• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Rok po obrzezaniu i problem z biała plamą na penisie :(

Rekinekai

New member
Witam, za tydzień mam obrzezanie przyczyną jest liszaj twardzinowy nie stwierdzony ale tak to wygląda na moje oko, jakiś tam otwór mam i zauważyłem że żołądź również jest lekko bielsza pytanie brzmi czypo obrzezaniu to się cofnie czy będę musiał chodzić do dermatologa i się z tym bawić? Chciałbym jeszcze wiedzieć czy prosić doktora o usunięcie wędzidełka bk na nim z tego co widzę też jest dużo blizn i zrogowaciałej skóry od tego liszaja?
 

zane77

Active member
Zobacz mój wątek. możesz mieć liszaj twardzinowy albo liszaj płaski. Ten drugi jest uleczalny. Przed i po zabiegu musiałem stosować maści ze sterydami. Po pół roku od zabiegu i smarowania Protopic i Dermovate mam wizytę kontrolną.
Reasumując, samo obrzezanie całkowite (czyli z usunięciem wędzidełka i zostawieniem jak najmniej wewnetrznej skóry napletka) nie powoduje uleczenia. Idź z tym do specjalisty, ale takiego, który zna się na liszaju, bo ja byłem u 5 zanim mi to zdiagnozowano i potwierdzono biopsja i badaniem histopatoligicznym.
 
Hej, co myślicie na ten temat? Jest to liszaj ? Rak ? Jestem 4 dni po częściowym obrzezaniu, urolog po zabiegu nic mi nie mówił na ten temat, wydaje mi się ze mialem to przed zabiegiem bo przebijał mi się bialy przez dziurkę.

 

turbo-robert

New member
Przy poczatku napletka skóra jest pomarszczona i trochę nabrzmiała co nie miało nigdy wcześniej miejsca.
Wczoraj w nocy umyłem go dokładnie mydłem, a dziś po sprawdzeniu był niemiły zapach. Pojawiła się mastka w dolnej części żołędzia. Na żołedziu widac zmiany skórne, jakby wysypka plackowata, staralem sie ując na zdjęciu ale słabo wyszlo. Sam żołądź jest też jakby suchszy ale to może taki wrażenie.



Czy wystarczy przez tydzień szare mydło z właściwościami antygrzybicznymi czy to lekarz jednak powinien zobaczyć
 

Krystiankendroj

Active member
Może dodaj do tego moczenie w roztworze sody z wodą, wodoroweglany maja dobry wpływ na wszelkie rany , ropnie , trądzik, zmiany skórne itp
Tak z dwa razy dziennie pomoczyc ptaka w wodzie z soda np po myciu , no i szarym mydłem myc , może to być też reakcja alergiczna na coś, jak po tygodniu , dwóch, nie przejdzie to do lekarza
 
Do góry