• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

kaolik98

Well-known member
Kolego już to pisałem kiedyś ale jeszcze raz napiszę, różnie to lekarze pobierają i do pojemnika i bezpośrednio z cewki ale to dotyczy badań na posiewy na bakterię TYPOWE czyli coli fecalis i inne hujostwa. i robi się to jak napisałeś ja kiedyś stałem jak krowa do dojenia i miałem robiony masaż i łapałem wydzielinę do pojemnika i potem patyczkiem z pojemnika na wymazówkę, a innym razem leżałem na boku mając robiony masaż i tu nie dasz rady złapać w pojemnik w tej pozycji dlatego jak mi z ptaka poleciało to potem włożyłem sobie wymazówkę w cewkę mało mi oczy z orbit nie wyjeb. i do pojemnika.

Ja kilka wiadmosći wcześniej pisałem o badaniu pcr ( genetyczne znajdujące DNA bakterii ) na bakterie ATYPOWE chlamydia, uroplasma, mycoplasma itd. i tu nie potrafię Ci powiedzieć który sposób jest prawidłowy bo i wymazówka jest inna i podłoże. Ja w obydwu przypadkach wkładałem to do cewki bo niby tak piszą w instrukcji i jak za 1szym razem robiłem to z rana bez masażu to mi wykazało a 2 tygodnie później po południu z masażem czyli pojawił sie płyn i nie wykazało i hu..... wie dlaczego tak jest. to wszystko jest pojeb... bo interpretacja jest taka, że może to wszystko być florą cewki
A ta wymazowke musi być zakończona szczoteczką? Nie wystarczy taka, jaką robi się wymaz z cewki moczowej?
 

pelesos

Active member
Witam, ja to robię w ten sposób.
Pozycja dostosowana do klienta, anatomii i mojej wygody, żeby wszystko dobrze zrobić. Najczęściej w pozycji na czworaka na kozetce lub na boku. W przygotowaniu mam specjalne płynne hodowlane podłoże w probówce (po znajomości daje mi laboratorium mikrobiologiczne, w tym podłożu następuje wzrost bakterii). W trakcie masażu najlepiej jak kilka kropel "wpadnie bezpośrednio "do tej probówki lub na wymazówkę i do podłoża. Im więcej tych kropel tym lepiej. W ten sposób mam 100% pewność , że bakterie nie zdechną w trakcie transportu i jeżeli jest bakteria w wydzielinie to na pewno urośnie. Podłoże dostarczone jest do lab mikrobiologicznego w ciągu 30 - 60 min.
Na badania PCR (dla bakterii atypowych ) potrzebne jest specjalne podłoże transportowe. W tym przypadku wystarczy 1 kropla. Czas dostarczenia nie ma takiego wielkiego znaczenia, może być do kilku dni. Oczywiście im szybciej tym lepiej.
 

jarcy

Well-known member
Napisałem do alab labolatorium gdzie robiłem 2x pcr na bakterie atypowe i raz wyszło a raz nie i odpisali, że na przestrzeni 3 tygodni może wyjść inaczej pomimo tak samo pobranej próbki ha ha ha wiec zapytałem czy w tej sytuacji mam tą mycoplasme czy nie mam albo czy mam sobie wybrać czy chce mieć czy nie chcę albo mam zrobić losowanie. Nie wiem czy to labolatorium jest do kitu jak to niestety w sieciowkach róznych bywa czy z rana z cewki wychodzi coś co nie wyjdzie później. Czy jest ktoś mądrzejszy niż ja i mi wytłumaczy?
 

Ptaku

Active member
Grom jest przecież Amikacyna w antybiogramie. Wspomniał coś lekarz o niej, ale nie potrafię powtórzyć. Generalnie chyba chodziło o to, że nie ma w Polsce z niej żadnego pożytku, albo źle coś zrozumiałem.
Jestem po pierwszym zastrzyku w przychodni. Następne już w domu. Nie rozumiem tylko dlaczego zastrzyki są podawane minimalnie poniżej pasa na tyłku. Tak to jest norma?
 

Grom

Well-known member
Jarcy, jeśli choć raz ją wyhodowali to raczej jest, no bo skąd by ją wzięli?
Ptaku, faktycznie coś mnie zaćmiło. Zwracaj uwagę na ewentualne szumy w uszach.
 

jarcy

Well-known member
ano skad ? jak pisałem wcześniej 90 % tych wszystkich bakterii które nam wychodzi stanowi naturalna flore cewki moczowej a interpretacja lekarzy jest dowolna jedni twierdza, że jak dużo to nie powinno a inni że moze byc więc np. mycoplasma jak wyczytałem w necie wystepuje i u ludzi zdorwych
 

jarcy

Well-known member
ano skad ? jak pisałem wcześniej 90 % tych wszystkich bakterii które nam wychodzi stanowi naturalna flore cewki moczowej a interpretacja lekarzy jest dowolna jedni twierdza, że jak dużo to nie powinno a inni że moze byc więc np. mycoplasma jak wyczytałem w necie wystepuje i u ludzi zdorwych
a to piszą internety

Badanie mikrobiologiczne mające na celu wykazanie obecności w narządach moczopłciowych mykoplazm urogenitalnych: Mycoplasma hominis (M. hominis) ureoplazm. M. hominis należy do prawidłowej flory narządów płciowych u ludzi aktywnych seksualnie. Na kolonizację M. hominis podatne są bardziej kobiety, a intensywność kolonizacji zależy od liczby partnerów. Bakteria znajdowana jest w drogach rodnych ponad 50% aktywnych seksualnie kobiet.

i teraz rodzi się pytanie po co w takim razie robi sie badanie z cewki skoro to flora ?
 

kaolik98

Well-known member
a to piszą internety

Badanie mikrobiologiczne mające na celu wykazanie obecności w narządach moczopłciowych mykoplazm urogenitalnych: Mycoplasma hominis (M. hominis) ureoplazm. M. hominis należy do prawidłowej flory narządów płciowych u ludzi aktywnych seksualnie. Na kolonizację M. hominis podatne są bardziej kobiety, a intensywność kolonizacji zależy od liczby partnerów. Bakteria znajdowana jest w drogach rodnych ponad 50% aktywnych seksualnie kobiet.

i teraz rodzi się pytanie po co w takim razie robi sie badanie z cewki skoro to flora ?
No właśnie. Czyli wychodzi na to, że e. faecalis wzrost b. obfity w cewce nie powoduje dolegliwości ze strony układu moczowego, bo stanowi naturalną florę cewki? Czyli patogeny w cewce nie są przyczyną problemów z UM? Inni lekarze są zdania, że e-coli to bakterie kałowe i ich obecność w ukł. moczowych świadczy o infekcji i patologii i nie mają prawa się tam znajdować? :unsure:
 

bartix

Active member
Na logike skoro ktoś ma objawy i wychodzą mu jakieś patogeny to bardzo prawdopodobnie że to one są przyczyna :p Oczywiście nie muszą na 100% ale bardzo mozliwe ze jak ktos ma w cewce feacalis, coli i inne to mogą byc problemem.
a to piszą internety

Badanie mikrobiologiczne mające na celu wykazanie obecności w narządach moczopłciowych mykoplazm urogenitalnych: Mycoplasma hominis (M. hominis) ureoplazm. M. hominis należy do prawidłowej flory narządów płciowych u ludzi aktywnych seksualnie. Na kolonizację M. hominis podatne są bardziej kobiety, a intensywność kolonizacji zależy od liczby partnerów. Bakteria znajdowana jest w drogach rodnych ponad 50% aktywnych seksualnie kobiet.

i teraz rodzi się pytanie po co w takim razie robi sie badanie z cewki skoro to flora ?
U jednych mogą Mycoplasmy, Ureoplasmy nie wywoływać zadnych objawów a u innch zapalenia cewki moczowej, zapalenia gruczołu krokowego i najądrzy itd.

Jarcy też sie zastanawiałem kiedyś to po co by się robiło wymazy z cewki jak to niby wszystko co wyjdzie to "flora". Niestety tez spotkałem się z takimi lekarzami. Ale nie dajcie sobie wmówić że jak coś was piecze parzy sikacie wychodza wam obfite bakterie które żyja w kupie to to jest normalne i to flora.

Czytałem ostatnio przypadek medyczny (po angielsku) , udokumentowany chłopaka który zaraził się od dziewczyny e.coli podczs wspolzycia. Dostał zapalenia cewki moczowej i jąder. Cała dokumentacja medyczna i leczenie mogę podesłać dla zainteresowanych.
 

krakow86

New member
Cześć!
To mój pierwszy post na forum, mam 35 lat.
  • Ostatnio wykonałem USG jamy brzusznej, powodem był ból w stylu kolki nerkowej, pojawił się tylko raz a USG nie wykryło piasku w nerkach(podobno drobny piasek w nerkach w ogóle na USG nie da się za bardzo zauważyć).
  • Radiolog wykonujący USG zauważył zwapnienia w prostacie, zalecił wizytę u urologa. Przypomniało mi się w tym momencie że 4 lata temu robiłem także USG jamy brzusznej(bez powodu, tylko badanie profilaktyczne) i wtedy już radiolog też zauważył zwapnienia. Temat olałem, nie miałem żadnych objawów związanych z prostatą.
  • Dzisiaj także, tak mi się wydaje, nie mam objawów powszechnie kojarzonych z zapaleniem prostaty(w tym przypadku to mogłoby być chyba tylko przewlekłe). Nie chcę jednak tematu bagatelizować.
Dwa pytania do was:
  • Czy z doświadczenia kogoś z was można mieć przez tyle lat bezobjawowe zapalenie prostaty? Jest czym się martwić?
  • Jakiego urologa polecacie z Krakowa i okolic? Oczywiście przewija się nazwisko doktora Gołąbka, ale to chyba na razie za duży kaliber. Przeglądając temat widziałem nazwiska takich lekarzy jak dr Piotr Maciukiewicz czy dr Jakub Szmer. Czy polecacie jeszcze kogoś? Kogo polecacie na drugim miejscu po doktorze Gołąbku
 

jarcy

Well-known member
Zwapnienia w prostacie ma 80% mężczyzn w każdym wieku i zdaniem wielu urologów nie ma to kompletnie znaczenia czy one sa czy ich niema gdyż i u zdrowych i u chorych one występują. Skoro nie masz żadnych dolegliwosci to czego oczekujesz od urologa ? Skoro my z dolegliwościami nic od nich ciekwego nigdy nie usłyszeliśmy 😂.
 

marcelus

Active member
@Grom a to nie jest tak, że jak jest antybiogram na cipro i to levoxa działa? Ja też miałem oznaczone tylko cipro na e coli a brałem levoxa i nawet 2 tygodnie wystarczyło, więcej coli w posiewach nie było. Słyszałem, że przy Gentamycynie trzeba dużo pić wody, minimum 3 litry dziennie, żeby uniknąć m.in. szumów w uszach.
 

Podobne tematy

Do góry