Żylaki powrózka nasiennego

bezczel

New member
Dawno nie zaglądałem na stronę ale życie pokazało że jednak muszę. Decyzja o zabiegu podjęta, po wręcz latach i tylko dlatego że trafiłem na dobrego lekarza, a mój problem w tematyce stulejki ogranicza się jedynie do niewielkiej plastyki ale raczej na życzenie bo sprzęt wypróbowany i nie boli więc dlatego odkładałem to teraz ale nie o tym chciałem.
Niedawno wykryłem niewielkie zgrubienie na jądrze co mnie trochę zaniepokoiło i postanowiłem się jak najszybciej udać do urologa. Wizytę miałem wręcz na następny dzień (jakimś cudem nagle zwolniła się wizyta na dokładnie pasującą mi godzinę). Lekarz sprawdził, pomacał i stwierdził że kieruje mnie na USG i markery nowotworowe, tak dla pełnego spokoju. Krew pobrali praktycznie od ręki, tuz po wizycie u urologa.
Zapisałem się na USG.
USG samo w sobie jest w miarę standardowe, chociaż rozbawiło mnie jak pan kazał złapać sie za ptaka i trzymać go naciągniętego podczas całego badania. Oczywiście wszystko objaśniał co i jak. Pytał czy jakieś urazy były i czy cos bolało, jakieś nieprzyjemności związane z jądrami itd. Ogólnie bardzo miła wizyta. Lubię jak ktoś dokładnie tłumaczy co robi i co widzi.
Niestety podczas badania okazało się że nie dość że mam po 1 torbieli w najądrzach 3 i 5mm, to jeszcze obok moszny guzek zwany zwapnieniem 16x8mm! i najgorsze żylaki powrózka nasiennego lewego jądra. Tu zaczęło się nieciekawie bo lekarz wykonujący USG stwierdził że są duże i jego zdaniem kwalifikują się do operacji ale finalną decyzję zostawia do podjęcia przez urologa prowadzącego.

Teraz pytania:
- Czy ktoś z Was miał taka przypadłość?
- Czy ktoś miał operację usunięcia tego defektu? (nie jest to defekt kosmetyczny, a poważna sprawa bo grozi bezpłodnością)
- Jeżeli ktoś jest po takiej operacji to jaką techniką miał wykonywaną oraz jak wyglądało całe zajście przed i po operacji?
- Czy trzeba było wykonać jakieś dodatkowe badania typu nasienia albo innych?

Za wszelkie informacje dziękuje z góry.
 

pawel86

New member
Witaj.

Opiszę może jak to było w moim przypadku. A więc mając lat naście zauważyłem, że z moim jądrem lewym jest coś nie w porządku. Jak to w życiu bywa, do pewnych decyzji trzeba dorosnąć i w końcu się przemóc. Podczas wizyty u urologa stres wiadomo, ale naprawdę szczera rozmowa z lekarzem uświadomiła mnie jak nieprzyjemne mogą być żylaki w przyszłości i czym one skutkują. Lekarz zrobił badanie USG jąder na miejscu, wszystko ładnie objaśnił, powiedział że to będzie nacięcie pod brzuchem po lewej stronie. Doktor zalecił zrobić badania glukoza morfologia itp. Dostałem skierowanie do szpitala na NFZ. Miałem się wstawić na czczo i ogolony w wiadomym miejscu (lepiej zrobić to samemu w domu, aniżeli jakąś tępą żyletką w szpitalu). W szpitalu z rana oczekiwanie, przebranie się w białe ciuszki (mogłem przecież zabrać z domu swoje :lol: no ale człowiek po szpitalach nie bywa to nie wie!). Następnie zrobiono mi EKG serca, dostałem jakąś szczepionkę oraz przeprowadzono ze mną wywiad dotyczący przebytych chorób w przeszłości. Panie pielęgniarki bardzo miłe odprowadzały na różne zabiegi moich kolegów z sali. Jakoś tak wypadło, że byłem ostatnim rzutem. Wszedłem na sale zabiegową. Rozebrałem się do waleta przed miłymi Paniami pielęgniarkami i położyłem się na łóżku operacyjnym. Doktor pyta się jak tam zagaduje humor mi dopisywał, pytał się, czy już coś czuję... nagle buuuuuuuuuuu i zasnąłem :lol:
Obudziłem się, faza jak na dobrym picu. Odwieziony na łóżku ! przez pielęgniarki na salę dochodziłem do siebie. Po otrzymaniu 2 kroplówek wieczorkiem lekarz przyszedł zapytał co i jak zalecił odkażanie rany oraz wizytę za 10 dni na kontrolę. Po ok. 3 msc poszedłem profilaktycznie z wizytą do urologa i obraz USG był znacząco inny od tego przed operacją.

Jeśli jesteście w związkach i planujecie dzieci, warto zrobić badanie nasienia przed i po operacji aby mieć porównanie.

Warto również wiedzieć, że żylaki mogą powrócić .. niestety. Ale oby żadnego z nas to nie spotkało.

Pozdrawiam

ps. w razie niejasności poproszę PW. Dopiszę co trzeba ;)
 
Rozpoczęty przez Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
S Żylaki powrózka nasiennego Inne 7
J Żylaki powrózka nasiennego Inne 5
A Żylaki powrózka nasiennego Inne 1
M Żylaki powrózka nasiennego Inne 0
O Żylaki powrózka nasiennego. Inne 9
Podobne tematy

Do góry
TOPlist