• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

2 dni po zabiegu plastyki napletka

Luk8585

New member
Witam serdecznie, 17.06 miałem wykonany zabieg plastyki napletka metoda Schloffera. W związku z tym mam kilka pytań.
  1. W którym dniu po zabiegu byliście w stanie ściągnąć cały napletek? U mnie na razie daje się ściągnąć zaledwie kawałek :(
    http://i.imgur.com/DBXXmml.jpg
  2. Czy robiąc ćwiczenia napletka próbować ściągać go na siłę, nie patrząc przy tym na ból czy tylko tyle na ile sam mi pozwala.
  3. Czy przejmować się jakimikolwiek zaczerwienieniami w okolicach szwów. Lekarz kazał mi jedynie przemywać penisa wodą z mydłem Protex. Czy stosowac jakieś dodatkowe środki np. OCTENISEPT
Mam się czym przejmować czy na tym etapie rekonwalescencji jest to coś naturalnego. Krwi już nie widzę, ale najbardziej boję się tego, że napletek nie chce się zsunąć. Proszę poradźcie coś. Pozdrawiam
 

sławek83

Moderator
1. U mnie zszedł sam, w nocy przy wzwodzie. Było to jakoś 11 dni po zabiegu. Wcześniej nie mogłem sam ściągać i martwiłem się, że jest za ciasno. Przyszła noc, wzwód i problem sam się rozwiązał ;). Generalnie to indywidualna sprawa i ciężko określić kiedy to się stanie u ciebie.
2. Nic na siłę!!! Ja ćwiczyłem najwięcej pod prysznicem jak "wacek" był nawilżony przez wodę, wtedy było łatwiej. Ściągaj tylko tyle ile możesz, jak czujesz ból przestawaj i tak możesz kilka razy. Tylko nie przesadź z tymi ćwiczeniami żeby nie trwały nie wiadomo ile ;) Z każdym dniem powinieneś widzieć poprawę czego ci życzę :)
3. Zaczerwienienia, opuchlizna, zasinienie itp. to wszystko jest normą szczególnie na samym początku, więc nie masz się czym martwić. Stosuj się zaleceń lekarza i dbaj tylko o higienę "wacka" a powinno być wszystko dobrze. Jeśli na własną rękę chcesz stosować jakieś maści to najlepiej sprawdzone i po uzgodnieniu z lekarzem lub farmaceutą. Ja używałem Detreomycynę 2%.
 

Luk8585

New member
Dzięki za rady. Skorzystam z tego ćwiczenia pod prysznicem, bo robiłem to tylko na sucho :) Troszkę mnie uspokoiłeś, bo czytając posty niektórych chwalipiętów, co to ściągali napletek po 2 dniach człowiek zastanawia się i myśli, że jest u niego coś nie tak.
Pozdrawiam
 

sławek83

Moderator
Są tacy co ściągają napletek już po dwóch, trzech dniach ale jest ich naprawdę bardzo mało i trzeba mieć naprawdę dużo szczęścia i wzorowo wykonany zabieg żeby móc ściągnąć napletek w drugi dzień. Duża zasługa w tym jest też organizmu bo każdy inaczej reaguje na ingerencje skalpela.
 

Luk8585

New member
Ostatnie pytanie. Lekarz powiedział, że mam wykonywać ćwiczenia 6x10. Teraz rodzi się pytanie czy chodziło mu o 6 x dziennie po 10 minut, 6x dziennie po 10 powtórzeń czy 6 serii po 10 powtórzeń. Nie mogę się z nim skontaktować od środy i chcę, abyście powiedzieli jak wy wykonywaliście te ćwiczenia.
 

sławek83

Moderator
To nie jest siłownia żeby narzucać sobie jakieś serie. Moim zdaniem nie ma znaczenia ile razy ile... ważne żebyś przy tym nie odczuwał bólu i nie zerwał sobie. Ja pod prysznicem po prostu kilka razy ściągnąłem i tyle. Nie liczyłem ile razy i jakie serie bo to dla mnie trochę idiotyczne. Chwilę poćwiczyłem i jak czułem, że już "wacek" jakoś bardziej przez te ćwiczenia zaczął boleć to przestawałem.
 

Luk8585

New member
Dzięki za odpowiedź, bo trochę mnie to uspokoiło. Mam nadzieję, że wszystko będzie ze mną ok. Człowiek jak się naczyta wszystkich postów, to potem na siłę próbuje znaleźć u siebie feler. Pozdrawiam
 

Luk8585

New member
Od Piątku nie widzę poprawy jeżeli chodzi o mojego wacka. Wygląda lepiej, ale nadal nie mogę ściągnąć całego napletka i czuję ból. Oczywiście mowa o wacku, który sobie leży i nie jest we wzwodzie. Mam jeszcze oponkę po prawej stronie i wypadło mi kilka szwów, co także mnie niepokoi. Jak tak dalej pójdzie czeka mnie kolejne krojenie. Teraz żałuję,że nie wybrałem obrzezania, bo miałbym już po sprawie, a tak cały czas się zastanawiam czy wszystko jest ok. Napiszcie po jakim czasie zeszła wam opuchlizna i mogliście ściągnąć cały napletek.

imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer

Może panikuję, ale to już piąty dzień, a poprawy nie widać.
 

sławek83

Moderator
Może panikuję, ale to już piąty dzień, a poprawy nie widać.

Nie "już" tylko "dopiero!!" piąty dzień ;) Nie jestem znawcą ani specjalistą ale nie widzę nic złego w tych zdjęciach. Powiedziałbym nawet, że jak na piąty dzień to wszystko wygląda ładnie. Zastanawia mnie tylko jak wygląda wędzidełko ale tego się dowiemy jak będziesz wstanie ściągnąć napletek na tyle żeby było widać wędzidełko. Nie wydaje mi się też żeby było za ciasno, nie możesz ściągnąć napletka bo jest jeszcze opuchlizna. Jak opuchlizna zmaleje powinno być dobrze. Nie znam się na tych wszystkich metodach cięcia ale u ciebie jakoś dziwnie jest to zrobione. A może tylko mi się tak wydaje?? Generalnie, liczy się efekt końcowy czyli jak się wszystko zagoi. Teraz nie ma co gdybać tylko wyluzować się i czekać na to aż "wacek" się zagoi ;)
 

paciobb

New member
Wbrew wielu lekturom, że szwy utrzymują się około 3 tygodnie lub nawet dłużej, u mnie też po ośmiu dniach zaczynają dość owocnie wypadać. A jak z wrażliwością skóry? Wszystko ok?
 

Luk8585

New member
Muszę ci powiedzieć, że jest coraz lepiej. Nadwrażliwość ustępuje i mogę już dotknąć żołądź kiedy jest sucha lub nawilżona. Wcześniej towarzyszyło temu uczucie takiego nieprzyjemnego pieczenia. Dzisiaj zdobyłem się na odwagę i zobaczyłem całego "grzybka". Micha mi się do tej pory cieszy, bo pierwszy raz w życiu oglądałem go w całości :) Mi szwy zaczęły wypadać już 5 dnia po zabiegu, a mam szwy nierozpuszczalne, ale nie odczuwałem z tego tytułu jakiegoś bólu. We wzwodzie jeszcze nie schodzi mi cały, ale mam nadzieję, że poprzez ćwiczenia uda mi się zobaczyć odsłoniętą żołądź podczas wzwodu.
 

Luk8585

New member
Witam dzisiaj minął 10 dzień po plastyce i chciałem przedstawić jak to wygląda i zapytać czy wszystko jest ok. Szwy ściągała mi pielęgniarka i z lekarzem się nie widziałem, dlatego chciałbym abyście ocenili czy wszystko jest ok.
jak widać nie mam problemu żeby ściągnąć cały napletek kiedy mały sobie leży spokojnie, ale jeszcze problem we wzwodzie. Mam nadzieję, że i wtedy uda mi się osiągnąć sukces.
Z góry dziękuję za odpowiedzi. Chciałbym tylko napisać, że zabieg miałem wykonywany we Wrocławiu w klinice Multimedica u doktora Marka Beldy.

imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer
 

celtic

New member
I jak schodzi już przy wzwodzie? (mi w spoczynku schodzi od pierwszego dnia ale w wzwodzie mimo ze to 5 dzień nie ma szans i martwię, fakt że mam obrzęk i szwy ale jednak...)
 

Luk8585

New member
Tak, napletek schodzi już podczas wzwodu, ale mam jeszcze pierścień dookoła penisa i nie schodzi on cały tylko do rowka zażołędnego. Nie wiem czy mam się czym martwić, bo jeszcze nie ma 3 tygodni od zabiegu?
Chyba wybiorę się do lekarza po jakaś maść blizny, aby się troszkę rozluźniła :)
 

Luk8585

New member
Witam serdecznie. Dzisiaj jest 21 dzień po zabiegu i chciałem wam pokazać fotki do oceny. Pierścień nadal się utrzymuje i powoduje niemożność odprowadzenia całego napletka. Po prostu przy próbie mocniejszego naciągania, czuję tak jakby ból i nie próbuję go dalej ściągać. Sprzętu jeszcze nie testowałem, także nie wiem czy podczas stosunku będzie mnie bolało. Od dzisiaj stosuję Contractubex i będę czekał na efekty.

Na leżąco schodzi cały bez problemu
imgur: the simple image sharer

Niestety w czasie wzwodu
imgur: the simple image sharer
 

Podobne tematy

Do góry