• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zgaga po prawie każdym po obiedzie.

valgaw

New member
Po każdym większym posiłku mam problemy z kwasowością w przełyku. Leków na zgagę jest całkiem sporo, z czego większość z ranitydyną, która kompletnie mi nie pomaga. Szukałem innych substancji i trafiłem na Bioprazol BIO , bazujący na omeprazolu i zastanawiam się czy jest skuteczniejszy. Robił ktoś może jakieś porównanie i wie coś na ten temat?
 

andrzejk

New member
Ja na zgagę korzystam właśnie z Bioprazolu albo Rennie. Niestety ten pierwszy, nie poleca się stosować przed prowadzeniem samochodu więc częściej korzystam ze zwykłych pastylek.
 
U

Uniformix

Guest
Zgaga może mieć czasami poważne podłoże. Warto udać się do lekarza jak nie przejdzie po tabletkach a często się nawraca.
 

alfred666

New member
A byliście z tym u lekarza? Mam refluks, a w sumie nigdy bym go sam nie zdiagnozował, bo objawia sie jedynie lekkim odbijaniem się posiłku przy schylaniu się. Może u Was podobnie... Faszerowaniem się chemią z apteki to nie rozwiązanie.
 

MironSach80

New member
Rennie to najlepszy lek na zgagę moim zdaniem. Jednak jeśli szukasz produktu mniej inwazyjnego, bardziej naturalnego, to korzystaj z suplementacji na bazie ziół. Są specjalne herbatki na zgagę, możesz pić też miętę, wybór jest dość duży. Oczywiście powinieneś przyjrzeć się też swojej diecie. Być może spożywasz substancje, które wywołują tego typu stan.
Staraj się także pić dużo wody, najlepiej jakiejś wysokiej klasy mineralną o dużej zawartości wapnia.
 

edka115

New member
Wszystkie te leki mają jedno i to samo działanie. U mnie naturalne zioła i mleko, mięta i migdały bardziej pobudzały moją zgagę niż ją łagodziły. Jeśli zgaga zdarza ci się często to idź do lekarza i nie czekaj z tym bo później może być tak, że byle co zjesz, wypijesz (oprócz wody) a będziesz miał zgagę a faszerowanie się lekami to nie rozwiązanie. Odpowiednia dieta też może dużo zdziałać jak i picie codziennie na czczo gotowanego siemienia lnianego( kleik).
 

kamil171

New member
Może musisz poeksperymentować z dietą? Często jest tak że wynika to z niedoboru jakiś substancji, które to kontrolują lub właśnie nadmiaru czegoś innego, może czegoś spożywasz za dużo albo za mało, ja bym przeanalizował dietę, a jeśli to nie pomoże to może warto udać się do lekarza i on coś doradzi lub skieruje do specjalisty, bo rzeczywiście czasem może to być oznaką czegoś większego.
 

kozlovsky1

New member
trzeba strasznie uważać na to co sie je... poza tym jak juz ma sie tę zgagę to najlepiej pić ziółka. u mnie zawsze sie tak robiło i nadal tak robię jak mnie męczy coś.
 

Podobne tematy

Do góry