• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

pawel2435

New member
Witam od półtorej roku borykam się z kluciem w cewce moczowej, pieczeniem itp... wiele badań posiewów i wychodziło co innego w końcu trafiłem do badbak w wwa i wyszło to co mam naprawdę. Gardnerella vaginalis i Trichomonas vaginalis. Biorę tinidazolum 2000mg na raz później po 500mg/2x dzienni, ale jakoś poprawy nie widzę i nie czuje. Możecie podpowiedzieć co braliście z waszych doświadczeń i jak długo to leczyliscie? Pozdrawiam
 
Bo do tych bakterii z tego co pamiętam nie robi się antybiogramu. Jest grupa antybiotyków, ktore stosuje się w przypadku zakażenia tymi bakcylami. Ogólnie do atypowych chyba nie robi się antybiogramem ale głowy nie dam
 

dychu_

New member
Witam od półtorej roku borykam się z kluciem w cewce moczowej, pieczeniem itp... wiele badań posiewów i wychodziło co innego w końcu trafiłem do badbak w wwa i wyszło to co mam naprawdę. Gardnerella vaginalis i Trichomonas vaginalis. Biorę tinidazolum 2000mg na raz później po 500mg/2x dzienni, ale jakoś poprawy nie widzę i nie czuje. Możecie podpowiedzieć co braliście z waszych doświadczeń i jak długo to leczyliscie? Pozdrawiam
Wczesniejsze posiewy wychodzily jałowe?
 

pawel2435

New member
Wcześniej wychodziła ureaplasma w luxmedzie ale byłem na to rok leczony, zmieniłem lekarza badania w badbak i wyszło trichomonas vaginalis I gardnerella vaginalis
 

Crane

New member
Tydzień zażywałem Azithromycinum. Zrobiłem sobie tygodniową przerwę i wykonałem kilka badań. Posiew moczu w pewnej sieci laboratoriów na Śląsku, drugi posiew moczu w labie w przychodni i dodatkowo wybrałem się na wymaz z cewki do laboratorium przyszpitalnego (mają tam bakteriologię). Nic mi nie wyszło, a przy końcu badań tak mnie zaczęły boleć plecy w krzyżu, że wybrałem się do urologa.
Badania mi zrobił dość na odwal się, no ale było USG. Jak zobaczył jałowe posiewy, to z przekąsem stwierdził, że chyba jestem zdrowy, ale zapisał Metronidazol i Cetix... Co myślicie, zadziała? I czemu nic mi nie wychodzi w badaniach?
 
Ostatnia edycja:

Crane

New member
W laboratorium przyszpitalnym zalecali od 5-7 dni. Ponadto, skoro objawy się nasiliły, to chyba znaczy, że antybiotyk nie zadziałał i bakteria dalej jest w układzie, więc powinna wyjść. To tak nie działa?
 

marcelus

Active member
Branie w ciemno abx bez konkretnych posiewów jest skrajną głupotą. Szansa że pomoże jest, tylko co z tego jak po skończeniu kuracji będzie nawrót - przerabiałem to kilka razy. Nabawisz się tylko większych problemów, rozwalisz mikroflore do końca. Na początek witamina D, urosal i porządna diagnostyka w badbaku albo sprawdzonym przez innych laboratorium, potem możesz myśleć o jakiejś kuracji.
 

Damien777

Member
Tyle się pisze na forum żeby nie robić badań w takich gównianych laboratoriach 🙂 temat przerabiałem a 5-7 dni od antybiotyku to śmiech na sali.
 

Podobne tematy

Do góry