• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie częściowe i wydłużenie wędzidełka.

Witam.
W czwartek wieczorem miałem obrzezanie częściowe i wydłużenie wędzidełka. W najbliższy czwartek mam kolejną wizytę. Lekarz zalecił mi:
Zmianę opatrunków i mycie rano i wieczorem, zwłaszcza i też zwrócił uwagę, żebym mył w tym rowku za żołędziem.

Przy wędzidełku trochę mi krwawi, ale nie jakoś dużo, opatrunek mam na ogół czysty. Teraz pytania:
1. Myję rano i wieczorem czy tak jest dobrze? Po sikaniu psikam octaniseptem i w ten sposób odkażam (po pisknięciu odczekam chwilę, a potem wysuszam papierem), ale nie myję za każdym razem wodą, żeby przesadnie nie moczyć rany, bo też nie chcę jej zbytnio zamoczyć, czy dobrze robię? (Trochę mi przy wędzidełku krwawiło i boję się, że jak za każdym razem będę obmywał to mi bardziej będzie krwawić, o dociskaniu też wiem).
2. Na razie lekarz nic nie mówił o ćwiczeniu napletka, ale z tego co widzę jest to dopiero potem, "W przypadku zabiegu poszerzenia ujścia napletka, po zrośnięciu się tkanek i usunięciu lub wypadnięciu szwów, wskazane jest rozpoczęcie rehabilitacji penisa, polegającej na odwodzeniu i przywodzeniu napletka. "
3. Krwawienie z rany przy wędzidełku jest mniejsze niż było, więc w sumie spoko, ale chyba krwawienie to jest w miarę częste? Za to przy szwach tych górnych prącia (nie przy wędzidełku tam jest elegancko).

Z góry dzięki za pomoc.
 


Sory za jakość teraz wrzucałem po sikaniu, przed odkażaniem (nie chciałem małego dotykać i bawić się w zdjęcia po odkażeniu i ostatnie zdjęcie od spodu jest trochę krzywe.). Zazwyczaj ta spodnia część coś tam krwawi, ale ostatnie 3 sikania były bezkrwawe chyba, ewentualnie jakieś pół wyschniętej kropli zmieszanej z moczem. Zsuwać mogę dalej tak, żeby odkryć rowek za żołędziem bez problemu , ale robię to wtedy przy myciu, nie chcę teraz zbyt mocno tego naruszyć. No i jak się tam to widzi? Osobiście bólu mam bardzo mało, w tym w nocy się nie wybudzam, jedynie krwawienie i jakiś tam szew czasem zakłuje. Stan na dwa dni po zabiegu. Aha i w sumie to siniaki mi się chętnie robią i ten siniak spory jest
 

Trolo

Well-known member
Nie wygląda to źle. Opuchnięte jest, możesz sobie stosować ciasne opatrunki na nocne wzwody. Potrzeba czasu krwawienia ustaną.
 
Wielkie dzięki, tak zrobię. No po nocy mi dzisiaj krwawiło, ale przestało, pewnie przez nocne wzwody, powinno pójść lepiej z ciaśniejszym opatrunkiem.
 
Do góry