• Cytatów używajcie tylko jeżeli jest to potrzebne! Jeżeli chcecie komuś odpisać używajcie @ z nazwą użytkownika.

UWAGA, WAŻNE! Oponka to nie opuchlizna - POSTĘPOWANIE! PRZECZYTAJ!

Tom1

New member
witam miałem zabieg usunięcia stulejki 2 dni temu, doktor mówił że niby wszystko poszło ok ale po 1 dniu się pojawiła duża opuchlizna. lekarz zalecił spryskiwanie Octeniseptem i smarowanie maścią detreomycyna. Ale 3 dni minęły i dalej oponka się nie zmieniła.
Wrzucam zdj:

oponka z góry - Imgur: The most awesome images on the Internet
ranka przy wędzidełku która nie wygląda ładnie: Imgur: The most awesome images on the Internet
po przemyciu ocentiseptem: Imgur: The most awesome images on the Internet
z boku - http://i.imgur.com/2ztBhxQ.jpg
Proszę o jakieś porady dot pozbycia się oponki. Wygląda to dobrze?
 

Tom1

New member
lekarz powiedział że napletka mi mało zostawił więc nie spodziewałem się że takie coś mi urośnie, nie mam nawet dzisiaj za bardzo możliwości żeby pojechac, co moge zrobic zeby jakos zmniejszyc to i przetrwac do nastepnego dnia?kupiłem sobie borasol bo w aptece powiedziano mi że dobre na opuchlizne
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
To ci nie pomoze. Ani trzymanie do gory ani obcisle gacie. To jest dobre przy opuchliznie. U ciebie oponka jest na 3/4 obwodu. Linia ciecia uciska i blokuje odplyw chlonki. Wierz mi na slowo, ja juz tu naprawde wiele widzialem. Jezeli ilosc pozostawionego napletka jest zbyt mala by przecisnac przez oponke to bedziesz mial problem. No ale to najlepiej oceni jakis chirurg z sor.
Tutaj masz dobra lekture. Kolega tez dlugo mial nadzieje ze oponka zniknie. Popatrz w co sie zmienila
http://meskiezdrowie.pl/dluga-rekonwalescencja-obrzezanie-calkowite-z-4407.html
To nie jedyny przypadek gdzie pozostawilo sie oponke samej sobie. Oczywiscie nie twierdzę ze tak się stanie. Ale lepiej zareagowac poki czas niz pozniej żałować.
Co innego jest obrzęk ze stanu zapalnego albo opuchlizna z tkanki gdy sie ja uszkodzi, a co innego uwieziony płyn limfatyczny, ktory nie ma jak odpłynąć.
 
Ostatnia edycja:

Stettin

Moderator
Członek Załogi
tak jak pisze dieselpower, idź na sor.
Sam sobie nie pomożesz, bo musiałbyś sam sobie naciągnąć napletek... a co raczej nie wydaje mi się możliwe przy samoograniczaniu jakim jest ból i stres
 

Tom1

New member
mieliście racje, udałem sie na sor i chirurg mi to bardzo boleśnie odprowadził, mówił że żołądź ma byc schowany a jak znowu wyjdzie to nam go odprowadzic spowrotem.
pytanie teraz jak mam go tam leczyc tymi rivaninolami i octeniseptem?
 

Tom1

New member
jak najlepiej go utrzymac w takiej pozycji jak na zdj kiedy w nocy caly czas sa wzwody i wychodzi na wierzch i trzeba go od nowa chowac?
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Nie da sie. Przy wzwodach bedzie sie wysuwal. Mowilem ze mam rację :D
Stettin da sie jakos to podpiac aby ludzie widzieli wchodzac na forum ze z oponka trzeba szybko reagowac?? Chodzi o to by nie trzeba bylo pierdylion razy kazdemu tlumaczyc ze oponka a opuchlizna to nie to samo. I ze powinni jak najszybciej zrobic to co zrobil kolega Tom. Jak każdy od razu bedzie widzial ten watek lub te do ktorych podalem link wczesniej to jest szansa ze zareaguje szybciej, bo jak zalozy kolejny temat i ktos zle podpowie ze tak ma byc bo to zaraz po zabigu itd i nic z tym nie zrobi bo bedzie zyl w swiadomosci ze tak ma po prostu byc, to bedzie mial przesrane.
 

Tom1

New member
dokładnie bez tego forum pewnie dalej bym się z tym męczył. Dobrze że są tacy ludzie jak diesel którzy potrafia trzeźwo ocenic sytuacje i pomóc człowiekowi
 

Stettin

Moderator
Członek Załogi
Nie da sie. Przy wzwodach bedzie sie wysuwal. Mowilem ze mam rację :D
Stettin da sie jakos to podpiac aby ludzie widzieli wchodzac na forum ze z oponka trzeba szybko reagowac?? Chodzi o to by nie trzeba bylo pierdylion razy kazdemu tlumaczyc ze oponka a opuchlizna to nie to samo. I ze powinni jak najszybciej zrobic to co zrobil kolega Tom. Jak każdy od razu bedzie widzial ten watek lub te do ktorych podalem link wczesniej to jest szansa ze zareaguje szybciej, bo jak zalozy kolejny temat i ktos zle podpowie ze tak ma byc bo to zaraz po zabigu itd i nic z tym nie zrobi bo bedzie zyl w swiadomosci ze tak ma po prostu byc, to bedzie mial przesrane.

Zrobione, zmieniłem trochę temat tamtego tematu, ale jest już przypięty do góry :)
 

TRAGICZNIE

New member
Mam pytanie tez mam chłonke i naciagnolem napletek na zoladz i nosze tak 3 dni(bo dopiero sie dowiedzialem ze tak trzeba) a jestem juz 2 tygodnie po zabiegu i nic sie nie wchlania altacet 3x dziennie chlonka byla do okola calego zoledzia jak naciagne napletek to przechodzi caly plyn w jedno miejsce z jednej strony elegancki a z drubiej bania w nocy spadl mi opatrunek i znowu do okola. czy to sie dlugo wchlaniac bedzie? Czy moze da sie jakos odciagnac spuscic strzykawka albo co?
 

TRAGICZNIE

New member
byłem u doktorka który robil zabieg i powiedzial ze rana goi sie typowo jest dobrze wacek do gory chlonka sie wchonie ok 1miesiaca do 2. no trudno. dal masc na rozpuszczenie szwow i tyle. powiedzial mi jeszcze ciekawostke ze u małych dzieci rana goi sie ok 7 dni a u starego (25l) dlugo.
 

dieselpower

Moderator
Członek Załogi
Jak naciagnales napletek zeby oponka sie schowala to tak wchlonie sie. A jak dalej masz tak jak na zdjeciu to sukcesu nie wróżę.
 

Podobne tematy

Do góry