• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

Po zabiegu, wątpliwości

MadMax14

New member
Cześć. Miałem robiony zabieg obrzezania w Gdańsku w Lifemedica w piątek wieczorem.
Obrzezanie częściowe z tego co mowil lekarz.
Ogólnie wszystko dobrze, ból jedynie zaraz po zabiegu, później im dalej tym lepiej, nawet nocne wzwodu nie przeszkadzają aż tak bardzo.
Zastanawiam się jednak czy mój penis goi się prawidłowo.
Mam szwy nierozpuszczalne i na początku stycznia jestem umówiony na ich wyciąganie, jednak już teraz wchodzą one pod skore i ciężko jest mi je odsłonić. Do tego w miejscu ich występowania wyczuwam zgrubienie, jakby taka oponkę, która była przy stulejce jak ściągałem napletek.
Czy możecie na to spojrzeć? Wysyłałem zdjęcia do lekarza, mówi ze wszystko okej ale potrzebuje jakiejś dodatkowej opinii.

Zaraz po zabiegu:
Dzis (3 doba po zabiegu):
 

mati12

Well-known member
Wszystko wygląda ok matko ale długie ci te szwy zostawił wejś może spróbuj małymi nożyczkami je trochę krócić?
 

MadMax14

New member
Faktycznie. Trochę je przytnę bo czasem aż haczą xD
W ogóle. Ile dni krwawienie z wedzidelka może występować? Lekarz mówi żeby nosić opatrunek 7 dni, po tym czasie krwawienie powinno ustępować?
 

MadMax14

New member
Faktycznie. Trochę je przytnę bo czasem aż haczą xD
W ogóle. Ile dni krwawienie z wedzidelka może występować? Lekarz mówi żeby nosić opatrunek 7 dni, po tym czasie krwawienie powinno ustępować?
A i jeszcze jedno. Czy powinienem mieć cały czas zsuniety napletek? Lekarz nic mi o tym nie mówił i nie wiem czy coś się stanie jak będzie on zaciągnięty.
 

mati12

Well-known member
Ja bym nosił przynajmniej z 3 tygodnie opatrunek dopóki szwy nie wypadną albo nie zostaną usunięte jeżeli potrafisz to zsun napletek wtedy szwy nie będą ci przeszkadzać
 

MadMax14

New member
Możecie spojrzeć czy wszystko jest okej?
Pojawił się lekki ból przy oddawaniu moczu z lewej strony.
Czy to tak powinno być, ze szwy podwijają mi się pod skore i muszę ja naciągać żeby się pojawiły? Ogólnie naciągać to czy nie? Czy zostawiać w takiej formie w jakiej naturalnie schodzi napletek?

 

MadMax14

New member
Hej.
8 dzień po zabiegu. Możecie ocenić czy wszystko jest okej?


Ogólnie napletek zaczął sam się zsuwać, raczej ciężko jest go nasunąć na żołądź, z prawej strony coś jakby blokowało.
Jest się czym martwić? Ogólnie doznań bólowych nie ma poza nocnymi wzwodami, ale to norma z tego co czytam.
 

MadMax14

New member
Wstąpienia do wyznania żydowskiego? xD

Nie no, tak serio.
Wszedłem, podpisałem dokument o tym, że się zgadzam na zabieg, rozebrałem się i cyk na kozetkę.
Znieczulenie, doktor tam z 40 minut coś pomajstrował, założył opatrunek, wytłumaczył co robić przez pierwsze dni, wysłał do pokoju na 30 minut by ochłonąć i potem do domu.
Ogólnie jestem 8 dni po zabiegu i same dolegliwości bólowe ograniczają się jedynie do wzwodów, czuć wtedy, że szwy trzymają.
Wczoraj wziąłem też pierwszy porządny prysznic, spryskałem małego wodą i nawet dało się to przeżyć (wcześniej myłem go delikatnie w umywalce starająć się jak najdelikatniej dotykać go).
Od wczoraj mam też zgodę od lekarza na zdjęcie bandaża, więc chodzę już bez opatrunku, ale nadal staram się trzymać go skierowanego ku górze.
Mam też wrażenie, że z lekka opuchlizna się zwiększyła, zapewne przez to, że wczoraj była wigilia, trochę chodziłem, trochę nosiłem prezenty i podróżowałem kilkadziesiąt km autem.

Martwi mnie jedynie to czy aby na pewno jest okej, że nie mogę go wsunąć na żołądz. Tzn. mogę, ale napletek zsuwa się za żołądź cały czas. Tak ma być? Nic nie boli, sprzęt też działa normalnie. Sikam już w miarę prosto.

Dodatkowo. Czy to normalne, że przy wzwodzie penis kieruje się w lewą stronę? Miałem częściową stulejkę i w sumie nigdy małego w całej okazałości nie widziałem przy wzwodzie i trochę się zaskoczyłem, że mam lekko krzywego ptaka.
 

MadMax14

New member
Hej.
Dzis podczas mycia ptaka wyczułem jakieś zgrubienie na górnej części penisa, nie boli przy dotykaniu ale jest twarde. Czy to może być oponka?
Jeśli tak to co robić? Wrócić do opatrunków czy po prostu bezwględnie trzymać go skierowanego do góry?
Czy może to po prostu żyła i przesadzam?

 

nope

Well-known member
Nie masz zadnej oponki xd. Zgrubienia to pozamykane naczynka i znikną po czasie. Ja,nosilem opatrunek dopoki mialem szwy ale to dlatego ze mnie uwieraly i zahaczaly o bielizne xd
 

MadMax14

New member
Oj Janusz, najlepsze, że widziałem Twoje komentarze pod filmikami o obrzezaniu z Ars Esetetica xD Nudne musisz mieć życie i nie wiedzieć co stulejka robi z psychiką młodego faceta.

No ale dobra. Panowie, pytanie do was. Po jakim czasie można wrócić do aktywności seksualnej? 4 stycznia mam termin na wyciąganie szwów. Po jakim czasie od tego mogę wrócić do aktywności? Już nawet nie chodzi o seks ale np. sama masturbacja?
 

Podobne tematy

Do góry