• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Zapalenie prostaty

chory79

New member
AntyProstata napisał:
kastroo napisał:
w USA doobry urolog 3ma pacjenta minumum 6tyg na antybolach przy zapaleniu prostaty nie wiem czemu Polscy urolodzy sa tak ulomni....
Ułomni?? Spytaj, ile osób się wyleczyło antybiotykami! Ja się leczyłem homeopatami i wyszedłem z ostrego zapalenia i udaje mi sie pokonać każdy nawrót! Antybiotyk to nie rozwiązanie!


ja jestem kolejnym przykladem ktoremu antybole nie pomogly a nie wiem czy i nie zaszkodzily.......
napisz cos o tej Homeopatii....bo tez o niej mysle.....
 

cinek87

New member
hejka Wam.

Właśnie wróciłem z zabiegu cystoskopii, bo jedynym objawem ostatnio jest słaby strumień moczu. Szukałem zwężenia cewki.
Wynik: Niewielkie zwężenie cewki w odcinku żołędziowym, pozatym pasaż cewki moczowej prawidłowy. Pęcherz itd - OK.

Jak zobaczyłem ten cystoskop to zadrżałem :? i spytałem, to takie grube :?: :!:
W dodatku uro nie mógł się "wbić" nim, przez te zwężenie, a jak juz wszedł to myślałem że niewyrobie....[co za kurewskie badanie...!!!], normlanie juz prawie wstawałem z bólu. Wszedł w pęcherz i poczułem masakryczne parcie na mocz....tak ścisnęłem mięśnie że pomyślałem o CPPS.....hmmm.....

Co o tym sądzicie ??? Jeżeli nie ma zwężenia cewki, to chyba prostata jej nie uciska....
Narazie nie wiem jak teraz będzie leciał mocz podczas mikcji, bo mnie zdeczka penis napier****a :? I krew też zawitała. ajjjj
 

chory79

New member
odwazny jestes.....
mi kiedys zalozyli cewnik jak w mlodosci mialem wypadek na motorze
to bolalo jak cholera.....

jak nie ma zwezen to moze to byc CPPS....ale pewnie nikt Ci w 100% nie potwierdzi takiej diagnozy
 

wektor

New member
kastroo napisał:
Do Michaal

jak dla mnie to wyglada na zapalenie prostaty bo mam sporo podobnych objawow...dluga antybiotykoterapia sie klania...jak ci jakis znachor powie ze nie da ci dluzej niz 10 dni to zmien lekarza albo da ci np amoksycyline ktora chyba w ogole nie penetruje prostaty

10 dni to sie zapalenie cewki albo pecherza leczy a nie prostate gdzie penetracja antyboli jes niewielka.

w USA doobry urolog 3ma pacjenta minumum 6tyg na antybolach przy zapaleniu prostaty nie wiem czemu Polscy urolodzy sa tak ulomni....

Do wektor

wiem ze szybko to nie pojdzie ale skoro pogodzilem sie ze bede leczyl borelioze przynajmniej rok antybiotykami to juz leczenia prostaty sie nie boje:)

Na szczescie aktualne objawy sa znosne i niezbyt uciazliwe...bardziej mnie wqrza sposob w jaki mi to psychike ryje niz same objawy.

2 sprawa to to ze w chronicznej boreliozie a taka niestety mam ja wielu facetow ma problemy z prostata wiec tak naprawde niegdy do konca sie nie wie czy to borelioza czy cos innego tam siedzi...

no tak, na borelioze czeka cie sporo antybioli. byc moze prostata jest zainfekowana przez krętki tylko, a moze i/lub enterokoka. jesli to szczep zjadliwy wytwarzajacy biofilm / zwykla infekcja prostaty wolnymi szczepami trwa kilka dni zazwyczaj/ masz ten plus, ze przy boreliozie bedziesz mogl sobie zalatwic dozylne antybiotyki predzej niz przy zgk. tak jak piszesz Polscy urolodzy sa tak ulomni, ze nawet nie wiedza jakie leki penetruja w te rejony.
 

cinek87

New member
Noi w sumie dowiedziałem się tylko, że to nie wina cewki...
Nie wykluczam sprawki mięśni....W posiewach nic oprócz gronka skórnego. Po antybiotykach 0 efektów...pewnie tylko rozjebałem sobie flore bakteryjną...
Całe szczęście że w sumie nic takiego mnie boli na chwile obecna. Mimo, że na dworze zima....to czuje sie jak w lato. To chyba dobrze.
 

wektor

New member
Michaal napisał:
Witam wszystkich serdecznie,

Jestem bliski zalamania, wiec zanim pojde do kolejnego lekarza zapytam osoby, ktore osobiscie przeszly podobne problemy.

Nie wiem juz co mam robic... Okolo 4 miesiace temu zaczalem odczuwac bole w dolnej czesci jader, nie cale jadra tylko jakby nich mala dolna czesc, uczucie ciezkosci w tym miejscu. Jakis czas pozniej do bolu dolaczylo pieczenie tez w tej okolicy. Bylem u lekarza, zrobilem usg powiedzieli ze wszystko w porzadku, posiewy tez ok, jedynie w moczu mialem " bakterie gram-ujemne - ilosc nieznamienna" na co dostalem furoxin. Niestety objawy nie mijaly, a bylo tylko coraz gorzej. Po jakims czasie doszla straszna suchosc oraz wyrazna w dotyku podwyzszona temperatura tych okolic. Libido spadlo do zera. Dodatkowo ostatnio duzo pije i ciagle biegam do lazienki, piecze mnie w cewce. Przez caly czas bylem przekonany, iz to problem z samymi jadrami. Jeszcze przed pojawieniem sie tych problemow zaczalem przyjmowac wierzbownice (na lojotok), ale mam wrazenie , ze to tylko pogarsza obecnie sprawe. Po kilkumiesiecznej walce przychodza mi inne rozwiazana do glowy, dlatego postanowilem zapytac o to na tym forum. Czy moje objawy moga sugerowac problemy nie z jadrami, a z prostata? Bardzo prosze o Wasze uwagi. W przyszlym tygodniu ide na kolejne usg jader, czy podczas tego badania lekarz bedzie bez problemu obejrzec rowniez prostate?

Bede wdzieczny za kazda odpowiedz.

twoje objawy sugeruje infekcje, problem dotyczy kilku organow, bo zapalenie jest rozsiane. niech ci przepisze doksycyklinę- powinna pomoc. jako, ze objawy trwaja juz kilka miechow - co nie jest normalne- nie bedzie latwo.
 

AntyProstata

New member
chory79 napisał:
AntyProstata napisał:
kastroo napisał:
w USA doobry urolog 3ma pacjenta minumum 6tyg na antybolach przy zapaleniu prostaty nie wiem czemu Polscy urolodzy sa tak ulomni....
Ułomni?? Spytaj, ile osób się wyleczyło antybiotykami! Ja się leczyłem homeopatami i wyszedłem z ostrego zapalenia i udaje mi sie pokonać każdy nawrót! Antybiotyk to nie rozwiązanie!


ja jestem kolejnym przykladem ktoremu antybole nie pomogly a nie wiem czy i nie zaszkodzily.......
napisz cos o tej Homeopatii....bo tez o niej mysle.....
Chory 79-wbijaj do mnie na gg:9123235. Chetnie opowiem swoje doświadczenia z homeopatami
 

Michaal

New member
Witam,

Czy kuracja doxycyklina + cyprofoksacyna to jest odpowiedni zestaw antybiotykow w leczeniu zapalenia prostaty?

Leczy sie nimi wszelkie zapalenia jader i ukladu moczowego, wiec zastanawiam sie czy pomoglby tez na prostate. W ten sposob za jednym podejsciem moglbym sprobowac wyleczyc wszystko w tamtych okolicach, poniewaz nie znam dokladnego zrodla problemu.

Pozdrawiam
 

cinek87

New member
Michaal napisał:
Witam,

Czy kuracja doxycyklina + cyprofoksacyna to jest odpowiedni zestaw antybiotykow w leczeniu zapalenia prostaty?

Leczy sie nimi wszelkie zapalenia jader i ukladu moczowego, wiec zastanawiam sie czy pomoglby tez na prostate. W ten sposob za jednym podejsciem moglbym sprobowac wyleczyc wszystko w tamtych okolicach, poniewaz nie znam dokladnego zrodla problemu.

Pozdrawiam

Każdy przypadek jest inny, i nie każdemu pomoże np. doxycyklina, więc albo dobry posiew albo branie w ciemno.
Moim zdaniem, jeżeli nie zna sie zrodla problemu to nie ma sensu pakowania w siebie takich dawek antybioli - szkoda sie dopierdalać.

pozdro
 

Marcinek85

New member
Witam mam pytanie, mam zapalenie prostaty i wodniaczka na porwozku, chcialem sie dowiedziec czy mozna w takim stanie chodzic na silownie? bo jak lezalem na zapalenie w szpitalu to mialem zakaz podnoszenia jakichkolwiek ciezarow do 5kg przez miesiac.

Wczesniej prowadzilem bardzo akrywny tryb zycia, pilka nozna, basen, silownia, a teraz czuje sie przez to jak inwalida bo nic mi nie wolno...
 

cinek87

New member
hmm....chyba chodzi o to byś rozluźniał mięśnie w tych okolicach...a niestety podnosząc "metal" na siłce spinasz je nawet o tym nie wiedząc.
Zawsze możesz spróbować - jeżeli będzie Ci sie pogarszać tzn. że należałoby przestać.
Niestety taka to choroba :( Trzeba się obserwować - co Ci pomaga a co szkodzi.

P.S. Kto i jak zdiagnozował u Ciebie ZGK ??
 

chory79

New member
Michaal napisał:
Mam jeszcze pytanko, czy prostata podczas zapalenia jest rowniez powiekszona a ?

Pozdrawiam


podczas ostrego zapalenia moze byc powiekszona i to bardzo...
przy przewleklym zapaleniu wcale nie musi byc powiekszona ale moze
(na zewnatrz moze nie byc powiekszona ale od wewnatrz przy zapaleniu moze byc ciastowata, obzeknieta i powodowac problemy przy oddawaniu moczu)
 

Marcinek85

New member
cinek87 napisał:
hmm....chyba chodzi o to byś rozluźniał mięśnie w tych okolicach...a niestety podnosząc "metal" na siłce spinasz je nawet o tym nie wiedząc.
Zawsze możesz spróbować - jeżeli będzie Ci sie pogarszać tzn. że należałoby przestać.
Niestety taka to choroba :( Trzeba się obserwować - co Ci pomaga a co szkodzi.

P.S. Kto i jak zdiagnozował u Ciebie ZGK ??

Bolalo mnie jadro i wybadalem sobie "gulke" ktora pozniej okazala sie wodniaczkiem, wytarszylem sie i poszedlem na izbe przyjec, powiedzial lekarz ze to zapalenie najadrza spowodowane zapeleniem prostaty, bylem u 2 lekarzy, jeden w moim miejscie drugi w rzeszowie, ten z rzeszowa nazywa sie Tadeusz Ossolinski, stwierdzili ze to nic powaznego ale musze sie teraz pilnowac, dlatego nie wiem czy moge wrocic na silke. W poniedzialek ide i zobacze co sie bedzie dzialo...
 

wektor

New member
nie za bardzo, przy zgk masz prawie zawsze wahania poziomu testosteronu. czasami jest go bardzo malo, wiec miesni to ty wielkich nie zrobisz. zreszta masz juz najądrze zapalone
 

Michaal

New member
Przed posiewem mozna przyjmowac wierzbownice i generalnie homeopatie, czy lepiej odstawic tak samo jak antybiotyki?
 

Marcinek85

New member
wektor napisał:
nie za bardzo, przy zgk masz prawie zawsze wahania poziomu testosteronu. czasami jest go bardzo malo, wiec miesni to ty wielkich nie zrobisz. zreszta masz juz najądrze zapalone

Powoli do celu :) czyli odpuscic sobie przez zapalone najadrze?
 

kastroo

New member
dowcip dnia

przespacerowalem sie do urola dzis bo mnie odbyt bolal w tamtym tyg po 16 dniach Tynidazolu pluc caly zestaw antyboli jaki biore na codzien i jajka pobolewaly i tu niespodzianka...

prostata niepowiekszona i w ogole niebolesna....niespodzianka bo 2 miechy temu byla rozpulchniona i bolesna...

pytam co dalej...on nie wiem...nie potrafie pomoc...moze borelioza siedzi w jadrach...przykro mi...

dal namiary na kolesia leczacego dziwne przypadki urologiczne jak on to nazwal...zobaczymy co wyjdzie z tego...
 

alek36

New member
witam

ostatnio mam zaostrzenie objawów, poszedłem do lekarza, przepisał Forcid na 14 dni, przerwa i wymaz ze stercza
kupiłem leki, czytam wdomu, niestosuje się w/w wleczeniu prostaty czytam w ulotce
niech to cholera, miał ktos przepisany amksycylinum na zapalenie? może jednak coś tam leczy
już sam nie wiem przecież to powinien byc banał, znajomość które leki stosuje się wjakim schorzeniu

pozdr
 

Podobne tematy

Do góry