• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Jerzy W

Well-known member
Dostałem dzisiaj wyniki badań z Badbak. Posiew, mocz - czysto. Natomiast wydzielina po masaż protesty - enterococcus faecalis liczne kolonie. W cewce pojedyncze.

chyba w końcu znalazłem winowajcę mojego zapalenia.
Taka diagnoza to na pewno rozczarowanie dla urofizjoterapeuty, który chętnie zaoferowałby by 2-3 zabiegi w tygodniu po 150 przez 2-3 miesiące "no wie Pan, tyle to jest minimum, aby był efekt".
 

Jerzy W

Well-known member
Według mojego lekarza też najczęstszy winowajca to fekalis.
To nasza wesoła gromadka: Bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego wywoływane jest najczęściej przez bakterię Escherichia coli i Enterococcus faecalis. Inne bakterie wywołujące zpalenie stercza to bakterie z rodzaju Klebsiella, Proteus mirabilis i Pseudomonas aeuroginosa.
 

Arktik

Well-known member
Taka diagnoza to na pewno rozczarowanie dla urofizjoterapeuty, który chętnie zaoferowałby by 2-3 zabiegi w tygodniu po 150 przez 2-3 miesiące "no wie Pan, tyle to jest minimum, aby był efekt".
Nie wiem do kogo Ty pijesz. Mam olać temat fizjoterapeuty mimo że lekarz którego mi tutaj polecano kazał mi do niego iść? Mięśnie mam ewidentnie napięte.
 

przemix

Active member
Nie wiem do kogo Ty pijesz. Mam olać temat fizjoterapeuty mimo że lekarz którego mi tutaj polecano kazał mi do niego iść? Mięśnie mam ewidentnie napięte.
Jak Ci pomaga to powinieneś chodzić.
Mi urolodzy w Poznaniu wmawiali że nam niebakteryjne zapalenie.
Tez chodziłem do urofizjoterapeuty i to przez długi czas do tej pory rozciągam w domu mięśnie dna miednicy.
 

przemix

Active member
Najbardziej wkur****ce jest to ze przez pare lat żadne urolog nie potrafil mnie dobrze zdiagnozować dlatego najważniejsze jest alby trafić do dobrego uro i zrobić komplet badań.
 

Jerzy W

Well-known member
Nie wiem do kogo Ty pijesz. Mam olać temat fizjoterapeuty mimo że lekarz którego mi tutaj polecano kazał mi do niego iść? Mięśnie mam ewidentnie napięte.
Do nikogo personalnie. Po prostu ostrzegam przed skupianiem się na urofizjoterapeutach jako rozwiązania naszego problemu. W 95% to bakterie są przyczyną. Fizjoterapia pomaga zmniejszyć objawy, przynosi ulgę, ale to nie jest droga do wyleczenia.
Nie ma co im nabijać kabzę. Lepiej nabić Gołąbkowi na przykład.
Kiejna z Gdyni też mnie wysłał do baby, która u niego wynajmuje gabinet, pomimo, że sam na pewno wiedział, że to gówno da, dużo kosztuje i tylko robi babie dobrze, a nie mnie. Kulas (skreślić L).
 

Grom

Well-known member
Gołąbek czy nie Gołąbek to tak naprawdę nie ma znaczenia. Musicie znaleźć lekarza, który porządną diagnostykę traktuje priorytetowo a potem ma odwagę przywalić Wam serie antybioli w długich i bardzo wysokich dawkach. Innego wyjścia nie ma. Urofizjoterapeutka, do której chodziłem powiedziała mi, że ćwiczenia indywidualne robią tą samą robotę co ona tylko będzie to dłużej trwało, ale jeśli jest bakteria to jej ćwiczenia pomogą o tyle, że nie będzie trzeba walić przeciwbólowych aby przeżyć dzień czy noc. Po antybiotyku zacząłem codziennie ćwiczyć rozciąganie mięśni dna miednicy i efekt jest bardzo dobry. Teraz już ćwiczę co drugi dzień i też jest super.
Wszystkie wątki walki z przewlekłym zapaleniem muszą mieć swoją kolejność w czasie i przestrzeni 🙂
 

Illmatik

Well-known member
Panowie a jakie opinie macie o szmerze? Warto ? Rozważam wizytę online z powidła braku możliwości wyjazdu na ten moment i braku dobrego lekarza w mojej części Polski
 

Mnichu

Well-known member
On i gołąbek to jedyni urolodzy w Polsce którzy znają sie na robocie. Zresztą oboje znają sie prywatnie bo razem sie uczyli zawodu.
 

Arktik

Well-known member
On i gołąbek to jedyni urolodzy w Polsce którzy znają sie na robocie. Zresztą oboje znają sie prywatnie bo razem sie uczyli zawodu.
Jednak podejście trochę inne. Od Szmera nie dostaniesz wankomycyny czy meroperenu za które tutaj tak zachwala się Gołąbka. Nawet fluorogown@ jest wypisane w ostateczności z tego co mówił. Mam nadzieję że Dominik Toreno nie dojedzie nas za te słownictwo.
 

Arktik

Well-known member
Panowie a jakie opinie macie o szmerze? Warto ? Rozważam wizytę online z powidła braku możliwości wyjazdu na ten moment i braku dobrego lekarza w mojej części Polski
Myślę że warto na początek sam tak zrobiłem pamiętaj że przez telefon nie zrobi Ci USG i nie włożyła palca w odbyt.
 

Podobne tematy

Do góry