Wątpliwości po zabiegu

Zaniepokojony1

New member
Witam,jestem półtora tygodnia po zabiegu wędzidełka. Mowiłem lekarzowi, że chcę usuniecie wędzidełka, ale nie jestem pewien czy to zrobil, stwierdził również stulejkę funkcjonalna. Sprawa ma si ę tak, iz podczas pełnej erekcji napletek wciąż ciężko schodzi za żoładź i czuję ucisk (bez bólu), do tego żołądź wciąż jest nadwrażliwa, chociaż lekarz zwalił to na wędzidełko, które jest teraz niby usunięte. W stanie spoczynku napletek łatwo schodzi, ale tylko do pewnego stopnia, zresztą zdjęcia wszystko pokażą. Co sądzicie? Z góry dziękuje.
x - Imgur
 

adam1998

New member
Witaj, mówisz ,że lekarz stwierdził stulejkę funkcjonalną, na zdjęciach widać ,że masz ciasny napletek.
Chciałbym się zapytać, co ci lekarz mówił na temat tej stulejki?, czy zaproponował ci zabieg?, czy stwierdził, że zabieg jest niepotrzebny?, czy lekarz ci powiedział, że z tą funkcjonalną stulejką można żyć, i nie powinno się jej operować?
Ja też mam lekkie zwężenie napletka, chociaż nie tak jak ty, co sprawia , że pod żołędzią tworzy mi się taki fałd z napletka,jak to u ciebie wygląda?, czy też nadmiar napletka zbiera ci się zaraz pod żołędzią ?, czy lekarz ci powiedział, że z ta funkcjonalna stulejka można żył, i nie powinno się jej operować?
 

Zaniepokojony1

New member
Proponował obrzezanie które by całkowicie wyeleminowało problem, ale powiedział, że sam zabieg na wędzidełko wystarczy. Powiedział mi o aktorze porno, Manuel Ferrara, który ma coś podobnego i żyje ;). Na zdjęciach wszystko widać, ze strony gdzie było/jest wędzidełko skóra tak łatwo nie schodzi w stanie spoczynku, a z drugiej jeszcze dalej mógłbym gdyby nie właśnie ta druga strona. W stanie erekcji muszę mocno naciągnać żeby skóra zeszła chociaż poza żołądź. Prócz tego czuję szczypanie od strony wędzidełka gdy ściagam skóre w stanie spoczyku. Jestem zirytopwany, bo myślałem, że zabieg pomożee, tak bym się odrazu zdecydował na obrzezanie. Jeśli ktoś mógłby wyrazć swoją opinię to bardzo fajnie, bo może przesadzam.
 

adam1998

New member
U ciebie widać to przewężenie, jak cię uciska to powinieneś pójść z tym jeszcze raz do lekarza. Co do wędzidełka, to skoro lekarz je "podciął" to powinno być dobrze.
Napletek teoretycznie , w czasie wzwodu , może rozciągnąć się po całym prąciu , ale nie musi , stan prawidłowy to taki kiedy napletek we wzwodzie schodzi bez bólu i ucisku, do rowka zażołędnego, i tam pozostaje , niżej już nie musi schodzić.
Zwężenie ujścia napletka penisa - Forum eChirurgia.pl
 

Zaniepokojony1

New member
Obejrzałem zdjęcia przesłane przez Pana, część zdjęć jest nieostra, ale pozostałych, technicznie poprawnych zdjęciach widać gojenie się rany po ablacji wędzidełka w typowy sposób, w tym czasie.
Dolegliwości powinny być z każdym dniem coraz mniejsze. Utrudnienie zsuwania się napletka przy wzwodzie, za więc znacznym „ pogrubieniu” członka są spowodowane przewężeniem napletka ok. 1 cm od końca, widocznego na jednym ze zdjęć, przewężenie to nie ma żadnego związku z przebytym przez Pana zabiegiem na wędzidełku, ale jest niezależnym problemem w napletku.
Obecnie proponuję czekać na samoistne wygojenie rany wędzidełka ok. 2- 3 tygodni, dopiero wtedy będzie można ocenić wynik czynnościowy i kosmetyczny zabiegu.
Później ewentualnie trzeba ustalić , czy skuteczność zabiegu była dla Pana satysfakcjonująca i czy nie będzie potrzeby jednak wykonania obrzezania ( amputacji napletka) w przyszłości.

< Wiadomość od mojego urologa. Zastanawiam się cos zrobić z tą uciskająca skóre. Czy na dłuższa mete może wyjść z tego coś poważniejszego. Na chłopski rozum mógłbym tę skórę rozciągnać, racja? Obrzezanie to jest dla mnie ostateczność, wydałem już 400 zł na zabieg na wędzidełko, wolałbym samemu móc co ś z tym zrobić, jesli oczywiscie to naprawdę cos poważnego.
 
Do góry
TOPlist