• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

bartix

Active member
czy słyszał ktoś o probiotyku Narum Narine ? Podobno przywraca prawidłowa flore bakteryjna w drogach moczowych. Mozna sobie go stosowac od tak ? Jesli takto w jakich dawkach
 

Grom

Well-known member
Tak właściwie to najlepiej byłoby aby moderator miał możliwość usuwania postów z przekleństwami. Usunięcie posta jest łatwiejsze niż jego napisanie a temat jest na tyle niszowy, że jego kontrola nie nastręcza wielkich problemów 🙂
 

jarcy

Well-known member
Witam, trochę czasu mnie tu nie było, kiedyś wszedłem ale wymiekłem 🤣 ale dobra do rzeczy. Od ponad 2 lat jak niektórzy wiedzą zmagam sie z zapaleniem prostaty, olalem leczenie i prostata w pewnym momencie nie dawala prawie żadnych objawów bólowych ale jako, że 2 mce temu dowiedziałem się że mam borelioze i koinfekcjie oraz mykoplzme pneumoniae i chalmydie pneumoniae oraz przerost candidy zacząłem walkę. Przed antybiotykoterapią miesiac flucofast oraz niezliczone ilosci supelmentow i juz po tygodniu odezwała sie prostata ( pieczenie od strony tyłka) zwłaszcza po mikcji. Potem lekko sie wyciszyło ale od 10 dni jestem na abx i już 3 dnia po zarzyciu cetixu zaczeły się jazdy z pieczeniem. Nie mam ja pojęcia ani lekarz ani ksiądz, kucharz, kominiarz i kierownik sklepu rybnego czemu tak jest. Panowie czy macie może jakieś pomysły?.
Ps. Napisałem do P. Szmera pytanie ale olał mnie ciepłym.... :) no coż przecież pro publiko bono to tylko nasi politycy działają 🤣
 

toastt

Well-known member
Ja tak miałem, że prawie rok prostata praktycznie się nie odzywała (poza pieczeniem po wytrysku i dyskomfortem przez jakieś 3 dni po nim), a całość nawróciła się po Augmentinie na zapalenie migdałków (a zaraz po tym miałem covida). Cetix (w formie doustnej) słabo penetruje prostatę i może wyjałowił cewkę, pęcherz, a w prostacie trochę zabił bakterii i zrobił miejsce na rozrost patologicznych bakterii i stąd się problemy nawróciły.
 

toastt

Well-known member
czy słyszał ktoś o probiotyku Narum Narine ? Podobno przywraca prawidłowa flore bakteryjna w drogach moczowych. Mozna sobie go stosowac od tak ? Jesli takto w jakich dawkach
Ja stosuję go już trochę ponad tydzień w dawce 1x1 i na razie nie czuje zmian. Miałem po nim rewolucje żołądkowe przez pierwsze 2 dni. Ten szczep bakterii ma ciekawe właściwości, ale 6 kapsułek dziennie (dawka zalecana przez producenta) to trochę za dużo moim zdaniem.
 

bartix

Active member
Ja stosuję go już trochę ponad tydzień w dawce 1x1 i na razie nie czuje zmian. Miałem po nim rewolucje żołądkowe przez pierwsze 2 dni. Ten szczep bakterii ma ciekawe właściwości, ale 6 kapsułek dziennie (dawka zalecana przez producenta) to trochę za dużo moim zdaniem.
chyba od ciebie 1 raz uslyszalem o tym preparacie. No nic kupie przetestuje z miesiac brania. Faktycznie producent zaleza 3 razy dziennie x 2 tabletki
 

kaolik98

Well-known member
Ja mam UroLact w saszetkach i właśnie stosuję jako wspomagająco na układ moczowy i pokarmowy, ale wymaga to chyba dłuższego stosowania.
 

Jerzy W

Well-known member
Moim zdaniem UroLact to wydyma.
Ja jak wiecie przez 2 miesiące żarłem 4 antybiotyki. Zażywałem Enteris Immune 8+2 oraz Enterol. I czułem się super i zero problemów gastrycznych lub grzybicy. Dlatego ten zestaw uważam za idealne value for money. Jasne, że Vivomixx 450mld jest najlepszy, ale koszt wychodzi kosmicznie na dłuższą metę.
W probiotyku ważne, aby było dużo szczepów i ilość bakterii. Te wytyczne spełnia Enteris Immune 8+2. To marka własne DOZ.
 

kaolik98

Well-known member
Moim zdaniem UroLact to wydyma.
Ja jak wiecie przez 2 miesiące żarłem 4 antybiotyki. Zażywałem Enteris Immune 8+2 oraz Enterol. I czułem się super i zero problemów gastrycznych lub grzybicy. Dlatego ten zestaw uważam za idealne value for money. Jasne, że Vivomixx 450mld jest najlepszy, ale koszt wychodzi kosmicznie na dłuższą metę.
W probiotyku ważne, aby było dużo szczepów i ilość bakterii. Te wytyczne spełnia Enteris Immune 8+2. To marka własne DOZ.
Co masz na myśli "wydyma"? Że ok do zestawu probiotyków, czy lipa? Bo mam dylemat, jak to określenie interpretować :p
 

toastt

Well-known member
Multilac też był dobry jak był po 14 zł za opakowanie 20 kaps., a odkąd wykupili reklamę w telewizji na jesieni ubiegłego roku, to cena skoczyła do około 25 zł za opakowanie. Za tyle to już wolę dołożyć do Enterisa.
 

Jerzy W

Well-known member
Co masz na myśli "wydyma"? Że ok do zestawu probiotyków, czy lipa? Bo mam dylemat, jak to określenie interpretować :p
Matematyka.
W UroLact masz 10 saszetek po 2 mld, czyli 20 mld bakterii za 20 zł opakowanie.
W Enteris Immune masz 20 kapsułek, każda po 10 mld każda, czyli 200 mld bakterii za 33 zł opakowanie.
Jak podzielisz cenę opakowania przez ilość bakterii to masz dla UroLact wynik 1, a dla Enteris 0,165, czyli Enteris jest 6 razy tańszy, a ma znacznie szerszy skład.
Dlatego Urolact to wydyma. W Krakowie tak mówimy jak ktoś nam coś oferuje co nie jest warte, czyli jak chce nas jakiś kozak wydymać. Tak to widzę.
 

jarcy

Well-known member
Też biorę cetix właśnie 3 tydzień kończę i w zasadzie to jest git, zobaczymy hak dalej będzie
Jakie dawki bierzesz? Ja biore 2x 400 cetix plus 2x 100 minocyklina plus 2x 500 klabax i do tego nystatyne 3 tabletki. Vivomix 450 na noc, sanprobi 2 kas w dzień i omnibiotic 10 aad - ponoć nie gorszy a nawet lepszy od vivomix
 

Illmatik

Well-known member
Jakie dawki bierzesz? Ja biore 2x 400 cetix plus 2x 100 minocyklina plus 2x 500 klabax i do tego nystatyne 3 tabletki. Vivomix 450 na noc, sanprobi 2 kas w dzień i omnibiotic 10 aad - ponoć nie gorszy a nawet lepszy od vivomix
Ja brałem 2 tygodnie cipronex 2x500 ale musiałem odstawić i odrazu przeszedłem na cetix 1x400, ciągiem 5 tygodni abx /3tyg cetix właśnie mija. Poza tym biorę enteris 8+2, różne suplementy typu wit d3 mk2, cynk, selen, olej oregano, olejek cbd, multiuri ... to w sumie na tyle.
Enteris z polecenia tego forum i faktycznie robi robotę, bo miałem juz doczyniania z grzybica a przy tak długiej kuracji jest spokój .
Mi z posiewu wyszła klebsiella pneumoniae 5x10^3.
A co do samego leczenia to jest roznie. Raz 0 objawów innego dnia komplet, potem tydzień spokoju, potem znowu coś. Wale do końca abx, po 2 tyg badania i zobaczymy co dalej

Ps. Jarcy weź przycisnij może tego kierownika że sklepu rybnego, wydaje mi się że on może cis wiedzieć tylko nie chce powiedzieć;)
 

Illmatik

Well-known member
A co do cetix 2x400 też myślałem czy właśnie nie zwiększyć dawki ale w ulotce piszą że większą dawka nie wypływa na mocniejsze działanie a może powodować z większym prawdopodobieństwem skutki uboczne, kto Ci tak zapisał?
 

jarcy

Well-known member
Enteris ? To za 30zł ? Serio ? I to robi taka robotę ? 😉. Nie znam się ale z tego co wiem to nawet vivomix 450 i omnibiotic który biore a kosztuje prawie 200zł nie daje gwarancji żadnej a te tanie według lekarzy ilads to można brać profilaktycznie ale jak się nie bierze abx. Ale jak powiedziałem ja sie nie znam i opieram tylko na opiniach ludzi od boreliozy co po 1.5 roku walą abx i lekarzy ilads.
 

Podobne tematy

Do góry