• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

Grom

Well-known member
jeszcze nie ale dzwoniłem i dowiedziałem się że coli i faecalis jest wiecej koloni niż było jakiś koszmar
Spoko. @abst3 też tak miał po pierwszym rzucie antybiotyków. Zabity jeden szczep i do głosu doszedł ten co był wcześniej tłamszony. Ze względu na to, że nie ma już konkurencji to obecny faecalis rozmnożył się bardzo mocno.
Teraz druga seria antybiotyków z innej grupy i po następnych badaniach będzie wzrost mierny lub nieliczne kolonie.
 

przemix

Active member
Spoko. @abst3 też tak miał po pierwszym rzucie antybiotyków. Zabity jeden szczep i do głosu doszedł ten co był wcześniej tłamszony. Ze względu na to, że nie ma już konkurencji to obecny faecalis rozmnożył się bardzo mocno.
Teraz druga seria antybiotyków z innej grupy i po następnych badaniach będzie wzrost mierny lub nieliczne kolonie.
To już chyba była druga seria wlewów.
 

Arktik

Well-known member
U mnie w wydzielinie ze stercza Staphylococuss hemolictus wrażliwy na klindamycyne, gentamycyne, biseptol, doxycylina i średnio wrażliwy na ciprio. Wzrost liczny.
 

toastt

Well-known member
Każdy ją ma na skórze i pewnie też pod napletkiem. Jak się wyjaławia drogi moczowe antybiotykami, to jest to kwestia czasu aż się ona znajdzie w cewce moczowej i prostacie. Ja też ją miałem.
 

Arktik

Well-known member
Każdy ją ma na skórze i pewnie też pod napletkiem. Jak się wyjaławia drogi moczowe antybiotykami, to jest to kwestia czasu aż się ona znajdzie w cewce moczowej i prostacie. Ja też ją miałem.
U mnie koagulazo ujemny gronkowiec wyszedł nawet na początku choroby w posiewie moczu jednak laboratorium zawsze opisywało to jako florę skóry. Zobaczę co urolog na to powie.
 

taki_tam

Active member
interakcji nie ma, ale pamiętaj, że mocno obciążasz organizm już samym fluorochinolonem. Odnośnie porad medycznych najlepiej rozmawiaj ze swoim lekarzem prowadzącym.
 

Rafatel40

Member
Może faktycznie odpuszczę ten Urosal, chociaż on rewelacyjnie działa na mnie jeśli chodzi o objawy zapalenia prostaty (ciągłe parcie na mocz, pieczenie w odbycie itp). Ponadto dostałem jeszcze taki lek Canephron i saszetki Multi Uri. Spożywam też od kilku dni herbatę ziołową (w składzie min mącznica lekarska, rdest ptasi...)
 

toastt

Well-known member
250 mg to chyba tylko po to, by sobie zjeb.ać ścięgna i rozśmieszyć bakterie. Przez 10 dni to można sobie brać antybiotyk na anginę, a nie na takie problemy! Dostałeś już drugi bardzo toksyczny antybiotyk w małej dawce i na zbyt krótki okres czasu.
 

taki_tam

Active member
250 mg to chyba tylko po to, by sobie zjeb.ać ścięgna i rozśmieszyć bakterie. Przez 10 dni to można sobie brać antybiotyk na anginę, a nie na takie problemy! Dostałeś już drugi bardzo toksyczny antybiotyk w małej dawce i na zbyt krótki okres czasu.
dokładnie...jeśli zaczną Cię boleć ścięgna/mięśnie to już zamykasz sobie drogę na dalsze leczenie fluorochinolami, a te jednak są najskuteczniejszymi abx.

@Rafatel40 idź do lekarza, pokaż mu ulotkę i dawkowanie na powikłane zakażenia. Jeśli masz chore nerki i do tego cewkę, czy tam prostatę to dawka 250 nie jest odpowiednia i sam producent o tym mówi w ulotce.
 

toastt

Well-known member
@taki_tam myślisz, że lekarze znają treść ulotki leku, który zapisują pacjentowi? Oni są w większości jak dilerzy narkotyków: masz tutaj działkę, spróbujmy tę dawkę i zobaczymy czy pomoże. Jak nie pomoże to za dwa tygodnie do kontroli za 250-300 zł/5-10 minut rozmowy. Ci znów, co ogarniają o co chodzi w tej chorobie to dawkują swoją wiedzę malutkimi porcjami, by przypadkiem pacjent zbyt szybko - albo o zgrozo szybko i na stale się wyleczył. Chodzi o to, by leczyć, a nie wyleczyć. Coś jak z prowadzeniem remontu kościoła - trzeba na niego zbierać, ale nie należy zbyt szybko go dokończyć.
 

Arktik

Well-known member
@taki_tam myślisz, że lekarze znają treść ulotki leku, który zapisują pacjentowi? Oni są w większości jak dilerzy narkotyków: masz tutaj działkę, spróbujmy tę dawkę i zobaczymy czy pomoże. Jak nie pomoże to za dwa tygodnie do kontroli za 250-300 zł/5-10 minut rozmowy. Ci znów, co ogarniają o co chodzi w tej chorobie to dawkują swoją wiedzę malutkimi porcjami, by przypadkiem pacjent zbyt szybko - albo o zgrozo szybko i na stale się wyleczył. Chodzi o to, by leczyć, a nie wyleczyć. Coś jak z prowadzeniem remontu kościoła - trzeba na niego zbierać, ale nie należy zbyt szybko go dokończyć.
Chloramfenikol dla wszystkich 🥳 od razu załatwiłby sprawę.
 

Maskonur

Active member
Ja powoli wychodzę na prostą, nie stosując właściwie żadnego leczenia, byłem wczoraj oddać mocz przed i po masażu gruczołu i czekam na wynik. Dalej czuje kłucie w cewce, lekkie bóle lewego jadra i mam słaby wzwód, bólu prostaty praktycznie nie czuje, procentowo bym powiedział że prostata boli mnie w 5%. Zastanawiam się czy to nie jest teraz jakiś przewlekły stan cewki moczowej. Poranne wzwody powodują właśnie klucie w cewce i ogólnie wzwody powodują klucie w cewce. Wytrysk nawet 3 razy dziennie nie powoduje nasilenia objawów. Zastanawiam się czy nie wziąć jakiegoś antybiotyku na to myślałem o biseptolu, 2 lata temu miałem levoxe I po miesiącu brania zero poprawy.
 

Podobne tematy

Do góry