• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Obrzezanie całkowite staplerem - dr. Jakubowski

Artur96

New member
Witam, we wtorek (5dni temu) przeszedłem zabieg obrzezania staplerem. W 3 dniu pojawiła się opuchlizna pod żołędziem, obecnie jest większa. Stosuje opatrunki uciskowe, przyklejam do brzucha. Czy to oponka? Dziękuje za odpowiedz


 

Artur96

New member
Skontaktowałem się, 3 dnia kazał zażywać Reparil, a gdy dziś wysłałem mu zdjęcie powiedział tylko żebym jutro przyjechał do kliniki.
 

Artur96

New member
Wydaje mi się że zaraz po wykonaniu zabiegu doktor go nacinał i mówił o tym. Tylko że nie jestem pewien, byłem zestresowany :)
 

Artur96

New member
Jestem po wizycie u doktora Jakubowskiego. Powstał obrzęk, doktor powiedział że robiłem niewystarczająco ciasne opatrunki. Pierścień pod wpływem obrzęku wbił się do środka. Doktor musiał odciągnąć skórę wyciągnąć pierścień który został wbity i założyć szwy. Cześć pierścienia została. Ból - nie do opisania. Szycie z maścią znieczulającą. Doktor założył opatrunek uciskowy i przepisał leki: augmentin, diclac oraz skudexa. Powiedział ze uda zachować się estetykę jak przy ringu (w co nie wierze)
W czwartek kontrol i zmiana opatrunku. Do wtedy mam go nie zmieniać.
 

nope

Well-known member
Ciekawa sprawa. Raczej bym ufal temu Jakubowskiemu, że wie co robi bo widziałem dobre roboty od niego i myślę, że to dobry lekarz. Jednakże zastanawia mnie powtórne założenie szwów. Ja myśle że efekt i tak będzie spoko. Z tego co widziałem to on też ładnie szyje. Nie ma co sie załamywać.
 

Artur96

New member
Twierdzi że musiał je założyć ponieważ pierścień wrósł się, czyli wyjmując go pewnie uszkodził tkankę. Tak mi się wydaje 😊 Ale w trakcie trwania „zabiegu” nie patrzyłem na to co robi bo wyginałem się z bólu. Mam nadzieje że teraz wszystko będzie dobrze. W czwartek mam wizytę kontrolna i zmianę opatrunku. Do tego czasu muszę zachować w czystości obecny. Mam nadzieje że mi się to uda.
 

Artur96

New member
Wczoraj jak i dzisiaj byłem na kontroli. Doktor zmienia mi opatrunki na bardzo ciasne. Mówi że wszystko dobrze się goi. W poniedziałek kolejna wizyta :)
Szwy powinny rozpuścić się za jakieś 2-3 tygodnie. Aktualnie jestem 10 dni po zabiegu, nic nie boli i w nocy wstaje tylko raz.
 

Artur96

New member
Niestety po dzisiejszej wizycie na zmianę opatrunku, doktor dołożył jeden szew. Czułem jakby w miejscu byłego wędzidełka. Powiedział że musi to zrobić aby zachować pełna estetykę. Trochę mnie to dobiło bo jestem już 2 tygodnie po zabiegu, a znowu mam nowy szew. Kolejne 3-4 tygodnie oczekiwania aż łaskawie wypadnie…
 

Podobne tematy

Do góry