i szwów i niewiem co z tym zrobic wiem ze poradzicie zeby isc do doktora i tak zrobie ale moze ktos mial taki problem i mi pomoze plamka jest nieduza ale kiedy sciskam ta biała skore to mnie to boli to niejest jakies przebarwienie czy cos tylko taka skora i mam wrazenie jakby mi sie to powiekszało powiedzcie jak tu dodac fotke to wrzuce jakas marna pozdrawiam i czekam na jakies rady

http://img217.imageshack.us/img217/3302/26032009o.jpg
 

ryba9

New member
bakteria

witka noi nie przeszlo mi to tylko sie powieksza ta biala plama mam pytanie czy istnieja bakterie (bo niemoge sie doszukac na necie) ktore atakuja gardlo tzn migdalki ucho i napletek czy w moim przypadku uklad plciowy ? dzieki z gory czekam na odp
 

wycinek

New member
wrzuc fotke lepszej jakosci zeby mozna sie bylo bardziej przyjzec.
ale wg mnie to rowniez blizna.
tylko dziwne ze dopiero teraz i ciagle sie "optycznie" powieksza
 

ryba9

New member
ryba9 napisał:
ok umieszczam lepsza fote moze ktos pomoze wkoncu bo bylem juz 3 razy u urologa zabulilem po 70 zeta a ten mi masc (pimafucort) tylko przepisal i mowi ze to jakis rodzaj bielactwa ale z tego co sie doczytalem to bilactwo nie kuje albo szczypie jak sie sciska bede wdzieczny za jaka kkolwiek rade
 

emtec

New member
ja tylko moge udzielic od pimafucoru bezpieczna masc nie powoduje uczulen ma antybiotyki wszelkie stany zapalne likwiduje
 

ryba9

New member
halo macie jeszcze jakies rady co to moze byc ? a wlasnie mam pytanie czy jak mialem stulejke noi zrobili mi to metoda low and loose czy teraz moge isc na high ??
 

task55

New member
tak jak Ci pisałem to LSA (liszaj twardzinowy) miałem to samo. Miałem stulejkę z podejrzeniem LSA. Na napletku zaczęły tworzyć mi sie małe belizenki na takiej jasnej skórze. Postanowiłem to wyciąć i problem zniknął teraz po roku od zabiegu problem powrócił i zaczyna mi sie tworzyć taka plama jak tobie. Skóra w tym miejscu morze się stać bardziej gruba i mniej elastyczna. Oby tylko nie tworzyły sie blizny bo wtedy to tylko przeszczep skóry !
Co do leczenia stosowałem kortykosterydy, Protopic niestety bez większej poprawy. Wyczytałem w zagranicznych publikacjach ze laser Co2 może okazać się skuteczny żeby zatrzymać zmiany ich rozrastanie. Ja mam pietra nie wiem co będzie a codziennie ta jaśniejsza skóra wydaje sie deczko większa :/
 

task55

New member
Choroba ta ma kilka nazwa jedna z nich to liszaj biały, marskość żołędzi

http://pl.wikipedia.org/wiki/Liszaj_twa ... kowy_sromu

Sam pisałeś ze cię swędzi - bielactwo nie swędzi, prawdopodobnie wykonałeś obrzezanie nie wiedząc o tym ze to było LSA czytając internet natknąłem się na stwierdzenia 20 % operacji może być przyczyną LSA Al dla urologa to zwyczajna stulejka !!!
 

task55

New member
Tu strona ze zdjęciami LSA

http://dermatlas.med.jhmi.edu/derm/disp ... 1245442741

http://www.atlasdermatologico.com.br/li ... hicus5.JPG

http://www.atlasdermatologico.com.br/li ... hicus6.JPG

http://www.atlasdermatologico.com.br/li ... hicus6.JPG

A tu u rasy białej



kolejna strona ze zdjęciami choroby jak widać rożnie się to objawia u jednego bardziej u innych mniej

http://www.dermis.net/dermisroot/en/34088/diagnose.htm



blaszki napletka są zbliznowaciałe natomiast zwykła skóra już nie.

Po za tym bielactwo rzadko zaczyna się od blizny



jaśniejszy żołądź pod spodem jakby odciśnięte dwa kciuki

Wiem tyle na ten temat bo od roku szukam jakichkolwiek informacji jednak urolodzy w polce nic nie wiedza o tej chorobie. To dzięki Pani dermatolog się dowiedziałem prawdy. Pytanie co dalej
 

ryba9

New member
no to ciesze sie ze znalazl sie ktos z takim problemem jak ja moja plama juz jest gigant ale nic pozatym niemam zadnych blizn czy czegos podobnego tez stosowalem pare masci musze sprobowac jeszcze ten protopic w moim przypadku bylo to tak ze zerwalem sobie wedzidelko i musialem zrobic obrzezanie po jakims roku pojawila sie biala plamka ktora sie rozrasta i czasem troche swedzi nic wiecej niewiadomo jesli cos gdzies ktos znajdzie na to prosze napiszcie tu bo ja juz zaczalem sie nie przejmowac tym :(

a u mine nie wyglada to tak strasznie jak u Ciebie ale podobnie :) choc tyle jestem zadowolony a mecze sie z tym juz od jakis 2-3 lat jakbym wiedzial ze tak bedzie to nigdy bym sie nie obrzezal ale wtedy zoładz chyba by mi sie skisł w napletku :(


NOI JAK COS BEDZIESZ WIEDZIAL PISZ BO TERAZ ZNOWU ZACZNE SIE MARTWIC A POTOMSTWO TRZA NA SWIAT WYDAC :d
 

task55

New member
ryba9 to nie mój wacek :wink:

Mój teraz jest w miarę w porządku poza plamka o promieniu 2mm
Niestety wiem za plamka będzie się rozrastać jak u ciebie
Na początku nie było nic później takie czerwone żyłeczki na powierzchni później leciuteńko zbielało a teraz jest już widoczne.

Słuchaj jak by to nic z tym się nie działo to mógłbym mieć całego Wacka białego byle to się nie bliznowaciało i nie pękało.

ale nic trzeba jakoś żyć, i sie jakoś nie przejmować bo co poradzisz jak nie ma na to skutecznych metod

Tu masz artykuł z 2008 roku dotyczacy zagadnienia.
http://www.urologiapolska.pl/artykul.php?3142

A po wiec mi czy po stosunku nie odczuwasz pieczenia w cewce ?

Z tego co wyczytałem borelioza może mieć coś z tym wspólnego ale nie jest to do końca potwierdzone. Możliwe ze jakieś zakażenie bakteryjne.
Za granicą jakiś lekarz leczył swoich pacjentów podając im ampicylinę i na bodajże 6 chorych u dwóch się zatrzymało a u pozostałych obawy się zmniejszyły ale po odstawieniu znowu porzuciły.

dane są przeróżne ale niektórzy szacują ze 40 % nabytej stulejki to LSA ale nie wysyłali na histopatologie
 

ryba9

New member
u mnie nic sie nie dzieje wszystko jest w porzadku czasem mnie swedzi ta skora i tyle oprocz tego ze jest biala niemam zadnych dolegliwosci po stosunki itp. jedyne co to ze jak czasem sie drapie to dookola tej bialej plamki robi sie czerwona obwódka a jestem pewny ze to jakas bakteria ale badania nic nie wykazuja niewiem no niema na to metody i to mnie troche wnerwia a to sie powoli powieksza na doktorow to ja juz niemam sil :(


wiem tylko ze ta biala plamke spowodowalo obrzezanie tego jestem pewny 100%
 

task55

New member
Razem z LSA występuje

* rogowacenie białe (leukoplakia)

Może pojawiać się w jamie ustnej na błonie śluzowej policzków, na języku i wargach. Lokalizuje się też na narządach płciowych - u kobiet dotyczy głównie warg sromowych, a u mężczyzn napletka i rowka zażołędnego.

Rozwojowi leukoplakii w jamie ustnej sprzyja jej zła higiena, palenie tytoniu, przewlekłe drażnienie niedopasowanymi protezami lub zębami próchniczymi. Na sromie zmiany pojawiają się częściej u kobiet starszych i cierpiących na marskość sromu. U mężczyzn nierzadko towarzyszy marskości żołędzi. U kobiet zmiany są częstsze na narządach płciowych niż w jamie ustnej, u mężczyzn odwrotnie.

Rogowacenie białe ma postać zmleczałych plam lub smug nabłonka o nieco szorstkiej, pobruzdowanej powierzchni. Czasami leukoplakia ma charakter brodawkujący lub w jej obrębie pojawiają się drobne nadżerki. Rogowacenie białe może przebiegać bezobjawowo albo powodować uczucie wysychania i ściągania śluzówek, a czasem pieczenia. Leukoplakie nawet w połowie przypadków mają tendencję do przechodzenia w nowotwory, jeśli zlokalizowane są na sromie. W jamie ustnej około 10% leukoplakii przechodzi transformację nowotworową.

Rozpoczynając leczenie rogowacenia białego, należy przede wszystkim usunąć czynniki drażniące: dopasować protezy, wyleczyć chore zęby, nie palić tytoniu, zachować higienę jamy ustnej. Zewnętrznie stosuje się roztwory zawierające kwas witaminy A. Zmiany o charakterze brodawkującym leczy się przez zamrażanie płynnym azotem lub chirurgicznie.
 

LiszajToPała

New member
Witam, widocznie tez mam liszaj twardzinowy. Dlugo szukalem odpowiedzi co to za biala narosl na moim wacku, lekarze rozkladali rece, dawali masci itp. Czy to jest grozne?? Czy moze robic jakies przerzuty itd? Np do watroby, jelita? Z gory dzieki za odp.
 

task55

New member
Wrzuć fotkę
Czy to jest grożne jak sie nic z tym nie dzieje nie powiększa to raczej nie.
Ale tak jak ze wszystkim morze być różnie trzeba to po prostu kontrolować.
Z takimi sprawami nie do urologa tylko dermatologa-wenereloga najlepiej się udać ma największe rozeznanie.
 
Do góry