• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Krwawienie po zabiegu wędzidełka

diabello20

New member
Witam!
Wczoraj miałem zabieg plastyki wędzidełka, ponieważ naderwało mi się podczas stosunku, gdyż od początku było za krótkie.
Zabieg trwał 20 minut, mam szwy wchłanialne, lekarz powiedział, żeby wstrzymać się od odbywania stosunków przez co najmniej trzy dni, a za dziesięć mam przyjść na wizytę kontrolną.

Ja tymczasem jednak cały czas krwawię! Wszystko było okej, ale opatrunek zsunął się po drugim oddaniu moczu wczoraj wieczorem, poszedłem spać w luźnych spodenkach, ale jak obudziłem się w nocy to były całe zakrwawione - nie wyglądało to tak, jakby krew lała się strumieniem, a sączyła się powoli przez te kilka godzin. W nocy oplotłem penisa chusteczkami, rano wstałem, odwinąłem, żeby oddać mocz i sytuacja podobno - zaczęły lecieć krople krwi.
Teraz zrobiłem podobnie i siedzę pisząc tego posta...

Co mam robić? Jak te raptem 3 dni spokoju mają się do mojego krwawienia? Czy to naturalne?
Czy powinienem zrobić sobie jakiś bardziej profesjonalny opatrunek (doktor uprzedzał, że opatrunek sam spadnie i żeby wtedy nie robić już drugiego)?
Ogólnie bólu nie odczuwam, czasem mnie zaszczypie bądź urazi, gdy dotyka mnie "w żołądzia", bo nie jestem do tego uczucia przyzwyczajony.

Proszę o rady :).
 

Trolo

Well-known member
Dziwny ten lekarz...
Po plastyce wędzidełka należy się powstrzymać od stosunków co najmniej 2-3 tyg, a nawet miesiąc, zależy od gojenia się rany i tego kiedy Ci szwy wypadną. Jak Ty chcesz się kochać ze szwami w penisie? Dostałeś jakieś maści? Powiedział lekarz jak myć? A w ogóle czy coś więcej powiedział? Czy Tobie zależy tylko na tym kiedy będziesz mógł się kochać?
Ja owijałem penisa gazą i przyklejałem go do góry, zakładałem ciasne majtki/bokserki, stale smarowanie maścią przeciwbakteryjną, moczenie, mycie w rumianku/szałwia z rumiankiem. Na pewno luźne spodenki nie robią niczego dobrego.
A krwawienie normalne że będzie bo penis jest dobrze ukrwiony, zależy jeszcze od tego jaką masz krzepliwość krwi, i czy masz nocne wzwody. U mnie po 3 dniach nie było spontanicznego krwawienia, tylko w przypadku poruszenia szwów.
 

kristofer87z

New member
Moj lekarz z kolei odradzal wszelkie rumianki i masci.
Po 10 dniach nie bylo sladu po operacji wedzidelka.
Obcisle bokserki, penis do gory.
Przez pierwsze 3 dni owijalem gaza, pozniej zlalem temat calkowicie.
 

kristofer87z

New member
Jeśli krwawi, to powinien zakładać opatrunki - to oczywiste.

Jaki majtki zalecił Ci lekarz?
Mi (i chyba większości) zalecił obcisłe, a nie luźne.
To pomaga utrzymać penisa w 1 miejscu - mniejsze ryzyko podrażnienia rany.
 

diabello20

New member
Krwawienia ustały przedwczoraj po wykąpaniu penisa w rumianku, na razie po konsultacji i pomocy od Trolo na prv - smarowałem Tribioticiem i robiłem opatrunki.
Lekarz nie zalecił żadnej bielizny, jedynie polecił dresowe spodnie na dzień zabiegu, żeby mnie nie bolało.
Wczoraj wieczorem ustał ból całkowicie przy chodzeniu, teraz odczuwam ból przy lekkim ściśnięciu penisa, czasem przy ściąganiu/nasuwaniu napletka, nie boli "samoistnie". Wczoraj obmyłem w rumianku, wytarłem i spałem pierwszy raz bez żadnego opatrunku, dzisiaj założyłem do pracy ciaśniejsze bokserki, również bez opatrunku i nic mnie nie boli :).
Może faktycznie nie ma co przesadzać i co chwilę smarować, kąpać, a jedynie utrzymywać w stanie podwyższonej higieny?
 

Podobne tematy

Do góry