Żylaki powrózka nasiennego

Marcin 30

New member
Witam wszystkich Forumowiczów. Zakładam temat dotyczacy żylaków powrózka nasiennego ponieważ wydaje mi się, że ten temat jest traktowany nieco po macoszemu a sam problem wydaje mi się dość powszechny (przynajmniej tak mówią statystyki). Ja dam borykam się z tym problemem ci najmniej od 8 lat... (mam 32 lata). Zaczelo się od wyraźnie większego lewego jądra i takich jakby charakterystycznych "narośli". Poszedłem do lekarza, który stwierdził żylaki, które wówczas były niegroźne. Chodziłem na kontrole co około 2 lata ze stwierdzeniem lekarzy, że żylaki się powiększają. Dzisiaj żylaki są na prawdę spore i od kilku lat nasila się leciutki ból lewego jadra który promieniuje do pachwiny, biodra a często także do podudzi az do kolana a lekarze nie widzą problemu. Czy ktoś z Was ma podobny problem? Co mówią Wam lekarze i jak sobie z tym radzicie?
Pozdrawiam.

adam1pl1

New member
Ja miałem miałem objawy gdy zatrudniłem się na budowie, (objawami był ból jądra, a niekiedy całej okolicy pachwiny), po dostaniu się do urologa stwierdzone zostały żylaki, doktor stwierdził że nie są sporych rozmiarów i operacja nie jest konieczna, mimo to po rozmowie i po powiedzeniu że objawy nasilają się podczas wysiłku fizycznego, jazdy samochodem, dostałem skierowanie na operacje, na pierwszej wizycie.

Trolo

Well-known member
Ja jestm po operacji żylaków, ból kiedyś tam występował, ale robiłem to praktycznie od razu jak zdiagnozowałem gdzieś 10 lat temu. Zdrowie plemników wzrosło z 40 do 80%.

mati12

Active member
Też mam żylaki i Trzy malutkie torbiele chodzę Na kontrolę co 2 lata odkryłem to jakieś 5 lat temu żylaki mam na obu leciutkie lekarz mówi że okej bardziej pobolewają mnie te torbiele ale lekarz mówi że to maleństwa że takich małych się nie operuje 🤷‍♂️

Marcin 30

New member
Dokładnie, podczas jazdy, długiego siedzenia itp. ból się nasila. Są dodajrze 3 stadia rozwoju żylaków. Jak ktoś ma początki to rozumiem, że nie warto tego operować tylko bardziej profilaktyka bo zabieg to jednak zawsze zabieg, natomiast ja sądzę że u mnie to trzecie stadium bo są wyraźnie widzialne i wyczuwalne. Panowie którzy mieliście zabieg; duże mieliście te żylaki zaraz przed zabiegiem?
Na czym polega operacja?

Trolo

Well-known member
Już kiedyś Ci pisałem w innym poście. W internecie jest dużo informacji wystarczy poczytać.

Marcin 30

New member
Jak zwykle cenna wskazówka. Za wszystkie bardzo dziękuję i mimo wszystko czekam na doświadczenia innych.
W Internecie dzisiaj można znaleźć wszystko; czy to znaczy, że to forum w takim razie jest niepotrzebne...? Cenna rzeczą jest czerpać z doświadczenia innych-przynajmniej ja tak uważam-chyba ze się mylę...

Trolo

Well-known member
Wcześniej nic z tym nie robiłeś, bo plemniki były ok, lekarze nie zalecali operacji co dziwi, skoro się powiększały. Teraz temat wraca. Wydajesz się być osobą dobrze zorientowaną w temacie. Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak nie warto tego operować. Zawsze jest ryzyko, że plemniki będą miały mniejszą zdolność zapładniania. Skoro problem występuje to się operuje i tyle. U mnie od razu lekarz powiedział, że trzeba to zrobić i będzie spokój.
Żylaki się operuje po sprawdzeniu przepływów w USG jąder, stwierdzenie problemów ze zdolnością plemników do zapłodnienia lub względy estetyczne. To musi być poparte badaniami. Operacja to nacięcie brzucha/pachwiny i zaklipsowanie żyły prowadzącej od jądra.