• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

przemix

Active member
Gołąbek przywalił ostro:
MEROPREMEN dożylnie przez miesiąc 3x dziennie 2g co 8 godzin
LINEZOLID tabletki przez miesiąc.

Zobaczymy...
Spoko że dostałeś odrazu dożylne.
Aczkolwiek mi Gołąbek mówił że na początek kuracji on zawsze daje jakieś leki doustne coś mnie chyba ściemniał ;)
Wyborem antybiotyków kierował się antybiogramem ?
 

Jerzy W

Well-known member
Spoko że dostałeś odrazu dożylne.
Aczkolwiek mi Gołąbek mówił że na początek kuracji on zawsze daje jakieś leki doustne coś mnie chyba ściemniał ;)
Wyborem antybiotyków kierował się antybiogramem ?
Doustne już jadłem.
No jasne, że kierował się antybiogramem. Przecież on nie jest "dajmy Augmentin 14 dni a potem zobaczymy...".
 

Grom

Well-known member
Gołąbek przywalił ostro:
MEROPREMEN dożylnie przez miesiąc 3x dziennie 2g co 8 godzin
LINEZOLID tabletki przez miesiąc.

Zobaczymy...
Łoł 😮
Miesiąc z wenflonem. Dawka solidna szczególnie, że to jeszcze z Linezolidem.
@przemix jeśli Jurek nie wcinałby fluorochinolowych to pewnie by od tego Gołąbek zaczął. Nie stosuje się pod rząd antybioli z tej samej grupy, więc poszło z grubej rury. Meropenemem też się kiedyś interesowałem ale okazał się niepotrzebny. Ktoś na forum walił ten lek i opowiadał, że spoko. Daj znać @Jerzy W jak zaczniesz bo będę trzymał kciuki!
 

Jerzy W

Well-known member
Łoł 😮
Miesiąc z wenflonem. Dawka solidna szczególnie, że to jeszcze z Linezolidem.
@przemix jeśli Jurek nie wcinałby fluorochinolowych to pewnie by od tego Gołąbek zaczął. Nie stosuje się pod rząd antybioli z tej samej grupy, więc poszło z grubej rury. Meropenemem też się kiedyś interesowałem ale okazał się niepotrzebny. Ktoś na forum walił ten lek i opowiadał, że spoko. Daj znać @Jerzy W jak zaczniesz bo będę trzymał kciuki!
Zobaczę jak to uciagnę. 🙁🤔
 

Jerzy W

Well-known member
Im więcej rozmawia się z Gołąbkiem tym człowiek bardziej utwierdza się o skrajnej niekompetencji innych urologów oraz tragicznym poziomie diagnostyki mikrobiologicznej w Polsce. To smutne bo tysiące ludzi nie musieliby mieć zasranego życia.
 

przemix

Active member
Im więcej rozmawia się z Gołąbkiem tym człowiek bardziej utwierdza się o skrajnej niekompetencji innych urologów oraz tragicznym poziomie diagnostyki mikrobiologicznej w Polsce. To smutne bo tysiące ludzi nie musieliby mieć zasranego życia.
Tez odniosłem takie wrażenie.
niestety większość urologów nie podnosi swoich kompetencji. Ktoś kiedyś im powiedział że przeważnie występuję niebakteryjne zapalenie prostaty i wszystkich ładują do jednego worka zamiast zrobić porządną diagnostykę i zacząć leczyć.
 
Czy ma ktoś jakieś doświadczenie z podawaniem antybiotyków dożylnie lub domięśniowo w Krakowie na zlecenie lekarza prywatnego? Ogarniał ktoś to? Czy w jakichś przychodniach w gabinecie zabiegowym da się to zrobić nawet odpłatnie?
 

Grom

Well-known member
No to spoko. 6 gramów Meropenemu powinno nie zaszkodzić choć mój kumpel lekarz chirurg twierdzi, że w szpitalu dają najwyżej 2 gramy dziennie i są przekonani, że to penetruje do prostaty 🤣
 

toastt

Well-known member
Jak leżałem w szpitalu z zapaleniem ścięgien po fluorochinolonach to oczywiście robili mi dużo badań z krwi. Któregoś dnia wpadł do mnie lekarz na wizycie lekarskiej i powiedział mi, że jest to niemożliwe bym miał zapalenie prostaty, bo CRP mam bardzo niskie 🤷👍. Fachowcy od siedmiu boleści. Niekiedy sądzę, że słusznie moja babcia lat 78 mówi, że do lekarza to się już idzie w ostateczności.
 
Oddałem wymaz z cewki w szpitalu wojskowym, cena 45 zł za same bakterie tlenowe. Akurat rano jak pobierałem wymaz już drugi raz podczas tej czynności dostrzegłem przezroczystą lepką gęsta substancje wydobywająca się z cewki. Zastanawiam się co to może być za bakteria skoro weneryczne u mnie odpadają.

W kazdym razie oddałem ten wymaz i czekamy na wyniki.
 
Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie żeby nie wyszła żadna bakteria patogenna, skoro stan zapalny jest widoczny gołym okiem a ostatni antybiotyk Levoxe brałem w połowie maja.

Może opiszę moja drogę leczenia tego zakażenia członka i cewki.

Początek zakażenia -> Cipronex 2x5dni -> Zinnat 2x7 dni -> pierwszy wymaz: E.Coli, E.Faecalis HLAR, Klebsiella Oxytoca -> Biseptol 2x10 -> drugi wymaz: E. Faecalis -> Augmentin 2x7 -> trzeci wymaz: Klebsiella Oxytoca, Pseudomonas Aeruginosa, Citrobacter Freundii - > Nitroxolin Forte 3x10 -> czwarty wymaz: Staphylococcus Aureus MLSB -> Levoxa.

Objawy jak były tak są. W międzyczasie jeszcze była doxycyklina na 5 dni i jedna dawka 1g azytromycyny.

I jak tu nie mieć stanów depresyjnych w takiej sytuacji. Cała nadzieja w Szmerze...
 

Podobne tematy

Do góry