• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

lakiluk

Member
@prostatitis_master Zapalenie jelit to podobna sytuacja jak zapalenie prostaty..ilu chorych tyle objawów,dosłownie.Gastroenterolodzy mało wiedzą na temat tych chorób i są równie bezradni jak urolodzy w zapaleniu prostaty.Zrobią kolonoskopie,kalprotektyne ewentualnie jak się trafi na bardziej ogarniętego może wycinki odda do badania his-pat i over..Oczywiście probiotyki,kefirki i dieta lekkostrawna...zawsze ,przecież bez tabletek z gabinetu pacjentów się nie wypuszcza.Diagnoza:Ma pan IBS lub NZJ i wyśle do psychiatry.Tam znów się nachodzisz,zapłacisz swoje,naładujesz anydepresantów i wracasz do kolejnego konowała..i odnowa.Gastroskopia,kolonoskopia,panel alergenów pokarmowych,wodorowy test oddechowy, TK,MR,enterografia i parę innych rzeczy za kilkadziesiąt tysięcy i tyle..Chyba taka pana uroda...To jest właśnie Polska,mija parę lat i masz zapalenie pęcherza, prostaty i lądujesz na forum...
 

Zielik

Member
Witam ponownie, czy może ktoś z was wyleczył się z przewlekłego spięcia mięśni wokół prostaty, wyleczyłem się z zapaleń pęcherza i prostaty, ale pozostał mi ból w miednicy, wiem że jest to ból na tle nerwowym , czasami ustaje całkowicie, trochę pomaga rozciąganie mięśni ale na krótko, największy czynnik to nerwy, dzień po alko jest lepiej ale potem znów się nasila, próbowałem leków od psychiatry ale to nic nie dało i odstawiłem, najlepiej byłoby żyć bez stresu ale to w moim przypadku nie możliwe, czasem jest to dla mnie nie do zniesienia, dziwne to jest myślałem że to ustanie po pół roku ale nic z tego.
 

Zielik

Member
Nie pamiętam co to było konkretnie, ale były to leki zobojętniające, tzn tak się czułem wiałem co nieco wywalone :), lecz skutek rozluźniający dla miednicy był znikomy, zadziwiające jest to że czasem jak zajmę sie pracą którą lubię i się mi układa to nie czuję nic, ale tylko to skończę 10min i ból wraca, jak miałem zapalenie prostaty to ból był jednolity i cisnął mnie równo i nie mijał, troche się martwię bo wiem że ten ból może znów spowodować zapalenie i będę w czarnej d......., miałem zalecone masaże perektum czy jakoś tak ale po pierwszym uciekłem było gorzej i jakoś w to nie wieże że mi to pomoże, kórde nie wiem może joga czy coś podobnego spróbować.
 

Zielik

Member
Zobaczę czy to brałem, generalnie brałem leki na zwiotczenie mieśni, tylko oto powodowało jeszcze większą irytacjie ze względu na brak sił i koło się zamyka, biorę tylko cały czas adatam ale to raczej g...... daje poza tym że w głowie coś trochę inaczej ciężej się skupić,
Ogólnie boję się już brać dziwnych leków na mięśnie, bo niby coś lekko pomogą ale powodują inne objawy które są jeszcze bardziej uciążliwe w pracy.
Generalnie rozciąganie miednicy przynosi ulgę tylko co z tego jak po 10min jest to samo, nie wiem czego się czepić, wygląda na to że to idzie z głowy, nie wiem mam się pisać na przeszczep ?
Obecnie zrobiłem rezonans kręgosłupa, bo nigdy nie miałem robionego, byłem u rehabilitanta mówi że mam krzywą miednicę i to przez to , tylko że nikt mi wcześniej tego nie powiedział, zakazał zakładanie nogi na nogę, czy siedzenia na stopie, powiem że z tym to miał rację, próbuję obecnie ćwiczeń rozciągających ale widzę że dopuki mam łep pełen problemów te ćwiczenia to w kij dmuchał.
 

robson999

Active member
@Zielik najgorsze jest to z tym rozciąganiem mięśni że ludzi oczekują natychmiastowych efektów i ich brak zniechęca do dalszych ćwiczeń. Ważna jest systematyka szczególnie jesli jesteś zestresowany prawdopodobnie będziesz musiał ćwiczyć do końca życia efekty pojawią się z czasem. ja wykonuje ćwiczenia zapobiegawczo żeby objawy nie wróciły. skurcz mięśni powoduje też wychłodzenie wiec unikaj zimna
 

Zielik

Member
Odstawiłem właśnie adatam i staram się codziennie rano i wieczorem trochę porozciągać, ale właśnie jestem na etapie ukończenia różnych projektów i powiem że już czuję się lepiej bo skurcz jest o połowę mniejszy, odstawiłem też całkowicie wiadomości i radio to powoduje że chyba jestem spokojniejszy.
 

LXIV

Member
Witam
Czy ktoś z forumowiczów miał resekcję gruczołu krokowego z powodu przewlekłego zapalenia prostaty, jeśli tak to z jakim skutkiem ?
 

Sick

New member
Panowie jakie mieliście lub macie objawy kto chorował bądź choruje na zakażenie układu moczowego w tym prostaty na feacalisa i czy można się tego pozbyć ?
 
Witam Kolegów,

Ostatnimi czasy.. koleżanka poleciła mi masażer (magic wand). Myślałem że to zabawka tylko dla kobiet, ale przekonałem się że żyłem w błędzie.

Panowie.. czy dla nas mężczyzn, doprowadzanie się do wytrysku takim masażerem, niesie jakiegoś zagrożenia ? Nie wiem.. mocne wibracje nic nie popsują w prąciu ?
 

Japko

New member
Hey, nie wiem czy to dobre miejsce, jeśli nie to przepraszam i proszę o dobry kierunek ;-))
Chciałbym zapytać jakie macie dolegliwości przy enterokok faecalis ?
U mnie wyszły nieliczne kolonie w nasieniu, niebawem robię badanie stameya to się coś dowiem jeszcze być może.
z objawów u mnie.
uczucie pieczenia ujścia cewki moczowej czasem.
zmniejszenie ejakulatu, albo czasem w ogóle.
ból, pieczenie w kroczu.
promieniowanie do lewej nogi, stopy.

Poza wankomycyną inne leki wam pomagały, pomogły ?! Czy antybiotyki, które braliście przyjmowane były tylko w postaci wlewu? czy w postaci tabletek też pomagały w kuracji kilku tygodniowej.
dzięki za info i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

RobertS

New member
Więc pytam się doktora Szmera na jaki zamienić , on odpowiada każdy inny tylko nie ten, no po prostu komedia tragiczna jakaś i nauczyłem się metodą prób i błędów że nim zrobię teraz jakiś krok w leczeniu sam muszę być najpierw przekonany że to ma sens i wujek google oczywiście uruchomiony, bo jak zdasz się tylko na tych domorosłych felczerów to już po tobie, większość lekarzy działa metodą na adwokata im dłużej pacjent będzie przychodził tym więcej się zarobi.
Cześć,
Leczę się psychotropami i od lipca brałem bupropion (NDRI), teraz mam zmienić na Dulsevie (SNRI). Zmagam się z zapaleniem prostaty również i chciałem skonsultować czy leki te rzeczywiści są problemem w kontekście napięcia mięśni dna miednicy. Wydaje mi się, że mięsnie mam mocno pospinane, bóle dokuczają mi na co dzień. Daj znać proszę na jaki lek zamieniłeś dulsevie.
 

Zielik

Member
Chodzi oto że podobno dulsevia może powodować skurcz mięśni, a w przypadku walki z prostatą to się trochę gryzie, generalnie próbowałem dulsevię i jeszcze jakiś inny ale to jest opłacalne tylko by się podnieść trochę na duchu, na dłuższą metę i tak kicha jeśli chodzi o moje doświadczenia bo masz na wszystko częściowo wywalone i robota się nie trzyma, ja teraz nawet odstawiłem adatam bo jednak też mąci w głowie , a ja w moiej pracy muszę mieć czysty umysł, a du.....a boli jak bolała, teraz mam masaże pleców i też widzę że będzie kicha, jak się porozciągam kilkanaście minut ulga i znów to samo, rozglądam się na razie za akupunkturą ponieważ jednak mam spiętą miednicę ale i kark ciężko mi obracać głową do tyłu.
 

RobertS

New member
Dzięki za odpowiedź. Napisałem też wiadomość do Ciebie na priv. Jakbyś mógł się odezwać do będę wdzięczny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Podobne tematy

Do góry