• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

robson999

Active member
Pewnie wszystkie oprócz brzydkiego zapachu mogą być bakteryjne i mięśniowe. Może źle to ująłem tym typowo bakteryjne chodziło mi po prostu o objawy. W moim przypadku na kilka prób stameya nigdy nie wyszło nic innego niż to co wyszło w cewce i nasieniu wiec po co je robiłem ? pewnie dla pieniędzy. jestem ciekaw jak wychodzi u pozostałych którzy ją wykonują ?
 

robson999

Active member
to w Twoim przypadku badanie miało sen było tak za kazdym razem ? szkoda że nie robiłeś cewki bo wydzielina z prostaty idzie przez cewkę wiec może tam się zabrudziła.
 

dychu_

New member
Ja mialem robione posiew moczu i nasienia + wymaz z cewki po masażu stercza w laboratorium przyszpitalnym w Tarnowie. Pozniej posiew moczu w alabie. Nastepnie wymaz z cewki po masazu prostaty w Synevo.
A na koniec wymaz z cewki w w laboratorium Cigen w Ostrowie Wlkp.
Koszmar trwa już ponad dwa lata. Codzinnie bol koncowki cewki przy oddawaniu mikcji, pozniej rozlewa sie to na posladki, zwieracze uda. Ustaje badz nie i od kolejnej mikcji to samo.
Jesli duzo sie ruszam i skorzystam z toalety oddam mocz praktycznie bez bolu, z malym bolem.
Dzialam od grudnia regularnie z urofizjo, ale żadnego przełamania niestety.
Antydepresanty i leki na bole neuropatyczne przepisane, ale nie skorzystałem jak do tej pory
 

lakiluk

Member
@robson999 U mnie w ostatnich badaniach cewka czysto,nasienie też a próba armagedon...to samo pod napletkiem.Pytałem ostatnio o sens tych wszystkich badań doc.G i w odpowiedzi usłyszałem,że te badania są obarczone b.dużym błędem dlatego robione są w komplecie ( mniejsze ryzyko przeoczenia,itp) Co ciekawe u mnie nie zawsze tak było, zdarzało się zarówno w cewie oraz moczu no i zawsze w wydzielinie gruczołu krokowego.
 

Damien777

Member
Wszystkie te fizjoterapie i lekki antydepresyjne to tylko maskowanie bólu nie przyczyną znałem osobę która bolały jądra i po tych lekach miała spokój ale jak odstawiła problem nawracał.
 

robson999

Active member
@lakiluk albo zanieczyszczona próbka płyn pobiera się patyczkiem który może zebrać bakterie z okolicy ujścia cewki i dlatego w próbie masz to samo co pod napletkiem. Jesli częścią nasienia jest płyn z prostaty to jak nasienie może być czyste skoro w prostacie są bakterie?
 

lakiluk

Member
@robson999 masz rację zresztą większość urologów tak uważa i olewa próbę Stameya ale badania są jakie są, nic nie poradzimy,w mojej ocenie jest to trochę loteria..mój przykład: w dniu próby Stameya rano oddaje pierwszy mocz,pakuje w termos i jadę do Badbak,na miejscu w W-wie robię jeszce wymaz z cewki i spod napletka i jadę na próbę...odbieram wyniki po 3tyg. i w moczu porannym czysto a w moczu przed masażem stercza bakterie.. jakim cudem? To samo nasienie...w badaniach czysto w wydzielinie gruczołu krokowego bakterie..ale reguły nie ma ..czasem mam wszędzie,łącznie z cewka. To bardzo indywidualna sprawa każdy ma inaczej,cała choroba to wielka zagadka z pytaniami bez odpowiedzi..
 

Damien777

Member
@lakiluk w punkt nic dodać nic ująć jak to dziadostwo czasami potrafi się zachowywać Miałem przez lato np. parcie tylko jak jechałem samochodem do pracy w innych przypadkach nie występowało i ciekawi czy stres to nasilał czy jaki pieron.
 
Ostatnia edycja:

wijas

New member
Witajcie. Czytam ten temat od dłuższego czasu, chociaż sam należe do osób zdrowych. Mianowicie interesuje mnie jedna kwestia, którą ktoś gdzieś i kiedyś przedstawił, ale nie miałem okazji jej zweryfikować.
Jakiś czas temu przeczytałem, że mężczyźni po zabiegu obrzezania całkowitego bardzo rzadko chorują na zapalenie prostaty. Zapewne chodziło o zapalenie bakteryjne, bo zanim zacząłem śledzić ten temat, to nie miałem pojęcia o tych rodzajach zapalenia.
Dlaczego pytam? Bo sam jestem od 13 lat obrzezany i trochu mnie ta kwestia zastanawia.
 

Arktik

Well-known member
@wijas Byłem obrzezany od kilku lat i zachorowałem. Jedynie mogę stwierdzić że nie mam objawów od cewki moczowej lub są one nikłe i rzadkie a może po prostu spięte mięśnie tam czasami promieniują ale to bardzo rzadko. W Stanach też chorują a tam prawie każdy obrzezany.
 
  • Like
Reactions: Nik

wijas

New member
Dziękować za odpowiedź. Po prostu chciałem to w jakiś sposób zweryfikować. O stanach nie mam pojęcia, bo jak mówie, dowiedziałem się o kilku kwestiach z tego tematu.
Tak samo dzięki wam rozwiany został mit, że tylko starsi mężczyźni chorują.
Zdrowia wszystkim życzę
 

marcelus

Active member
@lakiluk wydaje mi się, że posiew z wydzieliny z cewki po masażu ma największy sens. Przez kilka lat wychodził mi tą drogą faecalis w przyszpitalnym labie i teraz wyszedł mi też w badbaku.
 

lakiluk

Member
@marcelus tak naprawę ilu ludzi tyle opini..Ja nie wiem co lepsze i bardziej wartościowe,myślę jeśli ktoś choruje na PBZGK to bakterie ma okresowo wszędzie tylko niezawsze da się je wyłapać, ja nawet w akcie desperacji zrobiłem badania w BB na dwóch zdrowych osobach (kobieta i mężczyzna)Mój cel to sprawdzić samo labo i raz na zawsze skończyć z mitami o nie wiadomych przyczynach zapalenia gruczołu w którym są bakterie.Zleciłem posiew moczu,nasienia oraz cewki..wszędzie było czysto nawet w cewce u mężczyzny,natomiast u kobiety były bakterie tylko na wargach sromowych w jakimś niskim poziomie..(niby norma u kobiet)Trzecia zdrowa osoba to moja żona wyniki jak wyżej..więc moim zdaniem bez większego znaczenia gdzie są bakterie u chorego bo zdrowe osoby mają czyste posiewy lub bakterie w tak niskim poziomie że nie robią bałaganu wyniki konsultowałem z doktorem G...bo nie mogłem uwierzyć że tak to wygląda i byłem przekonany że bakterie mają wszyscy ciekaw byłem tylko ile ich mają i jaki będzie antybiogram,którego z oczywistych względów nie dostałem.Pytanie podstawowe to nie gdzie tylko jak bakterie dostały się w te miejsce no i jak się ich pozbyć..
 

marcelus

Active member
@lakiluk ciekawy eksperyment ze zdrowymi osobami, moja partnerka nie ma czystych posiewów a objawów w ogóle nie ma. Ja z kolei wiele wiele razy dawałem do laba mocz lub nasienie a tylko z wydzieliny z cewki po masażu wychodziły bakterie. Wiem, że u niektórych i w nasieniu lub moczu wychodzi, ale wydzielina z cewki idzie od razu na wymazówkę i może być w transporcie. W przypadku moczu tylko jego część trafia do pojemnika, nie oddajemy przecież całego wysikanego.
Skoro chodzisz do doktora G to zapewne wyjaśnił skąd bakterie w prostacie. Świetnie to też wyjaśnia dr. Kurczabińska-Luboń w jednym z wywiadów na yuotubie, mogę podesłać link jak będzie kogoś interesować. Notabene i do niej trafiają młodzi mężczyźni z zapaleniami prostaty, a zajmuje się przecież mikrobiomem a nie urologią.
 

Podobne tematy

Do góry