• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

toastt

Well-known member
Ten lek słabo penetruje do prostaty i raczej nie pomoże. Ja go brałem nawet dożylnie na faecalisa i nie pomógł. Ponoć osiąga stężenie tylko bakteriostatyczne, nie bakteriobójcze i prędzej wylądujesz na zakaźnym z zakażeniem clostridium difficile, niż wybijesz przy jego pomocy bakterię. On jest dobry jako wstęp do kuracji, ale jako podstawowy lek bym go nie polecał.
 

wpiot

Active member
Amoksiklav nie wyleczył mi facealisa, a zamiast tego po miesiącu przyszło pseudomonas. Wg dr Szmera taka kuracja u mnie nie miała sensu, chociaż w antybiogramie ten antybiotyk był wysoko.
 

toastt

Well-known member
To przyczyną zakażenia pseudomasem było leczenie amoksiklabem?
Co tu się stało w tym cytowaniu u Ciebie w poście? U mnie się pokazuje jakobym to ja napisał tamtą wypowiedź, a pisał to wpiot.
A czy ktoś z was próbował leczenia czopkami z propolisem?
Ja czopkami wprawdzie nie próbowałem, ale za niedługo zamierzam zacząć brać nalewkę z propolisu, tylko na razie czekam aż mi się żołądek podgoi. Nalewkę zrobiłem sam i będzie za około tydzień do przelania do butelki.
 

Janek64

Member
Witam wszystkich i pozdrawiam.
Czy może robił ktoś badanie MicroGenDX - men s Key comlete.
Jeśli tak to prosiłby o opinie o tym badaniu i gdzie można je zrobić.
Czy ją jakieś jednostki w kraju które w tym pośredniczą czy od razu materiał
do badań wysyłamy do laboratorium do USA.
 
Badanie to możesz wykonać tylko z pośrednictwem zamówienia pojemników na mocz oraz nasienie z ich oficjalnej strony. Najlepiej zrobić to zamawiając od razu z przesyłką zwrotną za pośrednictwem kuriera FedEx. Mocz może być poranny, jeżeli nie to powinno minąć około 5-6 godzin od ostatniej mikcji. Mocz i nasienie powinno być oddane w tym samym dniu i jak najszybciej wysłane. Tutaj zamawiasz wtedy kuriera pod drzwi albo jedziesz do najbliższego punktu fedexu. Jeżeli nie masz możliwości zwrotu w tym samym dniu to próbki należy schować do lodówki. Dostajesz na kartce wszystkie instrukcje. Musisz mieć również podpis lekarza. W przypadku jeżeli wyjdą Ci bakterie a tego podpisu nie będzie to nie otrzymasz antybiogramu.
 
Podpis nie musi być urologa, może być lekarza rodzinnego. Z doświadczenia jednak wiem, że nie są chętni do podpisywania tego badania, nawet urolodzy za tym nie są bo nie wiedzą co to za badanie. Jeżeli masz microgen to pewnie od dr Szmera sieć jeżeli masz blisko do niego to najlepiej jakby on podpisał a jeżeli daleko to trzeba coś wymyślić w tym przypadku.
 

Janek64

Member
Podpis nie musi być urologa, może być lekarza rodzinnego. Z doświadczenia jednak wiem, że nie są chętni do podpisywania tego badania, nawet urolodzy za tym nie są bo nie wiedzą co to za badanie. Jeżeli masz microgen to pewnie od dr Szmera sieć jeżeli masz blisko do niego to najlepiej jakby on podpisał a jeżeli daleko to trzeba coś wymyślić w tym przypadku.
Dzięki serdeczne za info. Badanie mam od Dr Szmera, ale mam nadzieję,że podpisze rodzinny, ponieważ go to nie obciąża , a do Szmera mama kawałek drogi.
A jeszcze po jakim okresie czasu od daty zamówienia przesyłają te pojemniki do badań i jak z wynikami, przysyłają w formie papierowej czy elektronicznej na pocztę e-mail i po jakim czasie od wysłania materiału biologicznego.
 
Jeżeli chodzi o zamówienie to masz tam zwykłą przesyłke oraz przesyłkę priorytet. Pozwolę sobie zamieścić instrukcję z innego forum odnośnie tego badania.
Badanie MicrogenX- instrukcja zamówienia i wysyłki.



  • Zamawia się z tej strony https://microgendx.com/.../microgendx-patient-test.../
  • podczas zamawiania zaznaczasz etykietę zwrotną (inaczej niż FedExem i taniej do USA ciężko jest odesłać próbki).
  • Dodatkowo musisz zaznaczyć, jeśli chcesz testy próbek na choroby weneryczne STI. Oraz informują cię, że jeśli lekarz nie podpisze załączonej do zestawu kartki, to nie dostaniesz antybiogramu. Jest bardzo ważne.
  • Za ok 5 dni masz zestaw w domu.
  • Parę dni po otrzymaniu zestawu przychodzi list z FedExa, że naliczyli cło ok 85zł.
  • Pobierasz sam próbki, jeśli potrafisz, jeśli nie- idziesz do pielęgniarki lub lekarza.
  • Podpis lekarza musi być. Najlepiej urologa. Można odezwać się do MicrogenX, żeby upewnić się, czy podpis lekarza rodzinnego wystarczy np. Można napisać do nich mailowo, bądź na messengerze.
  • Nie ma znaczenia w jakim czasie od otrzymania przesyłki pobierzesz próbki i ile czasu po pobraniu wyślesz (należy jednak przechowywać próbkę w lodówce).
  • Pakujesz próbki i kartkę z podpisem lekarza do przygotowanego kartonika, jest na nim już etykieta zwrotna.
  • Dzwonisz na infolinię fedexa umówić pod drzwi kuriera, co już jest darmowe, jak masz etykietę zwrotna.
  • W drugą stronę cła nie naliczono.
  • Za około tydzień masz wyniki.
  • Jak już do nich dotrze, na pewno nie czeka się długo, bo PCR to szybka metoda.
  • Radzę sprawdzać statusy Fedexa, gdzie jest paczka bo może utknąć za oceanem w sortowni. Ale na infolinii fedexa radzą, żeby wtedy napisać do odbiorcy, to oni to ogarną.
  • Jeśli znasz angielski, to jest dużo instrukcji jak pobrać próbki na ich stronie i w zestawie.
  • Płatność przelewem, za mocz to minimum - 200$ badanie, przesyłka 60$ i etykieta zwrotna 165$. STI chyba kolejne około 60$.
 

Arktik

Well-known member
Dzięki serdeczne za info. Badanie mam od Dr Szmera, ale mam nadzieję,że podpisze rodzinny, ponieważ go to nie obciąża , a do Szmera mama kawałek drogi.
A jeszcze po jakim okresie czasu od daty zamówienia przesyłają te pojemniki do badań i jak z wynikami, przysyłają w formie papierowej czy elektronicznej na pocztę e-mail i po jakim czasie od wysłania materiału biologicznego.
Przecież możesz mu wysłać pocztą papiery.
 

Maskonur

Active member
Jestem już kilka dni po zabiegu, ogólnie jest dobrze jednak objawy w postaci gorszej erekcji, dziwnego parcia na mocz i lekkich spięć w kroku dalej są, mam kupiony omnic ocas na 30 dni i cipronex na 5 dni zastanawiam się czy brać, wyczytałem że po omnic może wystąpić brak ejakulacji, czy po odstawieniu tego leku ejakulacji powrócą? Brać teraz leki czy poczekać aż rana po zabiegu się zagoi, co sądzicie?
 
Unasyn miał już kilka razy być dostępny w tym roku , dzwoniłam do W-wy , ale to były puste obietnice. Najlepiej do Pfizer W-wa dzwonić, ja już nie wierzę w to co obiecują. Nawet w DE są problemy, ja sciągałam , ale koszty duże nie opłaca się jak ktoś bierze 4 dziennie.

Apteka Gorlitz miała mieć, a napisałem do nich jak już miałem receptę to okazało się że już nie mają i mogą importować z Turcji. Dr Szmer mówi że to mi pomoże na Faecalisa mimo że wiele innych antybiotyków nie pomogło. No i teraz się bujam, nie wiem co robić z tym fantem a cierpię dalej.

Na gdziepolek pisali że w listopadzie miał być Unasyn dostępny...
 

wpiot

Active member
Unasyn miał już kilka razy być dostępny w tym roku , dzwoniłam do W-wy , ale to były puste obietnice. Najlepiej do Pfizer W-wa dzwonić, ja już nie wierzę w to co obiecują. Nawet w DE są problemy, ja sciągałam , ale koszty duże nie opłaca się jak ktoś bierze 4 dziennie.
Tydzień temu, dr Szmer powiedział, że najpierw miał być koniec tego roku, teraz słyszał, że optymistycznie kwiecień, ale może za rok.
 

Podobne tematy

Do góry