• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

toastt

Well-known member
Niestety to taka choroba, że ja gdy czekałem na wyniki badania to miałem n

Jak bierzesz cipro i nawet jest ok to dla pewności dorzuć sobie nac i cytrynian magnezu
Polecałem te i inne substancje. Ja bym do powyższych włączył tarczycę bajkalską lub czystą bajkalinę. Lepiej dmuchać na zimne, bo jak wybuchnie bomba to będzie już po zawodach jak to mówią w moich stronach.
 
Polecałem te i inne substancje. Ja bym do powyższych włączył tarczycę bajkalską lub czystą bajkalinę. Lepiej dmuchać na zimne, bo jak wybuchnie bomba to będzie już po zawodach jak to mówią w moich stronach.
Zgadza się, im więcej suplementacji, która może pomóc przy stosowaniu tych antybiotyków tym lepiej. Co ważne, myślę że nawet po zakończonej kuracji warto przynajmniej przez jakiś czas dalej stosować te preparaty i się obserwować.
 

Maskonur

Active member
Ja dzisiaj czułem się dobrze, 13 dzień po zabiegu, szwy dalej siedzą, wypadły chyba 2. 10 dzień cipro I bez skutków ubocznych, biorę też od 10 dni omnic onac, sikać byłem chyba 4 razy i pójdę jeszcze raz. Dalej czuje lekkie kłucie w okolicy cewki ale jakby puszczało. Mam nadzieję że jak obrzęk zejdzie to się całkowicie poprawi, wzwody też bardzo delikatnie się poprawiły ale to już 13 dzień wstrzemiezliwosci. Planuje przeciągnąć abx do 4 a nawet 6 tygodni ale skonsultuje to w przyszłym tygodniu z urolog, czas pokaże czy nie będzie nawrotu.
 

Maskonur

Active member
Jutro kończę cipronex 2x500mg dziennie, po 15 dniach, urolog powiedziała że nie ma sensu się tym truć i ja się z tym zgadzam, chociaż żadnych skutków ubocznych nie ma, nie ma również spektakularnej poprawy po tym abxie. Z objawów mam parcie na mocz chodzę sikać 5 do 7 razy dziennie, czasem wstanę 1 raz nocy. W usg prostata ok są małe zwapnienia, dwa lata temu chyba były większe, dwie malutkie torbiele najądży po jednej na każdym, jedna 0,3mm druga 0,1mm. Najbardziej zastanawia mnie obrzęk cewki moczowej powiększający się po wzwodzie, strumien moczu też jest słaby, wydaje mi się ze to przez obrzęk cewki. Blizna po zabiegu jest jeszcze trochę twarda zwłaszcza z jednej strony (dzisiaj 17 dzień po zabiegu) I trochę się zaciska na żołędzi może to powoduje obrzęk cewki, narazie planuje poczekać aż blizna się zagoi może wtedy cewka się zaleczy, pójdę też do dermatologa może coś wymysli na tą cewke i bliznę skoro urolodzy rozkładają rece, czas pokaże.
 

Maskonur

Active member
Dodam jeszcze że przed poprawką napletek i żołądź był czesto zimny, teraz tego nie ma, nie ma również oponki, i wzwody się trochę poprawiły. Nie sprawdzałem co się stanie po wytrysku bo to jeszcze za wcześnie że względu na bliznę ale obstawiam że mój stan mógłby się pogorszyć, sprawdzę jak blizna się trochę wygoi.
 

Maskonur

Active member
Tak, masz rację ale to uczucie parcia jest takie nie naturalne, ciężko to wytłumaczyć i jak pójdę się odlać to sikam i sikam cienkim strumieniem a na końcu jest taka rozbryzgujaca się fala (chociaz nie zawsze), to na pewno przez obrzęk cewki który muszę weliminowac i wtedy będę bardzo zadowolony.
 
Wiem coś o tych nienaturalnych parciach. Ja to pamiętam jakby to było wczoraj. Próbowałem usnąć i nagle poczułem parcie jakby na cewke moczową, tak jakby nagle puścił mi tam jakiś nerw. Wstałem przerażony nie wiedząc co się dzieje i poszedłem pod prysznic żeby trochę ochłonąć. Później mimo dużych nerwów zasnąłem z przemęczenia a reszta jest, chciałbym napisać, że historią ale niestety to trwa...
 

wpiot

Active member
Tak, masz rację ale to uczucie parcia jest takie nie naturalne, ciężko to wytłumaczyć i jak pójdę się odlać to sikam i sikam cienkim strumieniem a na końcu jest taka rozbryzgujaca się fala (chociaz nie zawsze), to na pewno przez obrzęk cewki który muszę weliminowac i wtedy będę bardzo zadowolony.
A próbowałeś fizjoterapii?? zobaczyć po usg jak działają mięśnie miednicy mniejszej?
Uroflowmetria?

Ja miałem czasem normalny strumień, czasem słaby, z badań wyszło zaburzenie hormonów i dostałem od dr Szmera lek na zbicie Estradiolu i jest pewna poprawa.
 

Maskonur

Active member
Fizjoterapia tak, ale usg nie robili tylko badanie palcem, u mnie ewidentnie jest cewka spuchnięta i czasem żołądź zwłaszcza po wzwodach, popracuje bad tą blizną może zmięknie, chociaż nie jest taka zła. Zauważyłem że po cieplej kąpieli jest poprawa. Smaruje też żelem bliznasil.
 

Peter32

New member
Witam! Jestem nowy na forum. Potrzebuję pomocy. Mam zapalenie prostaty od 3 miesięcy po silnym jej ucisku w celu powstrzymania ejakulacji. Mam delikatne pieczenie w okolicy odbytu oraz bolesność prącia i żołędzi zaczerwieniony napletek. Czy ktoś spotkał się z podobnymi przypadkami. Dodam że brak dolegliwości pęcherzowo - moczowych.
 

Tomasz25

Member
Witam! Jestem nowy na forum. Potrzebuję pomocy. Mam zapalenie prostaty od 3 miesięcy po silnym jej ucisku w celu powstrzymania ejakulacji. Mam delikatne pieczenie w okolicy odbytu oraz bolesność prącia i żołędzi zaczerwieniony napletek. Czy ktoś spotkał się z podobnymi przypadkami. Dodam że brak dolegliwości pęcherzowo - moczowych.
jezeli faktycznie dolegliwosci przyszly w momencie "silnego ucisku", to raczej sugerowałoby tematy mięśniowe. Cos lekarz Ci mówił o stanie prostaty? (usg, zwapnienia)? Jakas diagnostyka?
 

Peter32

New member
W USG ponoć ok natomiast dorektalnego USG nie miałem. Niestety nie są to mięśnie, podejrzewam że podczas skórczów ejakulacyjnych uciskając zwiększyłem ciśnienie w prostacie i ją uszkodziłem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Grom

Well-known member
Witam! Jestem nowy na forum. Potrzebuję pomocy. Mam zapalenie prostaty od 3 miesięcy po silnym jej ucisku w celu powstrzymania ejakulacji. Mam delikatne pieczenie w okolicy odbytu oraz bolesność prącia i żołędzi zaczerwieniony napletek. Czy ktoś spotkał się z podobnymi przypadkami. Dodam że brak dolegliwości pęcherzowo - moczowych.
U mnie kiedyś tak się zaczynało, w sensie objawów a nie samego uciskania bo to chyba dość karkołomna technika powstrzymywania ejakulacji. Pewnie za jakiś czas wszystko przejdzie, po to aby powrócić ze zdwojoną siłą 😑
Trudno coś poradzić. Pytanie czy po uszkodzeniu wdało się zakażenie bakteryjne.
 

Podobne tematy

Do góry