• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

polakpoko

Member
Oczywiście, że ma sens. Posiew nasienia to jest podstawowe badanie. Nie daj się zwieść wpisom bliztkriega, który sam siebie neguje - najpierw pisze, że wymaz z gruczołu / test 4 szklanek jest okej, poźniej pisze, że i tak bakterie, które tam wyjdą mogą nie mieć znaczenia.
 

bul

New member
oczywiście, że tak.Posiew jest pierwszym badaniem stwierdzający ZGK. Blitzkrieg całkowicie odleciał, stawia się w roli lekarza a do tego dużo mu brakuje.
Generalnie wynik dający bakterie i podanie antybiotyku celowanego też daje efekt w kilku procentach przypadków.
 
Ostatnia edycja:
Posiew nasienia nie jest w 100% miarodajny. Mamy tu setki przypadków, gdy z nasieniu było czysto lub była inna bakteria niż w wydzielinie gruczołu krokowego. Masaż gk ma szansę na naruszenie filmu bakteryjnego, w ten sposób, że patogen wydostanie się z wydzieliną przez cewkę na zewnątrz.

polakpoko, jak kolega wcześniej zauważył, negujesz - nic nie proponujesz. Nie pokazujesz potencjalnych przyczyn. Ty masz coś w ogóle do powiedzenia oprócz tego, że jesteś przeciwko metodom naukowym i procedurom stosowanym przez urologów? Nawet prostego tekstu nie potrafisz dobrze zinterpretować. Może lampę komuś wciśnij, co? :)

oczywiście, że ma sens. Posiew nasienia to jest podstawowe badanie. Nie daj się zwieść wpisom bliztkriega, który sam siebie neguje - najpierw pisze, że wymaz z gruczołu / test 4 szklanek jest okej, poźniej pisze, że i tak bakterie, które tam wyjdą mogą nie mieć znaczenia.

Naucz się czytać ze zrozumieniem. TYLE I AŻ. Złożyłem krytykę na kiepskiej diagnostyki. Jeśli interpretujesz mój wpis inaczej niż jako zachętę do szerszych badań, to radzę po prostu poćwiczyć interpretację tekstu z dobrej książki na poziomie SP / gimnazjum. Skoro narzekam, że nie robią nam badań w kierunku beztlenowych, to przecież znaczy tyle, że powinniśmy mieć je zrobione dla pełnego obrazu sytuacji. Jeśli w badaniach tlenowych wychodzi bakteria. Leczymy się, a nie ma poprawy. Może nie ona jest problemem? To po prostu wskazówka, człowieku. Żadna sprzeczność. Infekcja może być również beztlenowa, może być też atypowa (np. chlamydią). Ilu urologów brało u Was to pod uwagę? Mi na to zwróciła uwagę internistka z doktoratem. Ale żaden urolog nie sugerował szukania bakterii beztlenowych. I w końcu: nic nie mieszam. Poszerzam horyzonty zamkniętym umysłom, które wbrew nauce i praktyce twierdzą, że posiew nasienia jest najlepszym sposobem na diagnozowanie przyczyny zapalenia gruczołu krokowego. JEZU, to antynauka. Jak u płaskoziemców.

oczywiście, że tak.Posiew jest pierwszym badaniem stwierdzający ZGK. Blitzkrieg całkowicie odleciał, stawia się w roli lekarza a do tego dużo mu brakuje.
Generalnie wynik dający bakterie i podanie antybiotyku celowanego też daje efekt w kilku procentach przypadków.

Nie jestem lekarzem, to fakt. Jednak nie jestem analfabetą i potrafię przeczytać procedury, prasę medyczną w języku polskim i angielskim. A o antybiotykach, ich penetracji do gruczołu, kojarzeniu antybiotyków w leczeniu GK podejrzewam, że wiem więcej niż niejeden lekarz. To, że rzekomo odleciałem nie jest żadnym argumentem w dyskusji, tylko zwykłym, żałosnym argumentum ad personam. Zatem jeśli nie masz nic merytorycznego do powiedzenia oprócz dopierdalania się do mojej ksywy, weź przepadnij. Każdy potrafi napierdalać gównem po drugiej osobie, ale nie każdy potrafi coś wnieść do tematu.

Mogę tylko dodać, że możliwe jest także uzyskanie miarodajnego posiewu, gdy mamy do czynienia z samoistnym wyciekiem z cewki moczowej ropnej wydzieliny. Dzieje się tak wtedy, gdy mamy stan zapalny o znacznym stopniu zaostrzenia i zainfekowana wydzielina uchodzi cewką.

Wydaje mi się to jak najbardziej możliwe. Nic tylko mieć wymazówkę pod ręką. Ze mnie też czasem ciekło, ale nie powiedziałbym, że ropnie. Przy większych bólach prostaty i podnieceniu, przed oddawaniem moczu najpierw wyciekała wydzielina gruczołu krokowego.

oczywiście, że tak.Posiew jest pierwszym badaniem stwierdzający ZGK. Blitzkrieg całkowicie odleciał, stawia się w roli lekarza a do tego dużo mu brakuje.
Generalnie wynik dający bakterie i podanie antybiotyku celowanego też daje efekt w kilku procentach przypadków.

Oczywiście, wirtuozie diagnostyki. Załóżmy, że kolega ma bezobjawową bakteriurię. Jest ZUM, ale on go nie odczuwa. Co da posiew nasienia? Posiew nasienia da fałszywie dodatni wynik z bakteriami pochodzącymi z układu moczowego. Dlatego ktoś wymyślił test 4 szklanek. ŁO PANIE, JAKI TEN KTOŚ BYŁ PRZEZORNY. JAK TEN KTOŚ SOBIE WYOBRAZIŁ różne scenariusze. O Panie! KUR*WA, DZIĘKUJEMY LUDZKOŚCI ZA TEGO GENIUSZA, którego negujesz Ty... I na pierwszych szklankach wyjdzie ZUM. A na kolejnych etapach być może więcej. Ale jak wychodzi ZUM, to się go pozbywasz i ponawiasz posiew wydzieliny gruczołu krokowego.

Do znudzenia. Przykładowy nr Przeglądu Urologicznego:
Przegląd Urologiczny - Bakteryjne zapalenie stercza
Te procedury różnią się detalami - generalnie sprowadzają się do jednego.
CYTUJĘ: "Kolejnym krokiem jest badanie bakteriologiczne moczu oraz wydzieliny po masażu stercza zebranego według testu 4 szklanek Mearesa-Stameya".

albo dalej - CYTUJĘ:

"Zaproponowany algorytm postępowania w przypadku podejrzenia zapalenia stercza wygląda następująco:
1. Ocena kliniczna
2. Badanie ogólne moczu z posiewem
3. Wyłączenie chorób przenoszonych drogą płciową
4. Dzienniczek mikcji, uroflometria, zaleganie moczu po mikcji
5. Test 4 szklanek wg Mearsa-Stameya !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
6. Ocena mikroskopowa ejakulatu/EPS
7. Posiew ejakulatu/EPS
8. Wdrożyć antybiotykoterapię w razie podejrzenia zapalenia stercza"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

polakpoko

Member
"Mamy tu setki przypadków, gdy z nasieniu było czysto lub była inna bakteria niż w wydzielinie gruczołu krokowego." - prosze wypisz co najmniej 10 takich przypadków :D.
"Oczywiście, wirtuozie diagnostyki. Załóżmy, że kolega ma bezobjawową bakteriurię. Jest ZUM, ale on go nie odczuwa" - o matko Twoim zdaniem należy zostawic w spokoju bakterie w moczu i nie dać na nie antybiotyku, no jasne niech przejdą do gruczołu krokowego sobie spokojnie....
blitzkreieg oczywiście, ze mam do powiedzenia moim zdaniem Twoje rady są SZKODLIWE, ze wzgledu na fakt, że to jest slepa uliczka - miliard badań, (najlepiej niech partnerka zrobi masaż i pobierz tak wydzieline - tak tu sugerowałeś Ty) i te miliard badań zacznie sie wzjamenie wykluczać. Neguje taką dignoastykę, którą tylko Ty zalecasz, myślisz, że uruolodzy na cąłym świecie się mylą skoro nie robią takich testów jak Ty polecasz. Już tu pisałem, ze było badanie które wykazało, że bakterie w sterczu mają też bezobjawowi mężczyźni. Istotnym markterem stanu zaplnego są leukocyty w takim posiewie.

Co do rad to powiem tak, może komuś sie przyda nie popełni tego samego błędu co inni:
- obrzezanie nie działa,
- bakterifoagi nie działają,
- bardzo długie antybiotykoterapie (celowane) w większości nie działają,
- autoszczepionki nie działją
- masaż porostaty w połączeniu z antybiotykami nie działa (poczytajcie sobie po angielsku na forach o tzw Manilla Protocol)
- zastrzyki bezposrednio w prostate z antybiotykami to ściema (poczytajcie o dr song w chinach)

- Jak wyszły bakterie w nasieniu to na to antybiotyk dać około 6 tygodni max (celowany), dodać do tego diete przeciwzapalną i może się udać
 

prostownik

Active member
Trzeba sobie zdać sprawę że każdy chory na zgk może mieć inne objawy/bakterię, i inaczej "dorobił" się tej choroby dlatego nie ma jednej uniwersalnej recepty dla każdego.
 

tomek745

Member
Ja jestem pod wrażeniem wiedzy blitzkrieg a i dalej będę czytał wszystko co dotyczy zgk czy będzie z racją czy nie czy kiedyś mi pomoże czy nie. Smutne to jak jeden przed drugim chorym udowadnia swoją wyższość zamiast się wspierać. Swoja droga Forum jak forum zdarzają się przypaly wiadome...
 

marcelus

Active member

Davixon

Active member
Ja mam, ale tylko rano kiedy mocz jest taki mocno żółty później się uspokaja piecze bardziej jak przejdę po czymś zimnym boso. Zrobiłem wymaz z cewki czysto i posiew nasienia tez czysty, a objawy są. Teraz przymierzam sie do wymazu po masażu stercza tylko muszę znaleźć lekarza na Podkarpaciu co mi pobierze.
 

tomek745

Member
Ja mam, ale tylko rano kiedy mocz jest taki mocno żółty później się uspokaja piecze bardziej jak przejdę po czymś zimnym boso. Zrobiłem wymaz z cewki czysto i posiew nasienia tez czysty, a objawy są. Teraz przymierzam sie do wymazu po masażu stercza tylko muszę znaleźć lekarza na Podkarpaciu co mi pobierze.
Daj mi znać na priv ok czy coś wyszlo
 
Panowie jak jest u was z nasieniem przy naszych dolegliwościach.. kiedy brałem mój pierwszy antybiotyk Levoxe w grudniu 2018, to pamiętam że miałem bardzo gęste, zgłaszałem to urologowi na wizycie.. to odparł mi że świadczy to o infekcji...

Ostatni antybiotyk na prostatę brałem w styczniu.. od jakiegoś czasu.. obserwuje że moje nasienie jest bardziej wodniste (rzadsze), jest też go objętościowo mniej.

Co wy na to ?

Niby kiedyś czytałem.. że jakaś tam.. część nasienia jest produkowana i przechowywana w prostacie.
 

procek

Member
Co wy na to? Byłem dzisiaj u mojego łapiducha. Próba Stameya wykazała że mam w prostacie Escherichia Coli a wcześniej wymaz z cewki ujawnił gronkowca złocistego. Obie france wrażliwe na wszystko. Z uwagi na fakt, że informowałem go że miałem po Cipro zapalenie ścięgna achillesa nie przepisał mi fluorochinoli. Dostałem na pierwsze 10 dni dwa razy na dobę po dwie tabletki biseptol (co jest dużą dawką) a na kolejne 20 dni po jednej tabletce dwa razy na dobę. Mam równocześnie zażywać nitroxolin forte co ma wspomóc działanie antybola. Pozdrawiam
 

Davixon

Active member
Siemanko :) byłem 2 razy na pijawkach nie pomogły nawet trochę tylko było gorzej jak mi sporo krwi uciekło i węzły chłonę sie powiększyły. Kobita od pijawek powiedziała ze poprawa może nastąpić nawet po dwóch miesiącach ha ha
 
Witam Panowie... Myślałem że wychodzę z tego gó..na na prostą.. od marca czułem poprawę.. od kwietnia czułem się w 90% zdrowy... Aż do wczoraj.. na noc.. zaczęło mnie boleć pod spodem (między odbytem a jądrami). Ból nasila się podczas zaciskania zwieracza (coś ala jak siekamy i chcemy zatrzymać mocz). Dzisiaj widzę że już jest minimalny wyciek z cewki tak jak wcześniej przy bólach :(
Mogłem to przeziębić wczoraj w pracy ?
 

Podobne tematy

Do góry