• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Niepokojąca blizna po obrzezaniu

Kamil310

New member
Witam

Jestem 4 tygodnie po obrzezaniu, od kilku dni zacząłem mobilizacje oraz smarowanie blizny Silaurum na co dostałem oczywiście zielone światło po szybkim zagojeniu i wyjęciu szwów. Wiem, że to totalny początek a blizny ulegają poprawie na przestrzeni miesięcy a nawet lat, niemniej jednak to co "stworzyło" się u mnie od dołu w okolicach wędzidełka jest bardzo niepokojące. Blizna wygląda dość dobrze, jednak pod powierzchnią jest głeboka, twarda, zbita i totalnie nie mobilna wręcz jakby zrosła się z jakimiś głebszymi tkankami. Jej umiejscowienie pokrywają się 1:1 z miejscem w którym miałem po zabiegu utrzymującą się opuchlizne i ogólnie goiło mi się tam najgorzej, było tam najwiecej szwów i najdłużej pojawiało sie krwawienie oraz trochę wysięku. Ciężko mi porównać moją sytuacje do innych przedstawionych na forum jako że na zdjęciach widać głównie rozciąganie się blizn za ciasnych w obwodzie lub poprawy wizualne, podczas gdy u mnie problem wydaje sie troche inny. Także byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś dał znać, że był w podobnej sytuacji a takowe blizny ostatecznie po jakimś czasie serio puszczają i wszystko śmiga. Głównie martwi mnie ta mobilność, jako że mam obrzezanie high&loose i ta blizna wydaje się takim miejscem które kompletnie się nie porusza przy próbie poruszenia jej ku górze czy to w spoczynku czy to w wzwodzie i tworzy to dysproporcje w porównaniu do góry i boków które wyszły super i w spoczynku nawet wskakują mi trochę na żołądź.
 

AntyBot

New member
Mysle, ze możesz wyluzować. U mnie drugi miesiąc po poprawce, blizna od strony wedzidelka, po ziarninowaniu, jest tez twarda i nieelastyczna. Czuje nadal jakby zgrubienie pod skora. Tam dużo się dzieje i regeneracja musi zająć trochę czasu
 

Trolo

Well-known member
Czyli masz taki efekt, że przesuwasz skórę i w jednym miejscu kompletnie się nie rusza? Miałeś jakieś rozerwanie szycia po wzwodzie? Trochę wątpię , żeby lekarz zszył napletek z ciałami jamistymi, ale w sumie wszystko mogło się wydarzyć.
 

AntyBot

New member
Rana mi się tam rozeszła, bo za długo miałem szwy. Była ziarnina i mam tam teraz lekki dołek. Skora jest tam sztywna i się nie rusza, czuje dyskomfort. Będę wrzucać w swój temat zdjęcia dziś w nocy/ jutro, to możesz zobaczyć jak to wyglada.
Ten obszar goi się najdłużej, stad pewnie takie zjawisko. Na pewno nic ci nie zszył razem :)
 

AntyBot

New member
Wrzucilem w swój temat fotki. W miejscu „pod wedzidelkiem” jest to miejsce twarde o którym mowa.
 

Kamil310

New member
Dzięki za zdjęcia do porównania. Mam wrażenie że u mnie wygląda to jednak dużo gorzej. Tworzy wyraźne wybrzuszenie a co za tym idzie dodatkowe napięcie w okolicy. Zdecydowanie wyróżnia się w dotyku swoją twardością, obawiam się że będzie czuć tą różnice. Jedyny plus taki że chyba nabrało troszkę mobilności więc nie martwię się już o to że coś tu nie daj boże jest ze sobą jakoś złączone bądź zrośnięte, jednak nadal jest duże.
 

Podobne tematy

Do góry