• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Miesiąc po zabiegu obrzezania częściowego- niepokojąca opuchlizna

abcd03

New member
Witam, dzisiaj jestem dokładnie miesiąc i dwa dni po zabiegu. Niepokoi mnie trochę opuchlizna która nadal się utrzymuje. Moja "przygoda" z zabiegiem przebiegała w następujący sposób. Pełen obaw zgłosiłem się do lekarza ze stulejką, problem ten towarzyszył mi od wieku dziecięcego (aktualnie 19 lat), po wstępnych oględzinach lekarza skierował mnie na zabieg, do wyboru miałem albo obrzezanie całkowite rekomendowane przez lekarza lub częściowe. Zdecydowałem się na częściowe czego chyba w perspektywie czasu trochę żałuje. Sam zabieg przebiegł bez żadnych większych bodźców bólowych jednak lekarz zdecydował się zostawić u mnie wędzidełko. Powiedział że z jego doświadczenia nie chce robić wszystkiego podczas jednego zabiegu ponieważ może to potem znacznie utrudniać gojenie i nieść inne komplikacje, po pełnym wygojeniu mam się do niego zgłosić i umówić na zabieg już tylko wycięcia wędzidełka (wszystko oczywiście w cenie jednego zabiegu ale nie byłem najbardziej szczęśliwy ze świadomością że czeka mnie jeszcze kolejny zabieg). Rana goiła się ładnie jednak właśnie pod wędzidełkiem utrzymywała się dosyć spora opuchlizna, tydzień po zabiegu na wizycie kontrolnej doktor obejrzał wszystko, stwierdził że rana goi się ładnie a cała ta opuchlizna to limfa i trzeba ją uciskać, przepisał dodatkowo maść na opuchliznę oraz kazał brać tabletki Aescin. Po zaleceniach doktora obrzęk się zmniejszył jednak tylko częściowo. Mniej więcej tydzień później - czyli dwa tygodnie po zabiegu doszło do rozerwania szwów pod tym nieszczęsnym wędzidełkiem, udałem się do doktora, on po obejrzeniu podjął decyzję że najlepiej będzie zeszyć powstałą ranę, założył 3 nowe szwy i po sprawie, rana rozeszła mi się też z boku ale to delikatnie i już rozpoczął się proces gojenia więc miałem po prostu o nią dbać i czekać. Dwa dni później szwy znów puściły, dokładnie w tym samym miejscu, w tym przypadku na szczęście tylko dwa i rana rozeszła się delikatnie, kolejna wizyta u doktora i decyzja że nie ma sensu szyć, dostałem maść na gojenie się ran i miałem poczekać do pełnego wygojenia i umawiać się na zabieg. Doktor widział opuchliznę jednak stwierdził iż nadal mam kontynuować delikatne uciskanie i powinna ustąpić. Jestem już dwa tygodnie po tych zajściach, rana się już zrosła, powstał strup, jednak opuchlizna jak była tak jest. Czekam póki co z niepokojem na kolejny zabieg, może ktoś na forum miał podobną sytuację?, Dziwi mnie też decyzja o pozostaniu wędzidełka, chyba jestem jedynym przypadkiem tutaj z taką sytuacją
 

abcd03

New member
Kurcze, poważnie myślę nad poprawką u innego specjalisty np Tondla, skoro tak czy siak muszę iść na kolejny zabieg to może dobrym wyborem będzie obrzezanie całkowite, już bez grzebania się w samo wędzidełko itp skoro efekt nadal może nie być zadowlający, jedynie trochę żal do siebie że od początku nie zdecydowałem się na taki ruch
 

toastt

Well-known member
Nie jest aż tak źle. Poczekaj jeszcze do wiosny i wtedy podejmij decyzję co dalej zrobisz. Masz jeszcze zapas skóry, więc ewentualnie mistrz Tondel wyczaruje z tego ładne obrzezanie całkowite.
 

abcd03

New member
No to racja, skóry trochę mam więc coś się z tego jeszcze ulepi, jednak fakt czekania nie napełnia radością. Poczekam do pełnego wygojenia i wtedy będę myślał
 

nope

Well-known member
Tak jak wyzej. Pozatym z blizna to to ty sie nie martw bo samo szycie jest ok. Jedyne do czego mozna sie przyczepic to garb od strony wedzidelka. Nie jestes jedyny. Zdarza sie oszczedzic wedzidelko przy obrzezaniu lekarzom. Choc to podejscie to dziwne ze najpierw to pozniej tamto.
 

abcd03

New member
Może i nie jest źle ale idealnie napewno też nie, jak z góry jestem bardzo zadowolony to okolice wędzidełka to tak średnio, nic pozostaje póki co tylko czekać na rozwój wydarzeń
 

abcd03

New member
Sutrisept, ogólnie napewno przyspieszyła w fajny sposób proces gojenia, lekarz polecał też plastry które miały by łączyć ranę ale nie sprawdziły się za bardzo w moim przypadku
 

abcd03

New member
Jeszcze nie, a masturbacja odczucia zdecydowanie na plus, jedynie co występuje to ból przy wędzidełku ale tutaj akurat czeka mnie poprawka, zdecydowałeś się na częściowe czy całkowite?
 

wojtek300

Member
Ja za niedługo będę miał zabieg miałem już EKG. Jestem przebrany.podadza mi za moment kroplówkę
Będę miał zczeczulenie ogólne
 

abcd03

New member
7 tygodni minęło, byłem u innego urologa, którego swoją drogą mogę bardzo polecić - Michał Janiszewski, obejrzał sprzęt i poniekąd potwierdził moje przewidywania, lekarz stwierdził że przy obrzezaniu częściowym nie wiedzieć czemu niektórzy lekarze zostawiają to wędzidełko mimo że bez zdań powinno być usunięte, przez to właśnie ta skóra wygląda jak wygląda, mało tego miejsce wędzidełka jest wtedy bardzo tkliwe i powoduje ból/dyskomfort przy dotyku, w moim przypadku będę umawiał się na poprawkę u doktora prowadzącego zabieg ponieważ mam ją w cenie, nie mniej dla wszystkich z podobnym problemem warto wiedzieć że bez wycięcia wędzidełka się nie obejdzie, na szczęście zabieg ten jest już wtedy dużo szybszy jak i mam nadzieję czas gojenia będzie krótszy
 

nope

Well-known member
Czas gojenia wedzidelka niestety ale raczej nje bedzje krótszy. W moim.przypadku wedzidelko goilo sie niestety najdłużej. Ale to fakt. Wejdziesz kilka minut i będzie po sprawie : )
 

Podobne tematy

Do góry