• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie całkowite staplerem - dr. Jakubowski

Artur96

New member
2 tygodnie po zabiegu zakładał Ci szwy? Bardzo dziwna sytuacja.
Po tygodniu założył w miejscu gdzie usunął cześć pierścienia „wrośniętego” przez obrzęk. Wczoraj gdy zapytałem kiedy odpadną wszywki powiedział ze już ich nie ma. Dzisiaj na wizycie założył jeden szew, w miejscu które dotykał i było dosyć bolesne. Ciężko powiedzieć mi gdzie dokładnie bo nie miałem możliwości żeby patrzeć, a po drugie po raz kolejny szył mnie na żywca 😂
 

Artur96

New member
15 dzień
Szew który został wczoraj założony to ten w miejscu wędzidełka. Dziwi mnie czemu jest tam wysoko.


 

nope

Well-known member
Dziwna akcja z tymi szwami ale jak dla mnie to będzie wyglądać dobrze. Myslalem ze wgl nie można dodawać szwów ponownie a co dopiero po 2 tygodniach xd
 

toastt

Well-known member
Ja tu nie widzę nic niepokojącego. Jakieś zaczerwienienie itp. to normalna rzecz po obrzezaniu, bo żołądź wysycha i łuszczy się na niej nabłonek, w miejsce którego pojawi się nowy, grubszy.
 

Artur96

New member
Aktualizacja: Dzień 21
Szwy cały czas na miejscu, w miejscu wedzidelka pojawia się obrzęk. Raz mniejszy, raz większy. Gdy dotykam to miejsce u góry, jest dosyć twarde. Doktor podczas piątkowej kontroli mówił że wszystko dobrze się goi i kolejna wizyta za 2 tygodnie. W miejsce obrzęku, doktor kazał przykładać gaze z Boraso’lem i smarować linie szycia tribiotic’em.


 

Artur96

New member
Mija 5 tygodni od zabiegu. Został ostatni szew który jutro wypadnie albo doktor usunie go we wtorek. W miejscu wedzidełka pojawia się spora opuchlizna. Przy stosowaniu ciasnego opatrunku znika ale pojawia się po jakimś czasie. Nie wiem co o tym myśleć.
 

morgan66

Active member
Rzeczywiście dziwne, że Ci tak to puchnie bo na wcześniejszych zdjęciach było mniej opuchnięte, a i tez nie widać żeby było jakoś ciasno. Myśle może żebyś w takim razie stosował opatrunek po którym znika i stopniowo go odstawiał - takie "przeciąganie liny" bez opatrunku lepiej się goi (choć masz już w sumie zagojone) i uelastycznia ale też bardziej puchnie. 5 tyg u jednych to "lata" po zabiegu i wszystko śmiga, a u innych nie, więc działaj tak jak organizm Ci podpowiada. Warto stosować maści (uważam że silarium najlepsza i masować okrężnie po 10 min przynajmniej 2 x dziennie) a gdyby opuchnięcie powodowała jednak ciasnota to nie zaszkodzi łagodna maść sterydowa (laticort) ale to już do konsultacji z lekarzem.
 

Artur96

New member
Jestem po kontroli. Doktor dotykał i uciskał to miejsce pytając czy mam problem z oddawaniem moczu. Przy uciskaniu coś poleciało z cewki bo musiał wziąć papier i używał go do końca. Kazał się ubrać i jego mina nie napawała entuzjazmem. 5x dziennie bepanten plus na bliznę, po tygodniu 1x dziennie contatubex. Jeśli po półtorej miesiąca nie będzie widać efektów, korekta. Sadzać po jego reakcji, korekta i tak będzie potrzebna…
 

Podobne tematy

Do góry