• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

marcelus

Active member
Panowie jak jest bakteria to dieta ją nie wyeliminujemy, co najwyżej wytlumimy delikatnie objawy które przy pierwszym oslabieniu organizmu wyjdą. Wzmacnianie błony śluzowej jelit jest tutaj bym powiedzial kluczowe zwlaszcza przy antybiotykoterapii. Sa na to odpowiednie suplementy i dieta.
 
Tak z ciekawości, czy wszyscy co tutaj mają rzekome zapalenie mają równolegle problemy jelitowe? Chodzi mi o takie które były wcześnie ja nie te nabyte ewentualnie przez antybiotyki (różnie bywa). Do tego kwestia mechaniczna - nie obserwujecie u siebie jakichś większych asymetrii w miednicy/biodrach? Sprawdzacie się pod kątem ćwiczeń czy któreś przypadkiem wam nie nasilają objawów?
 
Prędzej sie kłaniam ku teorii według Szmera - że to od jelita do prostaty mogą wskoczyć te rzekome bakterie, dlatego pytam czy wy tutaj mieliście przed chorobą jakieś problemy przewlekłe z tym związane.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
A atakowałeś temat od strony diety i probiotyków? Hemoroidy się bez powodu nie robią zresztą jak to wszystko co tutaj spotyka wszystkich. Ja np mam potwierdzony IBS ale nie wiem czy jakkolwiek to łączyć z dolegliwościami, na upartego można.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Arktik

Well-known member
Atakowałem ale wtedy jak byłem zaleczony i poprawa była tylko do momentu trzymania tego jak zrobilo się gorzej daje to całe g. Lub niewiele tak jak pisałem błędne koło. Te hemoroidy raczej nie były tak naprawdę w stanie zapalnym a każdy jakieś ma.
 
Nie biore, zrezygnowałem z brania tego i zamienił mi na monural, mam brać 20 dawek co 48h więc 40 dni będę w cyklu. Jak to nie pomoże to nawet do niego nie wracam bo to bez sensu a kolejnego antybiotyku nie biorę, będę szukał innych powodów i tyle. Szkoda zdrowia na te antybiotyki. Na razie jest lepiej więc może monural działa albo coś co robie międzyczasie pomaga - nie wiem
 

marcelus

Active member
Nie miałem dolegliwości jelitowych, przynajmniej tak mi sie wydawało. Teraz juz wiem ze nigdy jelita nie działały jak powinny. Wypróżnienie powinno wyglądać tak, ze siadasz wychodzi klocek wstajesz i NIC nie zostaje na papierze toaletowym. Teraz przy priobiotykach i diecie wygląda to tak dokładnie. Wiem tez, ze poza mięśniami u mnie bylo rozszczelnione jelito, często sportowcy sie z tym zmagaja. Zapalenie gruczołu to składowa przynajmniej tych 2 spraw.

@AndrzejSzczypiPała Szmer Ci przepisal monural? Mialem od niego taka kuracje w połączeniu z drugim abx, totalnie nic to nie dalo tylko dowalilo moje jelita, przez kilka miesięcy nie moglem sie pozbierac.
 
@marcelus Jaką diete stosujesz i jakie probiotyki?

Szmer mi tak przepisał i biorę z nadzieją że to sprawe zakończy chociaż - wątpie. Potem nie tykam już żadnych antybiotyków a do niego i tak już nie wracam bo odnosze wrażenie że tylko robią sobie biznesik na ludziach. Chore ceny za wizyte i badania.
 

Arktik

Well-known member
Nie miałem dolegliwości jelitowych, przynajmniej tak mi sie wydawało. Teraz juz wiem ze nigdy jelita nie działały jak powinny. Wypróżnienie powinno wyglądać tak, ze siadasz wychodzi klocek wstajesz i NIC nie zostaje na papierze toaletowym. Teraz przy priobiotykach i diecie wygląda to tak dokładnie. Wiem tez, ze poza mięśniami u mnie bylo rozszczelnione jelito, często sportowcy sie z tym zmagaja. Zapalenie gruczołu to składowa przynajmniej tych 2 spraw.

@AndrzejSzczypiPała Szmer Ci przepisal monural? Mialem od niego taka kuracje w połączeniu z drugim abx, totalnie nic to nie dalo tylko dowalilo moje jelita, przez kilka miesięcy nie moglem sie pozbierac.
To prawda jak taki miałem zero bólu od prostaty ale to leczenie objawów
 

marcelus

Active member
@AndrzejSzczypiPała stosuje diete wedlug Raphael Kellman z ksiazki Dieta na zdrowy mikrobiom. W zasadzie gotowane warzywa z mięsem, po 2 tygodniach juz czułem mocna różnice. Jest to dieta mocno wykluczająca, po 3 tygodniach można wprowadzac pomału różne produkty.
Probiotyki to juz jest sprawa indywidualna, co innego bierze sie przy zaparciach co innego przy biegunkach, priobiotyki dostałem wedlug zaleceń dietetyk.

Obawiam sie ze dolegliwości szybko wrócą po odstawieniu monuralu, przynajmniej ja tak mialem jak i kilka podobnych komentarzy czytalem tutaj.
 

Grom

Well-known member
Macie Panowie absolutną rację co do spraw jelitowych. Dr Szmer w swoim wykładzie na YouTube stwierdza, że jego pacjentów charakteryzuje dziwna prawidłowość. Otóż zdecydowana większość ma problemy ze stresem rzutujące na jelita. Ja również tak miałem podczas choroby choć zupełnie to wypierałem. Trzeba zatem unormować tryb życia (pracy w szczególności) a potem dietą i probiotykami naprawić jelita. Dla mnie, po kuracji antybiotykiem i po szczepionce, to było kluczowe.
 

Crane

New member
Dostałem wyniki z Microgenu. Niestety... E. faecalis (High).
Pomóżcie mi zrozumieć tę sytuację. Moje problemy zaczęły się od stosunku seksualnego z nowo poznaną dziewczyną.
Czy to oznacza, że moja partnerka na coś choruje? Choruje bezobjawowo? Choruje, ale dolegliwości są na tyle małe, że nie zwraca na nie uwagi? Ukrywa coś?
Rozmawiałem z nią potem o moich dolegliwościach, ale zbyła mnie twierdząc, że ona na nic nie choruje.
 

Nik

Active member
@Nik Czy w historii twojej choroby miała miejsce taka sytuacja, że po antybiotykach miałeś gorzej? I nie chodzi mi tu o powikłania po fluorochinolonach.
Zdarzały się takie chwilowe pogorszenia, zwłaszcza wtedy, gdy dany antybiotyk zwalczył jakąś bakterie i z biofilmu wylazła kolejna, która nie była na ten antybiotyk wrażliwa.
 

Podobne tematy

Do góry