Zapalenie prostaty

Witam serdecznie, czytałem właśnie post Kazik30 o tym że wyleczył się ćwiczeniami, ponieważ miał dysfunkcje kostno stawowe . Właśnie mam zamiar zrobić mr dna miednicy tylko nie wiem gdzie się udać z wynikami do neuroortopedy, ortopedy, neurologa, fizjoterapeuty.
 
Może poczytaj @Konrad Hydraulik temat, który założył @Kazek30 . Macie bardzo podobne doświadczenia. Ćwiczenia mięśni dna miednicy mniejszej powinny coś dać bo jak widać, bakterii nie ma. Próbowałeś pregabalinę i gabapentynę i jakieś efekty były ale czy czasem jakieś lęki i stresy nie spinają Ci mięśni? Wówczas lepsza byłaby fluoksetyna a do tego codziennie ćwiczenia przez kilka miesięcy. Tak sobie dumam bo naprawdę, jak sam piszesz, pomysłu już brak.
Stres jak najbardziej nie umiem sobie z nim radzić i faktycznie czuje ze spinają się mięśnie wtedy. Kolejna rzecz to u mnie sprawa wygląda tak że za szybko się poddaje poćwiczyłem 3 tyg nie było poprawy więc odpuściłem. Wiem że niektóre ćwiczenia sprawiały że jescse bardziej mnie piekła cewka dlategi sobie odpuściłem. A Kazik30 z tego co pisze nie zaprzestał mimo bolu może w tym jest jakieś wyjście
 

majkell4

Member
5 maja robiłem posiewy, wszystkie ujemne po kilku dniach poza jednym posiew na bakterie beztlenowe, długo się czeka na wynik? Czy sądzić można że coś wyhodują po tylu dniach?
 

koral

Member
@majkell4 każde labo ma podane ile maksymalnie się czeka na wynik. Natomiast większość laboratoriów nie oznacza bakterii poniżej 10^4 lub hodują za krótko lub na złych podłożach. A bardzo często taka ilość już potrafi dawać objawy. Trzeba uderzać do dobrych / polecanych laboratoriów, bo inaczej to strata czasu i pieniędzy.
 

majkell4

Member
Robiłem w diag i w jednym przyszpitalnym, które polecił lekarz. W diag czekam jeszcze na wyniki, przyszpitalnym robiłem dwukrotnie i posiewy ujemne. Natomiast w Synevo, które mimo wszystko nie ma dobrych opinii, ale z racji tej że mam tam najbliżej to dwukrotnie posiewy były dodatnie.
 

majkell4

Member
Wcześniejsze badania zrobione dwukrotnie w synevo wyhodowały mi enterococcus faecalis za pierwszym razem liczne, a za drugim bardzo liczne. Dziś dostałem wyniki z diag i takie coś. Może mi ktoś wyjaśnić wynik badań?Wynik badania:

Lekowrażliwość oznaczona metodą pasków E-test.

Identyfikacje wykonano motodą automatyczną na aparacie VITEK oraz metodą spektometrii masowej. Brak oznaczenia gatunku.

Wyhodowano laseczki Gram dodatnie, które uległy lizie. Brak możliwości identyfikacji.

Wynik wątpliwy. Wskazane powtórzenie badania celem potwierdzenia oraz identyfikacji czynnika etiologicznego.

1 Laseczki Gram dodatnie NIELICZNE

Antybiotyk/Mykostatyk

1 MIC/BP

AMOXYCYLINA/KW. KLAWULANOWY - wrażliwy

PIPERACILLIN/TAZOBACTAM - wrażliwy

KLINDAMYCYNA - oporny

METRONIDAZOL - oporny
 

Kzwmx

Member
@Grom pisałeś kiedyś @robson999 na temat iniekcji antybiotyku do prostaty:
Możesz u Gołąbka. Ale z tego co @abst3 pisał to chyba z 5 tysięcy ta przyjemność (@abst3 nie skorzystał). Co ciekawe ja się kiedyś chyba natknąłem na wywiad z Gołąbkiem gdy mówił, że to nie jest sensowne bo nie da się ostrzykać dokładnie całej prostaty a mogą się porobić zrosty. Tak czy siak najpierw wal klasycznie 🙂
Czy wiesz może ile takich iniekcji jest potrzebne ? Może ktoś inny wie czy robi się jedną czy kilka a jeśli kilka w jakich odstępach czasu ?
 

dychu_

New member
Ja miałem ostrzykiwaną prostate biodacyną. Co tydzien było to ostrzykiwane. Łącznie trzy razy. Po pierwszym zabiegu jak ręką odjął moje problemy, ale następnego dnia i po kolejnych zabiegach było cały czas tak samo, czyli nie byłem zdrowy.
 

dychu_

New member
Ja dalej jestem na rozdrożu i nie wiem w jakim kierunku to zmierza czy bakteria, czy nie.
Na moje dolegliwości czuje ze wplynal ostatnio Axolan.
Wczoraj jednak bylem u urologa prywatnie i tam mialem pobierany wymaz z cewki po masażu gruczołu krokowego. USG wskazało zwapnienia na prostacie, potwierdziło stan zapalny na GK po rezonansie. Od momentu przeprowadzonego wymazu boli ujście cewki po wprowadzeniu patyka itp. Ale coraz mniej. Jednak po tym dość intensywnym i konkretnym masażu czuje poprawę. Jak to można odbierać? Czy to efekt krótkoterminowy?
 

Kzwmx

Member
Już pytałem kilka osób na forum w wiadomościach prywatnych, ale jeśli ktoś wie gdzie jest tanio wankomycyna bardzo proszę o informacje, chętnie sprawdzę i porównam. Zdrowia wszystkim.
P.S. Coś tu cisza ostatnio, ale to może i dobrze.
 
Podobne tematy

Podobne tematy

Do góry