Dr Tondel - 2 dni po całkowitym, do oceny

master1

Member
2 dni temu miałem całkowite obrzezanie u Dr Tondla w Poznaniu - jechałem ponad 320 km w jedną stronę samochodem. Z doktorem umówiłem się od razu na zabieg w dniu wizyty. Na obrzezanie zdecydowałem się z powodów higieniczno - wizualnych, nie ma miałem stulejki, może za długi napletek który mi przeszkadzał w codziennym życiu i seksie (czułem się w kobiecie jakbym się masturbował, prezerwatywa się zsuwała itp.)

Duży stres przed zabiegiem i znieczuleniem. Dojechałem wcześniej, coś tam się zdrzemnąłem w samochodzie przed klinika. Kawa, papieros i jedziemy.

Doktor od wejścia żartował, bardzo kontaktowy i sympatyczny facet. Szybka rozmowa przy biurku na jaką metodę się decydujemy - od dawna wiedziałem że L&T. Bez zbędnego gadania przenosimy się na stół, rysowanie linii cięcia i jazda. Radyjko grało, okno odsłonięte z widokiem na drzewa (brak ludzi, zresztą jest wybór czy zasłaniamy czy nie). Poprosiłem doktora żeby ukłucia starał się robić delikatnie i tak było. Dwa strzały w podstawę - uszczypnięcie, nie boli ale nieprzyjemne. Przy żołędziu ostrzeżenie że będzie nieprzyjemnie i znów wkłucia z obu stron. Tu już lekki ból się pojawił. Z czym to porównać? Miałem usuwany 4 żeby ósemki, z czego jedna dłutowana. Zastrzyki w grzyba można porównać to znieczulenia przewodowego obok nerwu twarzowego ale tak gdzie 1/2 tego bólu. Czyli usuwanie zęba boli bardziej o dziwo :)

Sam zabieg nie należy do przyjemnych - czuć że doktor majstruje przy sprzęcie ALE - nie czuć bólu, nawet cięcia nie czuć. Przy zszywaniu poczułem kilka ukłuć i doktor dobił znieczulenie - tego ukłucia już w ogóle nie czuć. Przebieg w zależności od tego jak się klei gadka - od godziny do półtorej. U mnie się rozmawiało świetnie, doktor zagadywał, można znaleźć wspólne tematy. Powtarzam, normalny, sympatyczny facet. Po skończeniu zalecenia, żegnamy się i wracam do samochodu w drogę powrotną (ponad 320 km samochodem). Przy wyjeździe wziąłem 2 razy paracetamol tak na wszelki wypadek. Później już nic nie brałem, nie boli, nie krwawi. Zobaczymy czy tak będzie dalej. Zabieg jak i przede wszystkim doktora POLECAM. Jechałem 650 km w obie strony tylko po to żeby później nie musieć poprawiać partaniny jakiegoś konowała.

Dzisiaj zmieniłem pierwszy raz opatrunek - jak to Waszym zdaniem wygląda? Chyba nie jest źle?

master1

Member
Jeszcze dodam najlepszy tekst jaki ostatnio słyszałem.

Pytam Doktora:
- Panie doktorze, tak na oko, ile szwów będzie pan zakładał?
Odpowiedz oczywiście w żartach:
- Panie, ja panu chu$@ zszywam a nie oko

master1

Member
Wydaje mi się że spuchł bardziej od strony pozostałości po wedzidełku - czy to nie jest początek oponki? Głównie przedostatnie zdjęcie ptaka, później w opatrunku.

Także prośba o ocenę czy opatrunek jest w porządku, nie jest za luźny?

demolka6

Member
Ja robię podobnie opatrunek, z tym że mi lekarz polecił żeby więcej żołędzi wystawało aby się hartowała do dotyku bielizny.

demolka6

Member
Wyczytałem w pierwszym poście o papierosach. Palisz po zabiegu normalnie, czy wstrzemieźliwosc zachowujesz? Pytałeś doktora, czy ma to jakiś wpływ na gojenie itd?

master1

Member
Nie pytałem ale ja palę elektryka, w nienaturalnie dużych ilościach. Chyba nie ma nic do rzeczy. Alkoholu za to w ogóle nie tykam a z alko już może być problem przy gojeniu.

mati12

Member
Wyglada na opuchlizne mi kazal smarowac zelem Altacet takim zielonym nad linia cięcia skórę wokół unikajac kontaktu gdzie sa szwy smarowałem czekałem az wpije i na to gaza

stuiverke

New member
zapytam z ciekawości bo też się powoli przymierzam do wizyty a mam do poznania z 500 km i jestem po 2 zabiegach a jak to sie mówi do 3 razy sztuka... ile zapłaciłeś za zabieg? Kontaktowałeś się wcześniej z doktorem czy odrazu wizyta prywatna?

i może ktoś sie orientuje jak to cenowo wygląda u dr Tondla (czy cena zabiegu poprawkowego wynosi tyle samo jak za 1 operacje?)

vertex

Member
jak myślicie, dojazd autobusami i pociągami z przesiadkami to dobra forma dojazdu? Da się po zabiegu przejść chociaż kilkaset metrów? Mocno trzeba uważać?

demolka6

Member
Ja po zabiegu wraz z narzeczoną musiałem przejść pieszo kilkaset metrów, potem jazda tramwajem i znowu kilkaset metrów pieszo. Nie było żadnych problemów.

master1

Member
zapytam z ciekawości bo też się powoli przymierzam do wizyty a mam do poznania z 500 km i jestem po 2 zabiegach a jak to sie mówi do 3 razy sztuka... ile zapłaciłeś za zabieg? Kontaktowałeś się wcześniej z doktorem czy odrazu wizyta prywatna?

i może ktoś sie orientuje jak to cenowo wygląda u dr Tondla (czy cena zabiegu poprawkowego wynosi tyle samo jak za 1 operacje?)
W sprawie ceny kontaktuj się z doktorem, jest możliwość żeby się od razu umówić na zabieg jeżeli będą terminy

master1

Member
jak myślicie, dojazd autobusami i pociągami z przesiadkami to dobra forma dojazdu? Da się po zabiegu przejść chociaż kilkaset metrów? Mocno trzeba uważać?
Ktoś pisał w wątku że tak jechał i dał radę. Nie powinno boleć ale z dworca w miarę możliwości do kliniki i z powrotem wziąłbym taksówkę

vertex

Member
Ktoś pisał w wątku że tak jechał i dał radę. Nie powinno boleć ale z dworca w miarę możliwości do kliniki i z powrotem wziąłbym taksówkę
Ja myślałem o uberze. Im mniej ruchu, tym mniejsze ryzyko, że coś się nieoczekiwanego stanie. Ewentualnie sprawdzę czy nie ma w pobliżu dworca przystanków na tramwaj lub autobus bezpośrednio do kliniki bez przesiadek.

Do góry