• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

19.05.14 pare godzin po zabiegu :)

fancom

New member
No źle nie wygląda, a będzie coraz lepiej :) musisz poczekać jeszcze aż opuchlizna zejdzie i zaczniesz ćwiczyć napletek ;)
 

Lolex100

New member
fancom, jest lepiej to zauważyłem, ale lekarz powiedział, że rany, które się goją 'ściągają skórę' i dlatego trzeba ten napletek ćwiczyć ... Teraz pytanie kiedy ta opuchlizna zejdzie? Żeby nie było, że za miesiąc a wtedy nic poza reoperacją nie zostanie :D Jutro smaruje tym detktroksymen czy jak to :) Narazie :D
 

fancom

New member
Mhm właśnie dlatego należy ćwiczyć napletek, żeby na reoperacje nie iść :) a opuchlizna powinna zejść w ciągu kilku dni.
Przecież już jest lepiej, wiec z dnia na dzień musi być tylko lepiej :) co do tego smarowania to zaczynaj smarować tym specyfikiem ;)
Narka
 

Lolex100

New member
No właśnie, a mi z tego napletka taka dętka się zrobiła jakby ... zresztą widać na zdjęciach... Ogólnie wszystko jest dobrze tylko ten napletek :/ A tym specyfikiem, smarować tylko szwy czy żołądź też? Zapomniałem przez te nerwy wszystko :/
 

fancom

New member
Ten specyfik to stosuj na rany i szwy :) spoko nie przejmuj się napletkiem na pewno się wszystko ładnie wchłonie :)
 

CrazyArek

New member
Widzę Lolex, że zmagamy się z podobnym przypadkiem :) Ciekawe, czy w podobnym czasie się będzie wszystko goić :) Życze zdrówka!
 

amator

New member
Gdyby napletek byl od poczatku nasuniety na zoladz to by sie ,,detka" nie zrobila (tu na forum mowia na to oponka), mnie lekarz przestrzegal zeby napletek byl nasuniety i sciagany do mycia i dezynfekcji poczym znowu naciagany i oponki nie mialem ale to bylo juz dawno. Jak zostawisz odciagniety napletek zaraz po zabiegu to limfa nie moze splywac i robi sie oponka potem bardzo trudno go nasunac z powrotem szczegolnie ze rana jest swieza. Ale badzmy dobrej mysli ze predzej czy pozniej Ci to zginie, trzeba tylko czekac.
 

CrazyArek

New member
mi lekarz nic nie mówił o tym, żeby napletek był nasuniety cały czas.. więc chyba tak ma być, że jest odsloniety, a oponka że się robi to. coś naturalnego w tym przypadku..
 

Lolex100

New member
Dokładnie, to jest taka oponka... Napletek miałem sciągnięty, ale po zabiegu musiał się zsunąć jak miałem go w spodniach ... no teraz już nic nie zrobie... Lekarz mi nawet o tym nie powiedział. Za tą oponką na prąciu znajduje się właśnie skóra i ta oponka jakby zatrzymywała ją, boje sie za nią pociągnąć żeby nasunąć na napletek bo tam są szwy...

Ogólnie czuje sie bardzo dobrze, nawet podciągnąłem sie kilka razy bez problemów w ogóle :) Krawienie też ustąpiło, jedynie jakaś żółtawa substancja czasem wyleci teraz a tak w porzadku :) Wstawie jutro zdjęcia

CrazyArek a wygląda to tak samo jak u mnie? Pytałeś lekarza?
 

CrazyArek

New member
Pytać nie pytałem, ale w każdej chwili mogę tak naprawdę zadzwonić do niego prywatnie i się dowiedzieć.. a wygląda w zasadzie identycznie, wrzucę za parę godzin zdjęcie w swoim wątku to będziesz mógł porównać...
 

CrazyArek

New member
CrazyArek a wygląda to tak samo jak u mnie? Pytałeś lekarza?

Wrzuciłem u siebie zdjęcia z przed paru minut. Dzwoniłem również do lekarza swojego, odnośnie tej "oponki" i powiedział, że żołądź cały czas ma być odsłonięty i że jak zejdzie obrzęk i to wszystko, to wtedy dopiero można się bawić w naciąganie/ściąganie napletka. Rzucił coś w stylu, że po jakimś tygodniu powinno być to już wykonalne, ale że to też żaden pewnik i że jeśli coś złego rzeczywiście miało by się dziać, to się zorientuje, a jeśli nic nie boli, to dać się spokojnie goić i uzbroić się w cierpliwość po prostu.
 

Lolex100

New member
Rozumiem ... żołądź odsłonięty w sensie, że tak ma być, czy odsłonięty od wszelkich opatrunków? Ja swojego zapomniałem się spytać kiedy moge wykapać małego ... Widziałem twoje zdjęcia, nie jest tak źle no i podobnie jak u mnie :) Teraz ja dodam swoje foty sprzed godzinki niecałej:

imgur: the simple image sharer
imgur: the simple image sharer z tej strony największy 'bąbel'
imgur: the simple image sharer a tu już fajniutko ...

PS. nie wiem czy zauważyliście, jaki mam fałd skóry na moim ptaszku... czeka na zsunięcie :D
 

sławek83

Moderator
Prysznic możesz brać śmiało ;) Ogólnie, nie wygląda u ciebie źle. Z dnia na dzień powinna być poprawa. Jeżeli nie masz jakiejś dużej nadwrażliwości, nie boli cię nic to opatrunku nie musisz nosić bo masz ładnie wszystko zagojone.
 

CrazyArek

New member
W sensie że napletek zsuniety z zoledzia.. a Opatrunek może zachodzic na niego, a nawet powinien, bo na slipkach masz bakterie itd, a na gazie jednak powinno być ich na pewno mniej :)
 

Lolex100

New member
Mi ta gaza przykleja się do żołedzia czasem, zapewne od potu, taka temp. jest teraz... Mam nadzieje, że niedługo nadejdzie ta wiekopomna chwila :D A słuchajcie, kiedy można ćwiczyć? Po tygodniu już chyba da rade co? :)
 

fancom

New member
Po tygodniu myślę, że tak (do tego czasu to już powinno być ładnie zagojone :) ) ale pamiętaj nic na siłę :)
 

CrazyArek

New member
Zależy co rozumiesz przez ćwiczenia ;) Czy trening kontaktowy typu piłka ręczna, koszykówka, czy np. pójście na siłownie ;)

Co do przyklejania się, to jak mi się pierwszy przykleił, ten co był po zabiegu założony, to podczas zdejmowania myślałem, że padne w łazience trupem.. Masakra to mało powiedziane.. Dobrze, że już teraz wszystko jest gites i mimo wszystko ta gaza nie sprawia już żadnego bólu czy dyskomfortu.. Jak Ci się przykleja, to zwilż wszystko i dopiero zdejmuj.. :)
 

Lolex100

New member
Ćwiczenia na własnym ciężarze, przysiady, podciągania, pompki ... Jade w ten weekend na wieś :D Myślicie, że nie ugotuje mi się kolega pod tymi bandażami? :D
 

Lolex100

New member
Mam napisane, że na x2 dziennie detromycyna przez pierwsze 3 dni a potem betnovate N na zmiane z detro. Betnovate jest na żołędzia już tak? czy ranę też tym smarować? Z ulotki nic nie wynika.
 

Podobne tematy

Do góry