• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

abst3

Well-known member
Ja ostatnimi czasy robilem tam tylko wymaz z cewki na tlenowe beztlenowe I grzyby I placilem cos kolo 450 ale zrezygnowalem z nasienia z moczu (ten jest badany w probie stamneya wiec wiozlem go typko raz.
 

Arktik

Well-known member
Ja w związku z dużymi erytrocytami mam zrobić cytologie moczu, dostałem unasyn 2x2 przez 6 tygodni i dalej brać alfabloker aby antybiotyk przez to lepiej dotarł do prostaty.
Zalecana osłona:
LabOne OmniBiotic no.6)
Mam 26 lat mysle że raka nie mam, a te erytrocyty mogą bardziej sugerować stan ostry? Ob i crp też miałem podwyższone w marcu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Jerzy W

Well-known member
Ja w związku z dużymi erytrocytami mam zrobić cytologie moczu, dostałem unasyn 2x2 przez 6 tygodni i dalej brać alfabloker aby antybiotyk przez to lepiej dotarł do prostaty.
Zalecana osłona:
LabOne OmniBiotic no.6)
Mam 26 lat mysle że raka nie mam, a te erytrocyty mogą bardziej sugerować stan ostry? Ob i crp też miałem podwyższone w marcu.
Probiotyk LabOne super sprawa - skład i ekonomia - sam będę go kupował. Ale dla Ciebie obowiązkowo Enterol codziennie przecież przy Ampicylinie.
 

Versracze

Member
Czy ktoś z was robił test sibo? Jest to badanie nietolerancji glukozy i można dowiedzieć się, czy nie mamy przerostu bakterii w jelicie cienkim. Chciałbym ten test zrobić, koszt ok. 200 zł tylko jest jeden problem, pytanie gdzie to zrobić bo nie wiem czy można ufać takim sieciówką jak alab, które wymazy pcr z cewki wysyłaja ze Śląska do Warszawy, a w opisie badań na stronie w każdym badaniu jest napisane, żeby dowieźć próbki do laboratorium do godziny, czy to nasienie, wymaz z cewki normalny czy jakiś mocz, a u nich se to leży ile chce, a test pcr wysyłają do Wawy, patola.
 

Maskonur

Active member
Ten test na sibo to jest chyba test oddechowy, przynajmniej ja na taki byłem zapisany, trwa chyba 2 godziny, pijesz jakiś preparat a później co 15 minut jest pomiar wodoru w wydychanym powietrzu.
 

augiasz

Member
Szybkie pytanie: od urologa dostałem skierowanie do androloga związane z niskim poziomem testosteronu; między wierszami wyczytałem, że prawdopodobnie skończy się na zastępczej terapii teściem; czy przy ZGK terapia testosteronem jest Ok? Macie pogląd lub doświadczenia z tym?
 

augiasz

Member
Hmm BTW ciekawy czy niski poziom teścia też się przyczynia to zapadanie na zapalenie prostaty. Po leczeniu też sobie zrobię badanie
Tu coś piszą, przejrzałem pobieżnie. Wyglada na to, że terapia może pomagać. Nie wiem który to rok.
 

Mnichu

Well-known member
Ale odczuwasz to faktycznie ? Bo ja się czuje całkowicie w normie w tej kwestii, a co wyjdzie z badań to zobaczymy
Nie odczuwam tego ale miałem kiedyś problem z ginekomastią usunąłem chirurgiczne. To jest zaburzenie właśnie tescia. A teraz prostata więc może to mieć jakiś wpływ. Masz wiecej tescia twoja prostata jest silniejsza .Tak sobie gdybam. Muszę sobie porobić badania bo dawno nie robiłem.
 

augiasz

Member
Tu coś piszą, przejrzałem pobieżnie. Wyglada na to, że terapia może pomagać. Nie wiem który to rok.
Dobra, tu piszą, że może zaszkodzić. Zaczynam się habilitować z urologii, niedobrze..
 

Jerzy W

Well-known member
Nie odczuwam tego ale miałem kiedyś problem z ginekomastią usunąłem chirurgiczne. To jest zaburzenie właśnie tescia. A teraz prostata więc może to mieć jakiś wpływ. Masz wiecej tescia twoja prostata jest silniejsza .Tak sobie gdybam. Muszę sobie porobić badania bo dawno nie robiłem.
Masz stresy i mało dupcysz - masz mało testo. Potem masz chorą prostatę.
 

przemix

Active member
Czy ktoś z was robił test sibo? Jest to badanie nietolerancji glukozy i można dowiedzieć się, czy nie mamy przerostu bakterii w jelicie cienkim. Chciałbym ten test zrobić, koszt ok. 200 zł tylko jest jeden problem, pytanie gdzie to zrobić bo nie wiem czy można ufać takim sieciówką jak alab, które wymazy pcr z cewki wysyłaja ze Śląska do Warszawy, a w opisie badań na stronie w każdym badaniu jest napisane, żeby dowieźć próbki do laboratorium do godziny, czy to nasienie, wymaz z cewki normalny czy jakiś mocz, a u nich se to leży ile chce, a test pcr wysyłają do Wawy, patola.
Ja robiłem taki test, trwa około 3 h. Robiłem w Poznaniu. Olał bym sieciówki. (Zrób metan+wodór).
 

Illmatik

Well-known member
Ale już to pisałem mega stresy do tego rozwód i brak sexu .Częste masturbacje napinanie mięśni miednicy . Tak wiem ze sam sobie zgotowalem ten los . I to jest prawda. @Jerzy W co piszesz. Bo osłabia to układ moczowo płciowy. Prosta droga do zapalenia .Lecz nie jedyna.
Hmm czysto fizycznie seks i masturbacja sprowadza się do jednego, czyli do spustu więc dlaczego seks miałby działać dobrze a masturbscja źle? Ja 2 tygodnie praktycznie codziennie się spuszczam, jak żona nie chce to trzepanko. I jedno i drugie mi pomaga. A plan miałem taki żeby podczas abx się spuszczać codziennie, żeby ta "zatruta " sperme usuwać z organizmu , tak sobie to wymyśliłem
 

Arktik

Well-known member
Hmm czysto fizycznie seks i masturbacja sprowadza się do jednego, czyli do spustu więc dlaczego seks miałby działać dobrze a masturbscja źle? Ja 2 tygodnie praktycznie codziennie się spuszczam, jak żona nie chce to trzepanko. I jedno i drugie mi pomaga. A plan miałem taki żeby podczas abx się spuszczać codziennie, żeby ta "zatruta " sperme usuwać z organizmu , tak sobie to wymyśliłem
Ciekawi mnie właśnie ta teoria. Ja po spuście czuje się lepiej
 

Podobne tematy

Do góry