• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Część opatrunku pod gazą, na którą nakłada się maść, co to?

cortezo

New member
witam,
mam lekki problem, a moze raczej watpliwosc ; czytalem na forum, ze wiele osob po prostu owija sprzet gaza, a potem zakleja plastrem, ale jak bylem na zmianie opatrunku lekarz najpierw nakladal masc na cos w rodzaju platkow kosmetycznych, przykladal do rany, a dopiero potem owijal bandazem i zaklejal. teraz moje pytanie ; moge uzyc do tego celu zwyklych platkow kosmetycznych czy to nie to samo i od razu jak nazywa sie ten produkt ?
 

cortezo

New member
Re: Część opatrunku pod gazą, na którą nakłada się maść, co

kurde, ktos najwidoczniej zmienil nazwe mojego tematu i chyba nie da sie go zmienic znowu - przynajmniej ja nie moge.
nie chodzilo mi o masc, bo ta nazywa sie DETREOMYCYNA 2%, bardziej o ta czesc opatrunku pod gaza na ktora naklada sie masc i ktora przypomina troche platki kosmetyczne.
chyba nie owijacie sprzetu po obrzezaniu czesciowym tylko bandazem ?
 

emek_2006

New member
Re: Część opatrunku pod gazą, na którą nakłada się maść, co

ja używałem jako podkład jałową gazę z apteki,na to bandaż.
 

cortezo

New member
Re: Część opatrunku pod gazą, na którą nakłada się maść, co

kurde, pierwszy raz zmienilem sam opatrunek i stwierdzam, ze przy moim opatrunek doktorka to chyba Louis Vuitton :D przy zmianie opatrunku zauwazylem lekkie krwawienie (albo to rivanol rozpuscil strup?), najprawdopodobniej z wedzidelka co podejrzewam moglo byc spowodowane nocnymi wzwodami, chyba nie ma zadnego powodu do obaw i nie ma po co zawracac glowe doktorowi ?
 
Do góry