• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Adam2121

Member
Cześć, dorykam się tak jak wy z przewlekłym bakteryjnym zapaleniem prostaty. U mnie trwa to już prawie dwa lata w posiewach wychodziła e. Coli i enterococcus faecalis. Byłem u kilku polecanych lekarzy stosowałem różne rodzaje antybiotyków czy ziół, bez żadnej poprawy. Ostanie leczenie jakie miałem było pod opieką dr G. Bardzo silna kuracja której efektem jest brak e. Coli w posiewach. Nie zmienia to jednak faktu że ból pozostał tak samo jak druga bakteria. Dalszym etapem jaki został mi zaproponowany jest antybiotykoterapia dożylną do której nie jest przekonany. Mój organizm jest już mocno zniszczony plus obecna6sytuacja w kraju nie zachęcają mnie do tego kroku. Dodatkowo dopadło mnie ostatnio zapalenie pęcherza z którym nie mogę sobie poradzić. Czy możecie polecić jeszcze jakieś sposoby na walkę? Homeopatia, zioła, fale?
Hej kolego jeżeli mogę zapytać to jakie antybiotyki Tobie doktor. G zapisał, i jakie plany masz na terapie dożylną w tych czas,gdzie ją zrobic,też jestem od nie dawna jego pacjetem.Pozdrawiam
 
Cześć. Chodziłem z zapaleniem, prawdopodobnie kilka lat. Teraz mam już wyleczone, ale przy ostatniej wizycie, urolog wspomniał coś o bliznach. Podczas badania usg, nie mógł tam nic dokładnie zobaczyć, bo podobno, przez to, że długo chodziłem z zapaleniem, uszkodziły się/zdeformowały tkanki przy prostacie. Są w takim stanie, jak u 50letnich pacjentów.. Mam 29 lat. Dostałem na to czopki Distreptaza.
Też brałem te czopki ale krótki okres czasu i nic nie pomogło. Jak u ciebie wygląda dawkowanie?
 

JohnOfNebraska

New member
Próbujcie azytromycyne dwie tabletki o razie i trzecia po czterech dniach. Dla mnie to byl strzal w dziesiątkę jeszcze takiej poprawy w takim krótkim czasie w życiu nie mialem
 

kaolik98

Well-known member
Zastanawiam się, czy przy zapaleniu prostaty jedynymi objawami, jakie mogą być to pieczenie i kłucie w cewce moczowej, zaczerwieniony napletek, objawy nasilają się przy wypełnionym pęcherzu. Ostatnio mi przepisano Monural zgodnie z antybiogramem, ale nie pomogło. Teraz jest o wiele gorzej, pieczenie mocniejsze. Robię ogólne+posiew i zobaczymy, co wyjdzie.
 

prostownik

Active member
To się da odróżnić jedno od drugiego. Miałem jedno i drugie.
Zapalenie cewki to miałem tak że ujście cewki zaczerwienione, wydzielina z cewki, jądra nie zaczerwienione, kłucie i pieczenie przy sikaniu, zaleganie moczu. Przy badaniu per rectum prostata nic nie bolała.
Natomiast przy zapaleniu prostaty przewlekłym to miałem objawy zmniejszone, pieczenie mniejsze, ale jądra czerwone non stop, przy badaniu per rectum ból prostaty. Urolog powinien odróżnić jedno od drugiego bo w sumie to się innymi antybiotykami leczy.
 

kaolik98

Well-known member
To się da odróżnić jedno od drugiego. Miałem jedno i drugie.
Zapalenie cewki to miałem tak że ujście cewki zaczerwienione, wydzielina z cewki, jądra nie zaczerwienione, kłucie i pieczenie przy sikaniu, zaleganie moczu. Przy badaniu per rectum prostata nic nie bolała.
Natomiast przy zapaleniu prostaty przewlekłym to miałem objawy zmniejszone, pieczenie mniejsze, ale jądra czerwone non stop, przy badaniu per rectum ból prostaty. Urolog powinien odróżnić jedno od drugiego bo w sumie to się innymi antybiotykami leczy.
No to widzisz, ja mam jądra nie są zaczerwienione, nie bolą, ujście cewki zaczerwienione, część żołędzia czerwona, kłucie, pieczenie przy sikaniu, ale również po, gdy pęcherz jest pełny. Oddaję mocz do badania w czw, a w przyszłym tyg, umawiam się do lekarza. Cholerstwo.
 

kaolik98

Well-known member
To się da odróżnić jedno od drugiego. Miałem jedno i drugie.
Zapalenie cewki to miałem tak że ujście cewki zaczerwienione, wydzielina z cewki, jądra nie zaczerwienione, kłucie i pieczenie przy sikaniu, zaleganie moczu. Przy badaniu per rectum prostata nic nie bolała.
Natomiast przy zapaleniu prostaty przewlekłym to miałem objawy zmniejszone, pieczenie mniejsze, ale jądra czerwone non stop, przy badaniu per rectum ból prostaty. Urolog powinien odróżnić jedno od drugiego bo w sumie to się innymi antybiotykami leczy.
Poza tym wydaje mi się, że antybiotykoterapia powinna być dłuższa, niż 2-3 dni :O
 
Panowie...zwracam się z pytaniem..

Jeżeli mieliście..jakieś doświadczenie bólowe z jąder.. to pobolewały was oba jądra ?

Mnie czasami pobolewa.. tylko lewe jądro, w dotyku.. też jest też.. tajkaby troszkę takie obolałe. Z prawym wszystko w porządku..

Pytam.. bo nie wiem czy to może pochodzić od prostaty, czy to coś innego ?
 

mati12

Well-known member
Udaj się prywatne do urologa zrobi USG i stwierdzi czy wszystko ok prywatnie dlaczego że będzie szybciej no chyba że masz czas po skierowanie do rodzinnego z NFZ do urologa który pewnie z powodu Corona nie ma aktualne sprzętu USG na stanie więc da ci skierowanie gdzie indziej i znowu do niego z wynikami więc dużo czasu ucieka wiem po sobie bo robiłem niedawno na NFZ
 

marcelus

Active member
Cześć, dorykam się tak jak wy z przewlekłym bakteryjnym zapaleniem prostaty. U mnie trwa to już prawie dwa lata w posiewach wychodziła e. Coli i enterococcus faecalis. Byłem u kilku polecanych lekarzy stosowałem różne rodzaje antybiotyków czy ziół, bez żadnej poprawy. Ostanie leczenie jakie miałem było pod opieką dr G. Bardzo silna kuracja której efektem jest brak e. Coli w posiewach. Nie zmienia to jednak faktu że ból pozostał tak samo jak druga bakteria. Dalszym etapem jaki został mi zaproponowany jest antybiotykoterapia dożylną do której nie jest przekonany. Mój organizm jest już mocno zniszczony plus obecna6sytuacja w kraju nie zachęcają mnie do tego kroku. Dodatkowo dopadło mnie ostatnio zapalenie pęcherza z którym nie mogę sobie poradzić. Czy możecie polecić jeszcze jakieś sposoby na walkę? Homeopatia, zioła, fale?
Częsty zestaw bakterii, Coli + Faecalis. Obie bakterie bytują naturalnie w układzie pokarmowym, Facelisa ciężko wybić. Też je miałem (lub mam), po mocnej i długiej antybiotykoterapii Coli znikneło, Faecalis nie chciał. Ciężko z antybiotykiem który by wybijał faecalisa, przeważnie tylko hamują namnażanie.

Jak u Ciebie z pracą jelit? Warto przebadać jelita, skąś się te bakterie ciągle tam biorą. Na bóle pomaga regularne oczyszczanie zbiornika, takie zalecenia mialem od urologa i u mnie faktycznie się sprawdzało. Oczywiście po opróżnieniu mam lekkie zaostrzenia, ale potem jest dużo lepiej. Spróbuj też z Colostrum, mi pomogło i to bardzo. Brałem w płynie i większą dawkę niż zalecaną, po 2 miesiącach czułem się jak nowonarodzony. Kurację ciągnałem 4 miesiące i jest trochę gorzej, ale teraz wracam do kuracji.
 
Panowie... dopiero w piątek (20 Listopada) jestem umówiony do urologa, żeby podejrzał mi na USG moje pobolewające lewe jądro.

Wyczytałem.. że zapalenie cewki/prostaty sprzyja powstaniu stanu zapalnego w jądrze/najądrze.

Mieliście kiedyś taki problem ?
 

góral

Active member
Ból jąder pochodzi może pochodzić od zapalenia prostaty ból lewego jądra też przeważnie od zapalenia prostaty może też być zapalenie najądrza ja tak miałem
 
Od razu zapytam, czy zapalenie najądrza widać na USG ? Czy trzeba to poprzeć wynikami z labolatorium ?

Drugie pytanie.. czy takowe zapalenie najądrza łatwiej wyleczyć.. niż ZGK ? :/
 

góral

Active member
Lekarz robił USG prostaty i badał jądra przy badaniu jąder czułem ból zapalenie najądrza chyba szybciej wyleczyłem jak prostatę bo do dziś mam nawroty zapalenia niebakteryjne
 

Podobne tematy

Do góry