• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

3 tygodnie po obrzezaniu częściowym oraz usunięciu wędzidełka Blizny, nadmiar skóry

Rad70

New member
Witam jestem 3 tygodnie po obrzezaniu częściowym oraz usunięciu wędzidełka. Miałem nadmiar napletka oraz krótkie wędzidełko.
Jak dla mnie wygląda fatalnie, podczas wzwodu mogę zsunąć napletek minimalnie za żołądź natomiast nic dalej bo na dole nie ma skóry a u góry dalej nadmiar.
Szycie jak dla mnie póki co wygląda nie za dobrze - już myślę o obrzezaniu całkowitym. Mam contratubex oraz oceanic na blizny.
Po zabiegu rivanol + octanisept. Tabletki aescin.
Dodatkowo po wzwodach jakby u góry zbiera się płyn, i ciężko znika - smaruje liotonem, . Wygląda jakby tworzył się za kazdym razem obrzęk limfatyczny i boje się, że ciągle będzie wracać. Jak na razie mam złe myśli bo jest gorzej niż było kiedyś - najgorzej podczas wzwodu, póki co jak zsunę napletek to dalej nie idzie.
Najgorsze jeszcze jest to że sam żołądź od góry jakby się spłaszczył i jest prawie w jednej linii z resztą penisa.... chyba gdy bym mógł to już biegnę na całkowite.
Proszę o opinie oraz rady.

 

Rad70

New member
W spoczynku ogólnie napletek zakrywa prawie całego żołędzia. Nie wiem co lekarz do końca zrobił, że teraz nie można podczas wzwodu ściągnąć skóry dalej(nie mam zdjęć póki co) ale kiedyś potrafiłem tylko wiadomo że żołądź bardzo się wyginał a jak puściłem to szybko cały napletek zsuwał się.
 

nope

Well-known member
Nie panikuj. Blizna jest sztywna, nie rozciagnieta i twarda stad masz takie problemy we wzwodzie. 3 tygodnie to za krotki czas zeby wszystko juz super smigalo. Blizna to proces powolny. To ze limfa nabrzmiewa w takim etapie tez sie nie przejmuj. Daj mu czasu.
 

Rad70

New member
Sprawdzalem i nawet przy niepełnym wzwodzie mam problem. W spoczynku teaz to zauważam jak ściągam napletek że u dołu jest już naciągnięty natomiast u góry się fałduje i czeka na rozciagniecie.
Niestety wydaje mi się że z dołu wycięto za dużo napletka. I teraz mam taki problem jak przed zabiegiem że jak ściągam napletek to i tak ciągnie w dół +dodatkowy problem ze podczas wzwodu poza rowek wgl nie można dalej bo dół blokuje brakiem skóry.
Mam wrażenie że nawet gdyby blizny się mocno rozluźniły które są głównie u góry i na bokach to nic nie zmieni ponieważ na dole i tak będzie blokować.
Zapytam lekarza czy po większym wygojeniu da jakąś maść sterydową na rozciagniecie skóry z dołu.
Przeszukałem forum i niestety przy częściowym były takie przypadki.
Jeszcze pamiętam że ktoś mówiłaś lekarzowi podczas zabiegu że nie ma przy sobie chyba stsplera a lekarz że zrobi bez nie wiem czy ma to coś wspólnego z efektem szycia itd
 

Rad70

New member
Tutaj dodam zdjęcie dla osób które mysks o częściowym, radze je pokazać lekarzowi żeby potem nie było problemów.
Zdjęcie nie jest moje, na mniej więcej taki efekt liczyłem żeby na dole było więcej wew napletka aby nie ciągnął żołędzia w dół.
U mnie jest na odwrót.....
 

Rad70

New member
Dodam jeszcze że można zostawić u góry więcej wewnętrznego napletka, natomiast powinno to być kosztem zewnetrzenego. Zależy też od typu obrzezania.
 

nope

Well-known member
Juz czaje o co ci chodzi. Zostaje Ci czekać i zobaczysz czy sie polepszy wiadomo nie rozciagnie sie tak ze napletek wewnetrzy z przodu bedzie takiej samej dlugosci jak z tyłu ale może sie poluźni że nie będzie sie robić napięcie. Przy poprawce prawdopodobnie ci pojdzie wiekszosc wewnetrznego napletka...
 

nope

Well-known member
Dlatego na czesciowe jestem bardzo za staplerem bo ciecie robi urzadzaenie i idealnie dopasuje obwod blizny i skóry.
 

Rad70

New member
Szkoda ze u mnie lekarz poszedł na upartego bo ktoś mu mówił o staplerze a on niestety poszedł na żywioł.
Będę czekać na efekty, a w międzyczasie krem na blizny i jakąś sterydową maścią żeby ten dół rozciągnąć- może chociaż trochę pójdzie.

Już myślałem nad reklamacją bo robiłem to prywatnie w szpitalu ale z tym poczekam.
 

Rad70

New member
Szkoda ze u mnie lekarz poszedł na upartego bo ktoś mu mówił o staplerze a on niestety poszedł na żywioł.
Będę czekać na efekty, a w międzyczasie krem na blizny i jakąś sterydową maścią żeby ten dół rozciągnąć- może chociaż trochę pójdzie.


Już myślałem nad reklamacją bo robiłem to prywatnie w szpitalu ale z tym poczekam.
 

Rad70

New member
Napletka mam jeszcze dużo więcej jak dojdzie do poprawki to myślę że ogarnięty lekarz da radę.
 

Rad70

New member
Dlatego na czesciowe jestem bardzo za staplerem bo ciecie robi urzadzaenie i idealnie dopasuje obwod blizny i skóry.
A myślisz że u mnie jest jeszcze szansa żeby użyć tego stalpera przy poprawce żeby nie robić całkowitego czy jednak pozostanie mi całkowicie tylko?
 

latek777

Active member
Rad ja gdybym miał raz jeszcze robić to tylko całkowite, sprzęt lepiej wygląda, częściowe to moim zdaniem lipa
 

Rad70

New member
Rad ja gdybym miał raz jeszcze robić to tylko całkowite, sprzęt lepiej wygląda, częściowe to moim zdaniem lipa
Tylko jaki typ, bo z tym to jedni mówią że jak blisko żołędzi będzie cięcie to po latach mogą być slabe doznania.
U mnie też jest różnica disc duża przy spoczynku a wzwodzie to bałbym się robić TIGHT żeby znowu skóry nie brakowało przy wzwodzie.
Ale tight lepiej wygląda natomiast też gorzej z ręczna robotą.
 

nope

Well-known member
Zalezy od chirurga. Jeden ci powie ze ci zrobi poprawke cieciem blisko zoledzi a drugi moze zostawi jak najwięcej napletka wewn (nawet w sumie nie wiem jak to wyglada przy poprawce i ile trzeba wyciac od starej blizny wiec ci nie powiem) Wcale to tak zle u cb nie wyglada i mimo ze z przodu masz wiecej napletka niz z tyłu to to napięcie sie w miare równo rozkłada. Ja twierdze ze czas u ciebie zrobi robote i będzie git.
 

nope

Well-known member
Pozatym to dopiero 3 tydzien wiec spokojnie. To co bedzie tutaj za miesiac czy dwa to bedzie pewnie kompletnie inna bajka. Zastosuj cos na blizny za kilka dni i sie moze polepszy.
 

Rad70

New member
Jasne, mam kupiony contractubex i oceanic na blizny. Tam gdzie było wędzidełko trochę juz posmarowałem bo była duża kulka a teraz faktycznie trochę się zmniejszyła.
Za jakiś czas wrzucę zdjęcia co i jak.
 

Podobne tematy

Do góry