• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Ciężko coś doradzić, przy samym zapaleniu cewki brałem urotrim, ale wtedy nie miałem żadnych objawów ze strony prostaty, tylko wydzielina z cewki i pieczenie i wtedy byłem pewien że z prostatą było ok, możliwe że @BartoliniPL miałeś zapalenie cewki moczowej czy ogólne zapalenie dróg moczowych.
Z tego co pamiętam to urotrim jest stosowany w powikłanych i nie powikłanych zapaleniach cewki/dróg moczowych.
Mi nie pomógł akurat bo później to już miałem zapalenie prostaty więc nie wiem czy on tak penetruje prostatę, możliwe że za krótko go bałem. W sensie że miałem zapalenie cewki moczowej, a po urotrimie po jego zaprzestaniu po jakimś czasie miałem już książkowe objawy zapalenia prostaty.
Co do lekarza to nie wiem co bym zrobił, bo pójdziesz do innego to zaraz ci kolejną diagnozę wymyśli i przywali kolejne antybiotyki bo będzie chciał leczyć po swojemu, ale to już sam musisz zdecydować co zrobić.
Z tym psa to też bym za bardzo nie przejmował się bo to by trzeba kilka razy sprawdzić w jakichś odstępach czasu.
Wymiar mojej prostaty to 39x37x39 a objętość to 29.7cm3. co o tym myslicie? Lekarz stwierdził, że jak na mój wiek to jest powiększona 3 - krotnie. A dolegliwości bólowych w tych okolicach żadnych.
 

Peter32

New member
Witam forumowiczów! Wstępnie jestem zdiagnozowany. Neuropatia nerwu sromowego, czy zna ktoś specjalistów z fizjoterapi i dobrego neurologa w okolicach Warszawy?
 

Maskonur

Active member
Ja miałem kilka razy badaną prostatę w usg i rezonansie i wynik wahał się od 17 do 24 ml, nigdy nie miałem powiększonej. Obecne objawy to kłucie w cewce, największe po wytrysku, biorę już 21 dni cipronex a będę go brał 35 dni. Objawy od strony prostaty są bardzo minimalne. Teraz skupiam się na kłuciu w cewce i słabym wzwodzie cienkim strumieniu moczu, zobaczę co będzie po antybiotyku. Zastanawiam się nad cystoskopia.
 
Ja miałem kilka razy badaną prostatę w usg i rezonansie i wynik wahał się od 17 do 24 ml, nigdy nie miałem powiększonej. Obecne objawy to kłucie w cewce, największe po wytrysku, biorę już 21 dni cipronex a będę go brał 35 dni. Objawy od strony prostaty są bardzo minimalne. Teraz skupiam się na kłuciu w cewce i słabym wzwodzie cienkim strumieniu moczu, zobaczę co będzie po antybiotyku. Zastanawiam się nad cystoskopia.
U mnie było tylko pieczenie podczas oddawania moczu i uczucie niepełnego wysikania się, choć pieczenie było też podczas wytrysku cewki tak jak sobie przypominam. Jakie zatem masz dolegliwości ze strony prostaty? Opisz je proszę, może coś takiego występuje u mnie a ja tego nie zauważam.
 

Maskonur

Active member
Właściwie to mam wątpliwości co do tego że mam chorą prostatę, obecnie mnie nie boli, nie mam częstomoczu, jedynie to słabe wzwody, cienki strumien moczu i jeszcze w usg wykryto zwapnienia. Jestem 23 dni po zabiegu obrzezania częściowego, wczoraj i dziś po 23 dniach przerwy doprowadziłem do wyttysku i nasienie było takie kisielowate, może dlatego że mialem długa przerwę no i po wytrysku czuje kłucie w cewce.
 

taki_tam

Active member
U mnie było tylko pieczenie podczas oddawania moczu i uczucie niepełnego wysikania się, choć pieczenie było też podczas wytrysku cewki tak jak sobie przypominam. Jakie zatem masz dolegliwości ze strony prostaty? Opisz je proszę, może coś takiego występuje u mnie a ja tego nie zauważam.
u którego konowała się leczysz? Masz prostatę jakbyś od kilku lat leciał srogo na cyklu teściem albo jakbyś był po 40. Weź idź zrób chociaż uroflometrię na początek żeby było wiadomo ile tego moczu ci zostaje po szczaniu...
 
u którego konowała się leczysz? Masz prostatę jakbyś od kilku lat leciał srogo na cyklu teściem albo jakbyś był po 40. Weź idź zrób chociaż uroflometrię na początek żeby było wiadomo ile tego moczu ci zostaje po szczaniu...

u którego konowała się leczysz? Masz prostatę jakbyś od kilku lat leciał srogo na cyklu teściem albo jakbyś był po 40. Weź idź zrób chociaż uroflometrię na początek żeby było wiadomo ile tego moczu ci zostaje po szczaniu...
Obecnie planuję zmienić Urologa. Dostałem polecenie z rodziny i zobaczymy co wyjdzie i co mi powie.
 
u którego konowała się leczysz? Masz prostatę jakbyś od kilku lat leciał srogo na cyklu teściem albo jakbyś był po 40. Weź idź zrób chociaż uroflometrię na początek żeby było wiadomo ile tego moczu ci zostaje po szczaniu...
Podejrzewasz co mi jest? To moze byc zapalenie prostaty czy tylko albo aż jej powiększenie? Jestem zielony w temacie, więc wszelkie wskazówki, porady chętnie
 

taki_tam

Active member
Podejrzewasz co mi jest? To moze byc zapalenie prostaty czy tylko albo aż jej powiększenie? Jestem zielony w temacie, więc wszelkie wskazówki, porady chętnie
diagnozować cię nie będę, bo to nie w moich kompetencjach. Masz po prostu dużą prostatę jak na swój wiek, a to przy opisanych objawach wymaga interwencji lekarskiej, ale z prawdziwego zdarzenia. Po 1. palec w tyłek (badanie per rectum), po 2. badanie moczu i nasienia (4 szklanki jak chcesz być tip-top) po 3. to jakiś wywiad lekarz powinien przeprowadzić. Typu: praca, spędzanie czasu wolnego, kontakty seksualne (mogłeś coś złapać) itd. Na ten moment radzę skupić się na oddawaniu moczu i robić to bez zbędnego parcia na pęcherz , nawet gdy czujesz potrzebę, a niedawno oddawałeś mocz. To tylko pogorszy Twój stan, a i przez to można się później nabawić problemów na stałe przy oddawaniu moczu jak co poniektórzy tutaj, co się zdiagnozować nie mogą a mają parcia naglące i inne kwiatki.
 
diagnozować cię nie będę, bo to nie w moich kompetencjach. Masz po prostu dużą prostatę jak na swój wiek, a to przy opisanych objawach wymaga interwencji lekarskiej, ale z prawdziwego zdarzenia. Po 1. palec w tyłek (badanie per rectum), po 2. badanie moczu i nasienia (4 szklanki jak chcesz być tip-top) po 3. to jakiś wywiad lekarz powinien przeprowadzić. Typu: praca, spędzanie czasu wolnego, kontakty seksualne (mogłeś coś złapać) itd. Na ten moment radzę skupić się na oddawaniu moczu i robić to bez zbędnego parcia na pęcherz , nawet gdy czujesz potrzebę, a niedawno oddawałeś mocz. To tylko pogorszy Twój stan, a i przez to można się później nabawić problemów na stałe przy oddawaniu moczu jak co poniektórzy tutaj, co się zdiagnozować nie mogą a mają parcia naglące i inne kwiatki.
Nigdy nie prę na pęcherz bo nie mam proboemu z oddawaniem moczu. Podchodze, rozluzniam sie i samo leci.
 

Maskonur

Active member
diagnozować cię nie będę, bo to nie w moich kompetencjach. Masz po prostu dużą prostatę jak na swój wiek, a to przy opisanych objawach wymaga interwencji lekarskiej, ale z prawdziwego zdarzenia. Po 1. palec w tyłek (badanie per rectum), po 2. badanie moczu i nasienia (4 szklanki jak chcesz być tip-top) po 3. to jakiś wywiad lekarz powinien przeprowadzić. Typu: praca, spędzanie czasu wolnego, kontakty seksualne (mogłeś coś złapać) itd. Na ten moment radzę skupić się na oddawaniu moczu i robić to bez zbędnego parcia na pęcherz , nawet gdy czujesz potrzebę, a niedawno oddawałeś mocz. To tylko pogorszy Twój stan, a i przez to można się później nabawić problemów na stałe przy oddawaniu moczu jak co poniektórzy tutaj, co się zdiagnozować nie mogą a mają parcia naglące i inne kwiatki.
A jaką powinna mieć rozmiary prostata u faceta w wieku 30 lat? W ogóle są jakieś normy czy poprostu powyżej 25ml to prostata powiększona?
 

Versracze

Member
Czy ktos z was ma tak, ze po dwójce chce sie wam czesciej sikac albo pomimo oddania moczu i pozniej podczas robienia dwójki poleci wam jeszcze minimalnie troche moczu? Ja tak mam. Sikam, robie dwójke i siedze to tak za 4-5min jak lekko prze ten stolec to i troche moczu wyleci
 

toastt

Well-known member
Mam tak. Wydaje mi się, że to przez fakt, że przy robieniu dwójki spina się mięśnie i później, gdy się już po zrobieniu dwójki one rozluźniają, pozwalają one jeszcze na oddanie minimalnej ilości moczu która zalega w pęcherzu. Polecam byś się zaopatrzył w podnóżek (w Ikei takie mają) i trzymał go sobie u siebie w toalecie. Przy robieniu dwójki podkładasz go sobie pod nogi i dzięki temu możesz zachować postawę kucającą (lub prawie kucającą) podczas siedzenia na muszli klozetowej i dzięki temu dwójka idzie gładko, mięśnie są rozluźnione i zachowujesz prawidłowy kąt odbytnicy przy wypróżnianiu = brak problemów z hemoroidami i mniejsze drażnienie prostaty.
 

Podobne tematy

Do góry