• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Crane

New member
Aktualnie jestem na etapie diagnozy i mam takie pytanie. Czy wszystkie posiewy trzeba wykonywać tlenowo i beztlenowo? W sensie mocz, nasienie i wydzielina z gruczołu krokowego?
 

pjoter

New member
Panowie pomóżcie co to może być. Miesiąc temu dopadły mnie dziwne objawy. Pieczenie cewki moczowej, takie jakby palenie. Do tego łaskotanie w podbrzuszu i trudności z oddaniem moczu, po prostu rzadko sikam mimo, że pije dużo wody. Poszedłem do urologa, który stwierdził, że prostata jest nieco powiekszona ale zalecił obserwacje i wizytę za pół roku ale jest coraz gorzej, objawy praktycznie codziennie, boję się żeby nie rozwinęło się to w coś poważnego, zapisałem się do innego urologa ale on dopiero pod koniec miesiąca. Wyczytałem, że gruczoł może uciskać na pęcherz i są takie problemy i nie wiem co robić czy coś bez recepty mi pomoże? Coś na wysikanie się do końca albo na stan zapalny choć nie wiem na co. Zrobiłem badanie ogolne moczu I ok, posiew ujemny. Morfologię ok, Crp dobre i psa też ok 1,2. Co to może być i jak sobie z tym poradzić samemu? Generalnie nie boli ale dyskomfortvw podbrzuszu jakby chciało się siku a nie mogę i złe samopoczucie :(
 

Damien777

Active member
Zrób posiewy moczu nasienia wymaz z cewki i idź do internisty z wynikiem najlepiej antybiotyk na minimum miesiąc z antybiogramu a najlepiej dwa-trzy.
 

wpiot

Active member
@pjoter
Sam bez lekarza możesz jeszcze:
z diagnostyki: zrobić posiew z nasienia, internista może zrobić ci USG jamy brzusznej z widokiem na prostatę i pęcherz, porówna pęcherz przed i po sikaniu, może termin będzie szybciej niż do urologa.

Z lekarstw to na zapalenia moczowe polecam urosal a na prostatę czopki proxelan. Kilka osób z problemami z prostatą myślało, że mają hemoroidy i im czopki na to schorzenie pomagały.
Niektórym pomaga ciepły okład, niektórym bóle odpuszczaja po alkoholu, nie ma tutaj złotego środka.

Może termin do uro fizjoterapeuty będzie szybciej niż urolog? Możesz też spróbować sam kilku ćwiczeń na miednicę.
Jeśli masz duże bóle to nie krępuj się, jedź do szpitala z urologią i izbą przyjęć, powiedz, że nie potrafisz się wysikać do końca, najwyżej poczekasz kilka godzin. Ja miałem zapalenie powrózka nasiennego podczas świąt i pomogli bez żadnych problemów.
 

pjoter

New member
Dziękuję za odpowiedź i wyjaśnienie pewnych kwestii. Właśnie w aptece pani mówiła, że to na hemoroidy - pewnie nie wiedziała, że pomaga. Kupiłem to co napisałem wcześniej. Mnie prostata nie boli, nawet nie wiem gdzie i jaki to bol. U mnie taki ucisk pęcherza, łaskotanie jakby sikac się chciało a nie mogę. Dużo pije i mało sikam. Podczas sikania nic nie boli ale cały czas ucisk. Na początku jak to się zaczęło pod koniec czerwca, to zaczęła piec mnie cewka moczowa, później moszna i to pieczenie za a przed tylkiem. Kupiłem clotrimazolum gsk, bo wyczytałem, że takie objawy daje grzybica czyli pieczenie. Smarowałem się kilka dni ale nie przechodziło i też żadnych zmian skórnych itp. Nie mam pojęcia co to jest. Mocz ogólny i posiew ok, psa ok, krew ok ale jak byłem u urologa, to w usg widział powiekszona prostate i nie wiem czy to ucisk na pęcherz czy coś tam się dzieje, bo piecze i ucisk pęcherz.
 

RafalWr

Member
Niestety dołączyłeś do grona zapaleńców. Poszło z cewki na prostatę u mnie tak było . Moje wyniki badań też były idealne a cierpiałem, crp, ob, krew, psa, posiewy we Wrocławskich labach wszystko idealnie . Od jednego z urologów po 3 miesiąca diagnostyk usłyszałem , nie wymyślaj sobie Pan choroby .Poczytaj forum, koledzy naprowadzili mnie na porządne laboratorium i badania. We Wrocku znają się tylko na operacjach a nie leczeniu orzeszka .
 

pawel2435

New member
Moglbym prosic o adres laboratorium krakow prokocim? Bo po wpisaniu w google wyskakuje kilka, w ktorym dokladnie zawsze robicie badania ? Robilem ostatnio w badbak ale do krk mam troche blizej i wiem juz co musze badac wiec jakiejs super rozszerzonej diagnostyki nie potrzebuje. Pozdrawiam
 

Podobne tematy

Do góry