• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Miesiąc po zabiegu - dr Fortuna

lasirene

New member
Właśnie minął miesiąc od zrobienia zabiegu. Ciął mnie dr Fortuna w Ars-Medica w Krakowie 4 stycznia. Zabieg nie należał do przyjemnych - wielokrotnie lekarz musiał dawać mi kolejne porcje znieczulenia. Ale warto było cierpieć żeby się teraz cieszyć idealnym ku... członkiem 8)
Sam zabieg trwał 1,5 godz. Połączony z wizytą kosztował 680zł. Nie żałuję ani złotówki. Lekarz założył mi szwy rozpuszczalne. Po 4 tygodniach nadal kilka szwów zostało, więc sam je wyciągnąłem.
Blizna jest umieszczona pod samą żołędzią więc w czasie wzwodu jest prawie niewidoczna. Jedynie od spodu jest trochę wypukła blizna. Dlatego zaczynam teraz walkę z bliznami za pomocą kelo-cote. Pewnie kilka stów będę musiał wydać, żeby się tego pozbyć. No ale czego się nie robi dla urody którejkolwiek części ciała :).
Tu są 2 fotki: (otworzą się w większym rozmiarze jak klikniecie)

 

anonimus

New member
wygląda na świetną robotę-miałeś robioną plastykę? ja również miałem zabieg u dr.Fortuny tylko pozniej bo końcem stycznia więc to dopiero kilka dni po-ogólnie Jestes zadowolony? kiedy mogłeś ściągnąc bezboleśnie napletek w spoczynku i we wzwodzie?
 

lasirene

New member
Plastykę miałem robioną ponad pół roku temu w Bydgoszczy, gdzie studiuję. Ale nie byłem zadowolony. Dlatego stwierdziłem, że jeżeli mam oddać kutaska w czyjeś ręce, to niech to będzie jeden z najlepszych urologów w kraju.
Dr Fortuna robił mi całkowite obrzezanie - low & tight. W stanie spoczynku odrobina skóry nachodzi na żołądź (ale to nie jest napletek). Skóry poszło sporo - bo to był cały napletek i jeszcze odrobina skóry.
Pierwszej nocy miałem 5 erekcji :/. Przez 2 tygodnie musiałem spać cały czas na plecach. W kolejnym tygodniu na bokach a w ostatnim mogłem się już przekręcić na brzuch.
13 dnia nie wytrzymałem i musiałem spuścić napięcie z krzyża :oops:

A co do Twoich pytań o plastykę - Jakoś po 2 tygodniach mogłem ściągać napletek. Nic się nie martw. Płucz ogonek w rumianku 1-2x dziennie po 10 min i będzie dobrze. Potem możesz dorzucić jakąś maść nagietkową i wszystko będzie ok :)
 

anonimus

New member
zgodnie z zaleceniami mocze w rumianku raz dziennie 10 minut :) jesli chodzi o doktora to wydawał mi się na prawdziwego fachowca-największa moja obawa to to że otwór będzie za wąski - jak na razie nie mogę ściągnąc całego napletka- tyle ze chyba to było obrzezanie częsciowe ale on to nazwał plastyką bo logicznie myśląc to wyciął mi to końcowe przewęzenie-miałem całkowitą. a jesli chodzi o maść to jaka najlepsza i smarować nią miejsca szyć?
 

lasirene

New member
Powiem Ci tak + jak miałem robioną plastykę to lekarz przepisał mi jakąś maść ale nie stosowałem jej - tylko moczyłem w rumianku. Nie miałem żadnych blizn i wszystko ładnie się zagoiło. Po całkowitym dr Fortuna nie przepisał mi nic. Tylko powiedział o rumianku. Więc na tym możesz pozostać. Ew możesz stosować jakąś ziołową maść np z nagietka, która przyspiesza gojenie. Ale nie spodziewaj się nie wiadomo czego. Sam rumianek wystarczy.
O nic się nie martw. Nie powinno być zbyt wąskie. Masz może jakieś zdjęcia? To można by było ocenić. Jak wszystko ładnie się zagoi to mocz go w ciepłej wodzie i rozciągaj palcami. Jak masz możliwość to najlepiej jest to robić w wannie:).
Niedługo wszystko Ci się zagoi i będziesz mógł przetestować jak to działa :D.
 

anonimus

New member
dzieki za rady są bardzo cenne-zdj. moge zrobić i ew. ci przesłac na pocztę bo nie wiem jak tutaj zamiescic - podaj maila to postaram sie zrobic dzis i wyslac.
Mi tez nie przepisał nic -kazał tylko w rumianku moczyć przez 3 tydodnie-nie wiem co ten rumianek ma w sobie heh.
Dodatkowo po sikaniu psikam octeniseptem żeby odkazić -z tego co widze rany goją się ładnie i szwy wypadają tzn. 6 mi wypadło zobaczymy jak dalej pojdzie
 

stulejarz16

New member
lasirene a od kiedy można się kąpać w wannie? jestem 10 dni po zabiegu, w spoczynku ściągam cały napletek a w erekcji jeszcze nie próbowałem. Jeszcze od zabiegu w wannie kąpać się nie próbowałem, od kiedy będę mógł?
 

lasirene

New member
Już Wam Chłopcy mówię :).
Moja rodzina to rodzina zielarzy więc o rumianku wiem sporo :). Najważniejsze jest to, że rumianek ma działanie łagodzące. Jak swędzi, boli itd to warto moczyć. Jakby pojawiła się jakaś mała krwawiąca ranka to też mocz - pomoże szybko się zagoić. No i właśnie to najważniejsze - pomaga w szybkim gojeniu. Do tego jak będziesz moczył kutaska w rumianku to szwy będą się rozpuszczały szybciej - to taki plus. Tylko mała rada - przy zaparzaniu przykryj jakimś talerzykiem, żeby cenne olejki, garbniki i inne substancje się nie ulotniły.
Stulejarz16 Z wanną to byłbym ostrożny, ale skoro 10 dni minęło, to mógłbyś spróbować. Tylko na początku nie siedź długo w tej wannie. Ja po plastyce myłem się pod prysznicem tego samego dnia. A po obrzezaniu lekarz kazał odczekać 2 dni i dopiero 3 po zabiegu mogłem spokojnie pójść pod prysznic.
Jeżeli szwy wszystkie puszczą i jak wszystko się zagoi to możecie w wannie rozciągać napletek, a tak to nie ruszajcie go. Oczywiście jak w miarę będzie wszystko zagojone, to ściągajcie sobie napletek. Warto takie coś robić, bo przyzwyczaicie go do nowej pracy. Bo wiecie, jak po miesiącu będziecie z dziewczyną to może na początku uciskać napletek.
Ja np po obrzezaniu mam tak, że przeszkadza mi trochę twarda blizna. Ale zaczynam ją smarować maścią na blizny i za jakiś czas mam nadzieję, że to zniknie (zresztą jak będą jakieś postępy to pokarzę zdjęcia) :p
 

anonimus

New member
tak żeby prykrywać to wiem i kupuje zawsze ten sypany bo w torebkach to chyba smieci są bo w porównaniu do sypanego to 100% różnicy w zapachu i w ogóle.Działanie rzeczywiscie wydaje mi się bardzo pozytywne.Czyli mówisz ze do momentu jak szwy puszczą i wszystko sie nie zagoi to zeby napletka nie sciągać do końca(tzn. nie próbować)?
Ja mam rany nadal schowane ale już je mogę odwinąc i zobaczyć także jest lepiej.A kiedy najlepiej zrezygnować z opatrunku?

p.s. jesli znasz się na ziołach to może mi polecisz jakies dobre ogólnie na zdrowie i na serce i w ogóle ?
 

lasirene

New member
To nie tak, że masz nie próbować. Możesz ściągać napletek do końca. Ja np jak moczyłem w rumianku to ściągałem napletek w tedy go moczyłem. Dopóki się nie zagoi to nie rozciągaj go!
Na zdrowie i serce ogólnie jak to ująłeś to spróbuj żeń szenia, czosnku, kwasów tłuszczowych omega 3 (tran, olej z łososia, oliwa z oliwek, olej lniany, olej konopny itd), głóg jest dobry na problemy z sercem - reguluje ciśnienie (obniża wysokie, podwyższa niskie). Nie eksperymentuj sam z konwalią albo jemiołą, bo to już są mocniejsze. A na problemy (różne) z serduchem to głóg wystarczy. Ew. możesz kupić krople nasercowe (2-4zł w aptece): mieszanka głogu, konwalii i kozłka lekarskiego. Poza tym sok z aloesu jest dobry na wzmocnienie całego organizmu. Olej cedrowy można pić. Ćwiczenia aerobowe (szczególnie jak masz problemy z serduchem - jak ja :p): skakanka, pływanie, rower (zwykły lub stacjonarny), ergometr wioślarski, dużo seksu - wzmocnisz ciało, pozbędziesz się tłuszczu (jak masz) i wzmocnisz serce. Jak chcesz coś więcej to pisz mi na priv :)
A co do ziół to pamiętaj, żeby brać je regularnie przez dłuższy czas. Bo to nie apap, że od razu zadziała.
 

stulejarz16

New member
teraz idę moczyć w rumianku. czyli mogę do moczenia ściągnąć ten napletek do końca żeby mi się te schowane szwy od wędzidełka zagoiły nie?
 

lasirene

New member
No jasne. I tak się zagoją, ale jak masz napletek nasunięty to nie masz pewności, że rumianek doleci wszędzie gdzie chcesz. Spróbuj ściągnąć napletek i w ten sposób moczyć - ja tak robiłem i było dobrze. Na początku może odrobinę boleć, ale spoko - to nie jest nic strasznego. Wkrótce będzie dobrze i będziesz mógł wrócić do pełni sił :D
 

stulejarz16

New member
ok dzięki, a jeszcze jedno pytanko ;p Ty w którym dniu zdjąłeś napletek w erekcji do końca? bo na luzie to już schodzi spokojnie ;d
 

lasirene

New member
Hmm wiesz co, jakoś szybko. Tzn jak dobrze pamiętam, to 4-5 dnia od zrobienia plastyki miałem nocną erekcję. I pamiętam, że wtedy mi sam napletek zszedł. Potem to już różnie. Ale jakoś tak po tygodniu, max 10 dnia ściągałem go w czasie wzwodu. Ale nie podobało mi się to, co wtedy zrobił bydgoski lekarz i postanowiłem pozbyć się całkowicie napletka w Krakowie :)
 

anonimus

New member
dziekuje za wyczerpującą odpowiedż:) pytam bardziej profilaktycznie bo jak na razie ze zdrowiem odpukać nie mam problemów:) ja jak na razie sciągam jedynie ponad połowę żołędzia i czuje uścisk.Jestem 10-ty dzień po zabiegu,dzisiaj wywinąlem tak ze zobaczyłem wszystkie szwy - czas pokaże co będzie ,oby nie było za wąsko-obawiam się o wzwód bo wtedy mały sie duzo powieksza i moze byc ciasno.
a jeszcze jedno dzis jak próbowałem sciągnąc za zołądz do rowka to poczułem ból,czy jesli uda mi sie sciągnąc za zołądz do rowka a bedzie ciasno to czy moge jakas krzywde małemu zrobic? jak bedzie np. uciskało ???
 

lasirene

New member
Krzywda stałaby się, gdyby napletek ugrzązł tam na zawsze i tak uciskałby żołądź, że nie dopływałaby krew i powstała by martwa tkanka, odleżyny i w końcu żołądź by odpadła :p. Oczywiście to był żart! :p.
anonimus napisał:
obawiam się o wzwód bo wtedy mały sie duzo powieksza i moze byc ciasno.
ten tekst mnie rozwalił :p Wiesz, też jestem facetem i wiem, że toto może się sporo powiększyć :p. Niczym się na razie nie martw. Robiłeś zabieg u dobrego specjalisty więc nie ma co przeżywać. Poczekaj, aż szwy Ci wypadną, wszystko się zagoi i dopiero wtedy będziesz mógł na świeżo rozciągać.
 

stulejarz16

New member
ja spokojnie w zwisie już ściągam napletek, nie mam problemów też z jego odprowadzeniem na miejsce, lekko nim ruszę i wraca do siebie na góre :D więc mam nadzieję że w erekcji też będzie spokojnie :D
 

stulejarz16

New member
Mam nadzieję :p dobrze że od wczoraj mogę zdjąć cały napletek jak śpi to przynajmniej teraz mogę w rumianku te szwy co były sschowane tam gdzie wędzidełko moczyć ;d bo w środę mam wizytę u tego urologa co mi robił zabieg, to będzie 12 dni po zabiegu ;p
 

lasirene

New member
Niech on obejrzy wszystko. Na pewno powie Ci, że jest dobrze. Wierz mi, nie ma co się martwić. Zresztą sprawdzisz to jak minie miesiąc z jakąś panną :)
 

Podobne tematy

Do góry