• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

2 dni po zabiegu plastyki

anonimus

New member
p.s. ja przed telefonem próbowałem sciągac i tylko troszke wiecej sciągłem ale teraz raczej przestane bo sie boje tego co mi powiedział -podejrzewam ze jakbys teraz 10 min cały sciągał to szwy zerwane na pewno-jest zbyt krótko po zabiegu
 

sławek83

Moderator
Chore jest to że nie ma jednej opinii w tej sprawie. Mi lekarz powiedział że ściągać od razu ile sie da ale jak boli to przestawać, twój mówi że nie ściągać. Ciekawe co robić faktycznie??? Sam nie wiem, mi tam pomagało tylko że faktycznie nie można przedobrzyć bo mogą powstawać jakieś małe ranki i sie będzie zawężał. Właściwie to ty wiesz najlepiej czy i ile możesz ściągać. Jak widzisz że się nie da to nie rób ale jak nie widzisz nic złego to nie widzę powodu żeby nie ćwiczyć tego.
 

anonimus

New member
no i widzicie kazdy inaczej mówi - juz nie wiadomo czego się trzymać - mysle ze bede delikatnie nim ruszał podczas prysznicu i przy moczeniu w rumianku -jak na razie mnie to dziwi bo ani kropli krwi -rana w srodku,dzisiaj troszke szwy odkryłem co prawda ale wszystko wygląda ok tylko żołędzia ujrzałem kawałek - niby powinienem sie trzymac rad lekarza - juz sam nie wiem co robić z tym
 

stulejarz16

New member
ta ja już też nie wiem ;/ w środę prawdopodobnie pójdę do niego na wizytę to zobaczymy. bo on mi kazał ćwiczyć jak najszybciej i używać TYLKO wody z szarym mydłem, żadnego octeniseptu i żadnego rumianku. octeniseptu i tak używam, rumianku chyba też zacznę ;p ile moczyłeś w rumianku?
 

sławek83

Moderator
Wiecie co, najważniejsze to żebyście nie wpadali w jakąś panikę czy paranoje. Obserwujcie gojenie a jak jest możliwe ściąganie delikatnie napletka to wydaje mi się że nie zaszkodzi to nikomu.
 

anonimus

New member
jesli chodzi o rumianek to na pewno nie zaszkodzi podejrzewam-predzej zwykła woda zaszkodzi niz rumianek wiec bede go stosował-10 minut raz dziennie tak mi zalecił i nic poza tym a octenisept tez stosuje dodatkowo. Sciągać za bardzo nie chce bo to swieze wszystko wiec jesli by jakas szwa pękła to bedzie sie wtedy zawezac przy gojeniu .
 

Wojtas1978

New member
Witam,jako że jestem nowy na forum chciałbym się nieoficjalnie przywitać ;) choć od miesiąca śledzę posty jeszcze się nie wypowiadałem ale dodam nieco od siebie,też jestem po zabiegu dziś mija dwa tygodnie miałem plastykę i krótkie wędzidełko zabieg przeprowadzał dr.Marek Belda po zabiegu zalecił już od następnego dnia ćwiczyć odwodzenie napletka 4 x po 10 powtórzeń co czyniłem bez większych problemów w zasadzie nie czułem bólu tylko nadwrażliwość mnie blokowała,po ćwiczeniach i oddawaniu moczu myłem penisa mydłem antybakteryjnym Protex nie moczyłem w niczym,nie stosowałem żadnych innych środków opatrunek zdjąłem jeszcze tego samego wieczoru po zabiegu , lekarz powiedział że nie ma potrzeby jeśli nie będzie krwawić chyba że będę się lepiej czół psychicznie w opatrunku ale na myśl o każdorazowej jego zmianie po sikaniu zrezygnowałem z niego,podsumowując jak widać ile przypadków tyle opinii u każdego się będzie goić szybciej lub wolniej niż u innych ,jedni ściągają napletek od razu inni po kilku dniach tak że każdy z nas musi sam ocenić na co może sobie pozwolić puki co jestem zadowolony choć zastanawiam się czy wszystko będzie dobrze kiedy przyjdzie chwila prawdy ;) mówiąc krótko bzykanko.

pozdrawiam Wojtas
 

anonimus

New member
witaj w klubie:) jesli chodzi o opatrunek to ja zakładam bo łatwiej jest go trzymac do góry a podobno sie szybciej wtedy goi więc na razie ko zakładam. Zresztą specjalnie mi on nie przeszkadza-mi własnie lekarz zalecił nie ćwiczyć i moczyć w rumianku więc sam widzisz jak różne opinie- pisz na bieząco jak idzie rekonwalescencja pozdrawiam
 

Podobne tematy

Do góry