• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

CPPS - Jacy lekarze, Leczenie metodą SIS, ESWT

Japko

New member
Witam, chciałbym was zapytać jacy lekarze w kraju zajmują się kompleksowo leczeniem CPPS.
Jeżeli ktoś z was korzystał z terapii SIS na miednicę lub ESWT to pomogło, polecacie ?
Dr. Jakuba Szmer kojarzę i wybieram się nie mniej prawdopodobnie nie jest to jeden lekarz leczący CPPS.
Będę wdzięczny za wszystkie informacje.
 

Grom

Well-known member
Raczej nie ma takich lekarzy ponieważ spięcie mięśni dna miednicy to sprawa z pogranicza fizjoterapii, psychiatrii, neurochirurgii i psychologii (dr. Szmer z pewnością skieruje Cię do urofizjoterapeuty i psychiatry, którzy będą może częściowo ogarniali temat)
Nim jednak trafisz do dr Szmera spróbuj następujących rzeczy:
1) Zero polityki (TV, dyskusji, internetu)
2) Zero sortu w TV
3) Zero kłótni w realu i w sieci
4) Relaksacja Jacobsona
Ja bardzo lubiłem słuchać tej babeczki:
5) Zero horrorów, trillerów itp
6) Zero... nie no dobra, bez przesady 😉
Umiarkowane dawkowanie imprez (osłabienie organizmu)
7) Dieta działająca korzystnie na jelita
(wszelkie zaburzenia pracy jelit oddziaływają na pracę mięśni dna miednicy)

Czyli reasumując konieczność maksymalnego zmniejszenia stresu.
Pomocowo:
Leki typu baclofen lub metakarbamol (dr. Szmer go przepisuje przynajmniej tak mówi w swoim wykładzie na YouTube)
lub z innej beczki np. pregabalina itp.

I rzecz najważniejsza:
Ćwiczenia oraz zabiegi rozluźniające mięśnie per rectum.

To chyba najlepszy zestaw ćwiczeń choć
nie każdemu każde ćwiczenie jednakowo podchodzi (ja uwielbiam to z nogami na ścianie - rewelacja)

Zabiegi per rectum to super metoda ale potrzebny do tego jest wybitny specjalista w tej dziedzinie. Jak nie masz daleko do Wrocławia to służę na priv kontaktem. Jak jesteś z Warszawy to https://www.klinika-hb.pl/o-nas/
Niestety ani leki ani zabiegi nie pomogą jeśli nie zmieni się stylu życia na spokojniejszy 🙂
 

Japko

New member
dziękuję serdecznie za odpowiedź.
jeszcze nie jestem pewny czy to na pewno CPPS aczkolwiek poza nieliczyną kolonią enterokoków kałowych w nasieniu na razie nic niepokojącego nie ma. Próby stameya jeszcze nie zrobiłem bo chwilowo się rozchorowałem, biorę antybiotyk ( decacto dobry na enterokoki ) Fakt, jestem mega wrażliwy i to mój krzyż więc chyba trzeba będzie diametralnie zmienić styl życia. Z porady psychoterapeutki już długo korzystam. Nie jestem biegły w języku angielskim, ale postaram się przetłumaczyć sobie na translatorze wskazówki terapeuty. W Katowicach byłem dwukrotnie u fizjoterapeuty urologicznego. On jak mówi nie obiecuje cudów jak to mówi bo u jednego objawy ustąpią po 3 sesjach per rectum a u innego 7 i dalej nic.
Obiecująco też wygląda ta terapia super indukcyjnej stymulacji dlatego pytam czy ktoś korzystał.
 

Grom

Well-known member
Jak będziesz na wizycie u dr Szmera koniecznie mu powiedz o kwesti wrażliwości. W tym układzie tym bardziej proponuję odcięcie się od wydarzeń w Polsce i na Świecie 🙂
Próba Stameya obowiązkowo bo trzeba wykluczyć bakterie. Pozdrawiam i powodzenia!
 

Japko

New member
Zauważyłem też, ale przez jakimkolwiek bólem w kroczu słabszy, nikły wytrysk oraz jaki trochę ból ciągnący na lewe biodro i w dół do lewej stopy. Jestem w stanie uwierzyć że stres i nerwy mają tu ogromne znaczenie. Trzeba trochę przeorganizować życie chyba i zbadać siebie z kilku perspektyw.
 

Podobne tematy

Do góry